Djemby

filtruj

Jest 187 produktów.

Pokazano 1-20 z 187 pozycji
Aktywne filtry

Dla miłośników tradycyjnych instrumentów perkusyjnych i szeroko pojętej muzyki etnicznej przygotowaliśmy klasyczne djembe, czyli różne rodzaje bębnów afrykańskich. To ciesząca się dużą popularnością, zwłaszcza w zachodniej części Afryki, rozbudowa kategoria bębnów przeznaczonych do gry dłońmi lub palcami. Tradycyjne bębny djembe składają się z drewnianego kielicha i membrany skórzanej z naciągiem wykonanym ze sznura, który obecnie często zastępowany jest przez śruby.

Konstrukcja djembe

Podstawą afrykańskiego bębna jest drewniany korpus w kształcie kielicha, na który naciąga się skórę kozią lub bydlęcą, dawniej antylopią. Do naciągnięcia i przytrzymania skóry na miejscu wykorzystuje się specjalny rodzaj splatanego sznurka. Korpus djembe jest często zdobiony etnicznymi motywami. Na dekoracyjność instrumentu wpływa również rodzaj i sposób wiązania sznura. Współczesny bęben djembe nie musi być już instrumentem w pełni drewnianym. Do wykonania kielicha coraz częściej wykorzystuje się lekkie i wytrzymałe tworzywa sztuczne, a zamiast naturalnych sznurów, jako rodzaju naciągu, używa się metalowych śrub. Pomimo zmian konstrukcyjnych bęben afrykański djembe wciąż oferuje charakterystyczne brzmienia.

Afrykańskie bębny djembe dla początkujących i profesjonalistów

Do dyspozycji osób zainteresowanych nauką gry na djembe przygotowaliśmy kilka wersji tanich instrumentów w różnych rozmiarach, również wyposażonych w specjalny uchwyt do gry na stojąco. W sklepie Riff.net.pl nie mogło zabraknąć miejsca także dla pięknie zdobionych instrumentów profesjonalnych. Są to drewniane bębny wykonane z mahoniu, z litego drewna, uzupełnione membraną skórzaną, z tradycyjnym naciągiem sznurowym, dostępne w dużej różnorodności rozmiarów i stylów zdobienia, w tym z ornamentami etnicznymi, typowymi dla afrykańskich djembe. Nasz internetowy sklep muzyczny do tego typu sprzętu oferuje również wysokiej klasy pokrowce. Zapoznaj się z pełnym asortymentem tradycyjnych bębnów afrykańskich i zamów tanie djembe do nauki gry lub lepszej jakości sprzęt do występów na scenie.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja