Instrumenty Szkolne

filtruj

Jest 69 produktów.

Pokazano 1-20 z 69 pozycji
Aktywne filtry

Znajdziemy tu specjalnie wyselekcjonowane instrumenty muzyczne polecane osobom zaczynającym swoją przygodę z muzyką. Lista została utworzona przez naszych specjalistów oraz nauczycieli szkół muzycznych.

Instrumenty szkolne

Świat muzyki to wielobarwne i wspaniałe uniwersum, w którym znaleźć można całe pokłady dobrej  zabawy, nabyć niezwykłej wrażliwości oraz znaleźć piękne sposoby na wyrażanie swojego nastroju i emocji. Nauka gry na instrumentach pomaga nauczyć się systematyczności, jest źródłem wielkiej satysfakcji i daje możliwość realizowania się w życiu. Nauka muzyki to także świetny trening dla ludzkiego umysłu, który uwielbia regularności, rytm i symetrię. Najzdolniejsi oraz najbardziej wytrwali muzycy mogą uczynić ze swojego hobby dochodową karierę – cel, do którego z pewnością warto dążyć, jeżeli się pokocha muzykę. Wreszcie, muzykowanie to świetna odskocznia od szarości dnia codziennego i sposób na zrelaksowanie się. Po prostu hobby doskonałe.

Wszystko to sprawia, że warto uczyć się gry na instrumentach – i to naprawdę dowolnych. Niektóre są łatwiejsze w opanowaniu, inne trudniejsze, ale wszystkie mogą potencjalnie dać tyle samo radości oraz pożytku. Jeżeli więc nasze dziecko przejawia intensywne zainteresowanie muzyką, warto kuć żelazo póki gorące i pomyśleć o nauce gry na jakimś instrumencie.

Jak można zacząć?
Zajęcia muzyczne dostępne są już dla dzieci uczęszczających do żłobka lub przedszkola. Zabawy muzyczne, wspólne granie oraz śpiewanie to świetna rozrywka, która przy okazji pomaga rozwijać malucha. Jeżeli więc nasze dziecko szczególnie lubi muzykę, warto się zorientować, czy jego przedszkole lub żłobek oferują jakieś zajęcia pozalekcyjne w tym temacie. Kto wie, być może będzie to dla początkującego muzyka początek wspaniałej, życiowej przygody. A jeśli nie, to będzie przynajmniej okazją do dobrej i rozwijającej zabawy.

Dzieci w nieco starszym wieku, między szóstym a ósmym rokiem życia, mogą już zacząć naukę na konkretnych instrumentach. Wybór najczęściej pada na jeden z czterech instrumentów, każdy z innej rodziny muzycznej. Instrumenty perkusyjne reprezentują cymbałki, które są świetnym wprowadzeniem w świat rytmu. Jeżeli chodzi o instrumenty dęte, w szkoleniach prym zawsze wiódł flet, który jest jednocześnie stosunkowo prosty do opanowania (w porównaniu do bardziej skomplikowanych instrumentów dętych) i jest na tyle złożony, aby stanowić nieco większe wyzwanie niż piszczałka. Trzecim popularnym instrumentem szkolnym jest pianino elektryczne – wspaniały instrument o szerokim spektrum możliwości, który zarówno jest w stanie pomóc muzykowi postawić pierwsze kroki jak i w pełni wykorzystać jego potencjał. Instrumenty strunowe reprezentuje zazwyczaj gitara – często specjalny jej model szkoleniowy. Jak widać, i w tym przypadku nauczyciele muzyki stawiają na klasykę.

Jeżeli więc chodzi o instrumenty szkolne, wybór jest szeroki. Można powiedzieć – dla każdego coś miłego. Potencjalny muzyk może więc wybrać sobie najbardziej odpowiadającą mu kategorię lub spróbować kilku na raz – jedynym ograniczeniem jest tutaj tylko czas, który jest w stanie poświęcić na lekcje muzyki. Skoro już przy wyborach jesteśmy, warto podkreślić jedną rzecz – zarówno wybór pierwszego instrumentu jak i rozpoczęcia nauki muzyki w ogóle, musi należeć wyłącznie do dziecka. Nie da się nikogo przymusić do nauki muzyki – a w każdym bądź razie nie można się wtedy spodziewać wspaniałych efektów. Warto też dbać o to, aby dziecko nie zniechęciło się do nauki gry na instrumencie, bo często jest o to dość łatwo. Dzieje się tak dlatego, że maluch zazwyczaj na początku niesiony jest entuzjazmem, który potrafi przygasnąć w obliczu wielu tygodni żmudnej nauki – zwłaszcza, że w tym początkowym okresie mało kto jest wirtuozem. Dlatego warto wspierać dziecko w trudnych momentach i podkreślać wszystkie postępy, jakie poczyniło, bo w przeciwnym razie przygoda z muzyką może być zaprzepaszczona przez zwykłe zniecierpliwienie.

Dobrze jest sobie dać jakiś okres czasu nauki, w którym zorientujemy się, czy dla początkującego muzyka treningi z instrumentami szkolnymi są przyjemnością czy też przykrym obowiązkiem, który nie daje radości i jest tylko kolejnym kursem do zaliczenia. Odpowiednim takim okresem jest zazwyczaj pół roku – to wystarczająco długi czas do tego, aby dziecko przyzwyczaiło się do regularności ćwiczeń. To również okres, który zazwyczaj wystarcza młodemu muzykowi na osiągnięcie pewnych sukcesów. Po sześciu miesiącach powinniśmy więc mieć dobre podstawy do tego, by podjąć decyzję o kontynuowaniu przygody z muzyką lub też poszukaniu innego rozwojowego hobby.


Jak wybrać odpowiedni instrument?

Jeżeli wybór szkolnego instrumentu nie jest dla nas ani dla dziecka oczywisty, można się w nim podeprzeć poniższymi wskazówkami.

    • Rozmiar, waga i wymagana siła – nie każdy instrument jest odpowiedni dla wszystkich. Przy wyborze tego pierwszego warto wziąć pod uwagę możliwości fizyczne początkującego muzyka.
    • Transportowanie instrumentu – jak będzie wykorzystywany w przyszłości instrument? Jeżeli ma służyć na przykład do umilania czasu przy ognisku, to raczej powinien dawać się przenosić łatwiej niż fortepian.
    • Trudność nauki – o ile właściwie naukę można zacząć od dowolnego instrumentu, o tyle o wiele lepsze efekty można uzyskać poznając je stopniowo. Dla przykładu, nauka gry na gitarze elektrycznej będzie o wiele prostsza, jeżeli muzyk opanuje najpierw akustyczną gitarę szkolną.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja