Światło/Scena

Wielkie wesela czy zabawy w dyskotekach to świetna okazja to szaleństwa. Taniec do białego rana czy różnorodne zabawy organizowane na przyjęciach mają na celu zintegrowanie gości, a także umożliwienie im wybawienia się. Co raz częściej zauważa się dużą popularność kolorowego czy też zwyczajnego oświetlenia oraz dymu. Takie efekty nie są już widoczne tylko w telewizji, ale także na zwyczajnych imprezach organizowanych każdego dnia. Odpowiednie oświetlenie i dym można znaleźć w ofercie jaką zawiera nasz sklep muzyczny.To samo dotyczy dymu, który nadaje tajemniczości czy innego zamierzonego efektu. Takie dodatkowe atrakcje są na pewno niezapomniane, a w dodatku uzupełniają muzykę. Dzięki temu zyskają Państwo bardzo wartościowe i popularne dziś produkty, które potrafią wpłynąć na charakter każdego występu. Oświetlenie i dym to takie akcesoria dodatkowe, które wpływają na efektowność całej imprezy. Odpowiednio dobrane do wielkości sali, rodzaju imprezy i okazji, a także innych czynników mogą stworzyć naprawdę fajny i ciekawy klimat. U nas znajdziecie je w różnych wersjach i atrakcyjnych cenach, a co najważniejsze – wszystkie charakteryzuje wysoka jakość.

Jest 80 produktów.

Pokazano 1-20 z 80 pozycji
Aktywne filtry

Światło/scena

Efekty specjalne to doskonały sposób na uzupełnienie każdego koncertu, imprezy czy eventu. Pomagają one nadać wydarzeniu odpowiedni klimat, dzięki czemu uczestnicy imprezy bawią się jeszcze lepiej. Efekty specjalne zazwyczaj dotyczą oświetlenia, ale często możemy też spotkać na koncertach mgłę, bańki mydlane a nawet śnieg.

Rodzaje efektów świetlnych
Większość oświetlenia rozrywkowego przypada na jedną z trzech podstawowych kategorii w zależności od ich funkcji: efektu, oświetlenia punktowego i tak zwanego "wash" (czyli oświetlenia rozproszonego). Są one dalej pogrupowane na posiadające interfejs DMX oraz takie, które są go pozbawione. Światła efektowe są ogólnie definiowane jako światła, które używają wielu wiązek i ruchu w celu uzyskania pożądanego efektu. Oświetlenie efektowe ma na celu ulepszenie pokazu, a nie oświetlenie określonego obszaru lub osoby. 

Oto kilka typowych typów efektów świetlnych, jakie często stosuje się na koncertach oraz imprezach.

Gobo: Gobo jest fizycznym szablonem, zwykle sferycznym i wykonanym z metalu lub szkła, który ma otwory służące do kontrolowania kształtu wiązek światła. Źródło światła jest umieszczone wewnątrz lub za gobo, co tworzy wzory, które można rzutować na ściany, podłogi lub sufity. Niektóre projektory wyposażone w gobo mogą zmieniać kolory wiązki, a wiele z nich ma silniki, które obracają gobo, aby stworzyć dynamiczne efekty. Każdy, kto był w klubie tanecznym pełnym wirujących wzorzystych wiązek światła, był świadkiem efektów gobo w akcji.

Efekty wiązki: Te lampy mają różne kolorowe soczewki umieszczone wokół centralnego źródła światła osadzonego w kulistym lub półkulistym uchwycie. Dzięki jednemu lub kilku mechanizmom wiązki poruszają się po scenie i zmieniają kolory. Niektóre mogą zmieniać kierunek obrotu w oparciu o dźwięk odbierany przez wbudowany mikrofon, co daje ciekawe możliwości - na przykład zmiana kierunku światła z każdym uderzeniem bębna. W połączeniu z mgłą, kolorowe wiązki są niezwykle efektowne.

Flower effect: Są to samodzielne urządzenia, które zazwyczaj umożliwiają dostosowanie kilku różnych parametrów, takich jak kolor wiązki, typ gobo, obrót i lampa. Efekt można ustawić tak, aby obracał się, pozostawał statyczny lub reagował na określone częstotliwości dźwięku. 

Efekty centralne: Jak sugeruje nazwa, efekty te instaluje się pośrodku platformy oświetleniowej, zwykle bezpośrednio nad parkietem. Budowa tych urządzeń oparta jest na centralnej lampie otoczonej lustrami, które odbijają światło we wszystkich kierunkach. Do zmiany wyglądu efektu można zastosować różne typy lusterek.

Skanery: Te urządzenia zawierają kontrolowane przez użytkownika zwierciadło, które można przesuwać i przechylać w dowolnym kierunku, sterując w ten sposób wiązką światła. Oprócz sterowania lustrem niektóre modele oferują kontrolę kolorów, gobo i ostrości za pomocą DMX. Większość ma również gotowe programy. Ponieważ jedyną ruchomą częścią skanera jest jego lustro, zwykle poruszają się one znacznie szybciej niż pozostałe efekty.

Lustrzane kule: znane również jako kule disco, to obrotowe efekty znane już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Efekt wytwarzany przez kule jest znany chyba każdemu – setki światełek, które jak szalone wirują po całym pomieszczeniu. Niektóre nowoczesne lampy LED naśladują efekt tradycyjnych lustrzanych kul, a także dodają efekty stroboskopowe i dźwiękowe oraz dwukierunkowy ruch.

Efekty stroboskopowe i laserowe: Efekty stroboskopowe wykorzystują pulsującą wiązkę światła białego, aby stworzyć efekt migotania. Są bardzo popularne w klubach tanecznych i są dostępne zarówno z tradycyjnymi żarówkami, jak i diodami LED o różnych poziomach mocy. 

Efekty laserowe generują bardzo intensywne jednokolorowe wiązki i często zawierają wbudowane programy wyświetlające, a także funkcje aktywowane dźwiękiem za pomocą wbudowanego mikrofonu. Bardziej zaawansowane oprawy laserowe mogą tworzyć efekty trójwymiarowe i szczegółowe tła. Lasery są szczególnie spektakularne w połączeniu z dymiarkami.

Efekty estradowe

Efekty te można wykorzystywać samodzielnie, ale często są szczególnie skuteczne, gdy są używane w połączeniu z odpowiednimi oprawami oświetleniowymi. Pozwala to na zupełną zmianę atmosfery imprezy. Poniżej omówimy najpopularniejsze typy takich efektów.

Dymiarki: Nazywane również wytwornicami dymu lub mgły. Dymiarki tworzą specyficzny klimat i świetnie podkreślają oświetlenie sceniczne - a zwłaszcza lasery.

Wytwornice baniek: Służą dokładnie do tego, co sugeruje ich nazwa – tworzą bańki mydlane. Chociaż nie poprawiają efektu oświetlenia, jak to się dzieje w przypadku dymiarek, maszyny bąbelkowe są doskonałe na eventy plenerowe, imprezy dla dzieci i wesela.

Wytwornice śniegu: Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz, jak również na scenie. Maszyny te wytwarzają lekką, białą substancję o konsystencji śniegu. Symulowany śnieg zrobiony jest z roztworu na bazie mydła i topi się po osiągnięciu powierzchni.

Wszystkie te efekty wykorzystują specjalne płyny do wytwarzania dymu, baniek czy śniegu. Bardzo istotną rzeczą jest mieć zapas takiego "paliwa", ponieważ bez niego maszyny te są po prostu bezużyteczne.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja