×

Kolumny Aktywne

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-20 z 54 pozycji

Wyposażone we wzmacniacze, nowoczesne kolumny aktywne to rodzaj przenośnego sprzętu estradowego, którego można używać w charakterze systemu nagłośnieniowego podczas różnego rodzaju wydarzeń scenicznych, imprez i eventów. W przypadku kolumn aktywnych sygnał dźwiękowy jest kierowany bezpośrednio ze źródła do zwrotnicy, następnie dzielony na pasma, wzmacniany i przekazywany do poszczególnych głośników.

Kolumny aktywne a źródło sygnału

Ze względu na specyficzną konstrukcję kolumny aktywne mają zdolność do odbierania zarówno sygnałów analogowych, jak i cyfrowych. Co więcej, rozbudowany interfejs tego typu kolumn zwalnia z konieczności stosowania bezpośredniego połączenia kablowego pomiędzy źródłem sygnału a wzmacniaczem kolumny aktywnej. Markowe kolumny głośnikowe, zwłaszcza ich zaawansowane wersje są przystosowane do odbierania sygnałów m.in. poprzez system komunikacji Bluetooth. Dzięki dedykowanym aplikacjom kolumny aktywne JBL i sprzęt innych renomowanych marek umożliwia strumieniowanie dźwięków z poziomu urządzeń mobilnych.

Zalety stosowania kolumn aktywnych

W odróżnieniu od tradycyjnych kolumn pasywnych aktywne kolumny nie wymagają podłączenia zewnętrznego zasilacza. Są dzięki temu urządzeniami bardziej kompaktowymi. Zajmują mniej miejsca, są łatwiejsze w montażu, bardziej estetyczne i wygodniejsze w użytkowaniu. Dzięki idealnemu dopasowaniu wzmacniaczy do głośników, w jakie wyposażone są kolumny aktywne, jakość emitowanych przez nie dźwięków jest bardzo wysoka. To sprzęt zapewniający możliwość podłączenia sygnału z różnych źródeł zewnętrznych, a w przypadku nowoczesnych zestawów, chociażby takich jak kolumny aktywne Yamaha, również bezprzewodowego odtwarzania dźwięku ze smartfona.

Jeśli interesują Cię przystępne cenowo kolumny aktywne do domu, do obsługi eventów w lokalach, imprez na świeżym powietrzu, koncertów i innych wydarzeń wymagających dobrej jakości nagłośnienia, zapoznaj się z naszą ofertą na kolumny aktywne. W Riff.net.pl znajdziesz bogaty wybór profesjonalnych urządzeń wielu znanych marek m.in. Yamaha, JBL, Alto, Behringer, Bose i HK Sonar.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja