Ciekawostki

W świecie instrumentów muzycznych wszystko jest możliwe. Najlepsi lutnicy potrafią stworzyć sprzęt doskonały, idealnie dopasowany do gustów i umiejętności użytkownika.

Wybierz się na wycieczkę po Japońskiej fabryce ręcznie robionych gitar Takamine

Co jakiś czas świat obiega informacja o tym, jakie przełomowe odkrycia wyszły na światło dziennie za sprawą pracy naukowców. Najczęściej są to niemal memiczne informacje o koneksji dwóch absurdalnie od siebie niezależnych czynników. Dzisiaj przybliżymy Wam nieco wynik pracy naukowców z Chin i wpływu muzyki na ilość wypadków samochodów. 

Mówią, że moda powraca. Coraz chętniej sięgamy po rzeczy stylizowane na 50-cio, 60-cio letnie przedmioty. Coś podobnego dzieje się w muzyce. Współczesną muzykę coverujemy na stare brzmienia, gramy na instrumentach z wieloletnią historią (Fender Stratocaster, Gibson Les Paul) a nagrania odtwarzamy z winyli. 

Kilka dni temu obchodziliśmy okrągła rocznicę dnia, w którym stopa człowieka pierwszy raz w historii odcisnęła swój ślad na powierzchni księżyca. Było to tak przełomowe wydarzenie, że musiało odcisnąć swoje piętno także w popkulturze. 

To oni stworzyli przemysł muzyczny, jaki znamy. To oni stojąc w cieniu wielkich gwiazd sami te gwiazdy tworzyli. Architekci popkultury, inżynierowie nowych brzmień, planiści karier, menedżerowie muzyczni. To im własnie poświęcimy chwilę. 

Dlaczego gitarzyści są zazwyczaj bardzo wyluzowani, a jednocześnie pełni energii na scenie? Udowodnimy, że granie na gitarze może przysporzyć nie tylko zakochanych fanów, ale również końskie zdrowie, tężyznę fizyczną i spokój psychiczny!

Wymagania Artystów mogą przyprawić o zawrót głowy niejednego event managera. Wyobraźnia muzyków nie zna granic, a najlepsi mogą pozwolić sobie na wszystko. Zobacz nasze podsumowanie intrygujących zachcianek muzyków!