Studio

Tworzenie muzyki to pasja wielu ludzi. Wielu z nich zajmuje się tym tematem zawodowo, a inni zaliczają to raczej jako hobby. Jednak, gdy tworzy się konkretne melodie, utwory czy dźwięki należy być do tego dobrze przygotowanym bez względu na to czy to praca czy przyjemność. Każdy sklep muzyczny oferuje różnego rodzaju sprzęt, instrumenty i elementy dodatkowe niezbędne do pracy od czołowych producentów, np. Roland. W naszej ofercie znajdują się także wszystkie urządzenia umożliwiające nagrywanie w studio. Podczas pracy nad muzyką w odpowiednim miejscu nawet całkiem przypadkiem mogą powstać naprawdę wielkie hity. Dla profesjonalistów oferujemy urządzenia, które umożliwiają nagrywanie przy pomocy komputera. Dzięki temu nagranie jest o wiele dokładniejsze, ale także łatwiejsze w zapisie czy obróbce. Co ważne większość z oferowanych przez nas elementów posiada małe gabaryty dzięki czemu nie sprawiają one problemu podczas podróżowania czy przenoszenia z miejsca na miejsce. Wygoda i świetne efekty podczas pracy to coś niesamowitego na co zasługuje każdy muzyk. W ofercie również rejestratory dźwięku. Z niezbędnych akcesoriów polecamy metronom! Zapraszamy do sprawdzenia całej oferty i kontaktu!

filtruj

Jest 673 produktów.

Pokazano 1-20 z 673 pozycji
Aktywne filtry

Własne studio nagrań to marzenie każdego muzyka, który chce tworzyć własne utwory. Skompletowanie niezbędnych urządzeń nie jest obecnie niczym trudnym. Przyda się jednak łyk wiedzy, który pozwoli na dobór odpowiedniego systemu produkcyjno-nagraniowego.


Komputer

Podstawą pracy jest komputer, który musi posiadać odpowiednie oprogramowanie. To właśnie do niego trafia dźwięk podlegający dalszej obróbce. Do niego podłącza się również kolejne urządzenia. Większość komputerów ze średniej półki posiada wystarczająco pojemne dyski, wielordzeniowe i szybkie procesory oraz zadowalającą ilość pamięci RAM. Należy pamiętać, że produkcja muzyki to praca z dużą niekiedy ilością ścieżek, które zajmują pamięć. Parametry komputera można poprawić za pomocą dysku zewnętrznego. Komputer może stać się kompletną stacją roboczą, pod warunkiem, że będzie posiadał odpowiednie oprogramowanie. To właśnie program pozwala na rejestrowanie dźwięku, pracę nad nim i tworzenie własnych produkcji. Niektóre z nich mają wbudowane instrumenty wirtualne, które można dowolnie wykorzystywać - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Wśród najbardziej popularnych softów znajduje się m.in. Arturia, Groove Agent, czy Wavelab.


Interfejs audio

Komputer i oprogramowanie to początek profesjonalnego studia. Kolejnym elementem jest interfejs audio, zwanym również kartą muzyczną. Zasada działania urządzenia jest prosta - przesyła dźwięk z komputera i do niego. Interfejs jest potrzebny, gdy twórcy zależy na nagraniu głosu lub instrumentów w wysokiej jakości i usłyszeniu efektu w gotowej postaci do masteringu. Oczywiście można wyposażyć się zamiast tego w tablet, czy laptop z wbudowaną kartą dźwiękową lub kupić lepszy mikrofon, ale tylko interfejs audio umożliwi osiągnięcie najwyższej jakości dźwięku. Choć zadanie obu tych elementów jest taka samo, to jednak tylko zewnętrzna karta umożliwi osiągnięcie w pełni profesjonalnego efektu. Interfejs ma również szerszy zakres wejść i wyjść, np. wbudowane wejście mikrofonowe, czy gitarowe, co umożliwia podłączenie szerokiego zakresu profesjonalnych urządzeń. Wiele interfejsów posiada również wejście MIDI do kontrolera klawiszowego.


Mikrofon

Żadne studio nie może obyć się bez mikrofonu. Jednak modele wykorzystywane do nagrań różnią się od scenicznych. Podstawową różnicą jest dużo wyższa czułość mikrofonu pojemnościowego. W studiach wykorzystuje się najczęściej urządzenia wielkomembranowe (LDM), gwarantujące ciepłe i przede wszystkim pełne brzmienie. Ich ogromną zaletą jest bardzo wysoka czułość. Im większy zakres częstotliwości, tym więcej dźwięków mikrofon "zbiera" z otoczenia. Do "pojemnościówki" warto też dokupić popfiltr, który zapobiega przesterowaniu i zniekształceniom, jakie powstają w trakcie wymawiania spółgłosek wybuchowych, czyli "p", "t", "b".


Klawiatura

Jeżeli studio będzie służyć nie tylko do nagrywania, ale również do tworzenia muzyki, niezbędna będzie klawiatura sterująca. Kontroler działa podobnie jak inne instrumenty klawiszowe, ale bez modułu brzmieniowego. Urządzenie wysyła przez port USB komunikaty MIDI prosto do programu, w którym można tworzyć własne produkcje za pomocą wirtualnych instrumentów. Każdy twórca dobiera kontroler według swoich własnych potrzeb i przyzwyczajeń. Dla przykładu - jeżeli muzyk jest przyzwyczajony do gry na pianinie lub fortepianie, najlepszym wyborem dla niego będzie klawiatura wyposażona w 88 klawiszy oraz mechanizm młoteczkowy, który pozwala odwzorować grę na tradycyjnym instrumencie. Bardziej funkcjonalne klawiatury to takie, które posiadają dodatkowe kontrolery, np. potencjometry lub suwaki pozwalające na sterowanie wirtualnymi instrumentami (a dokładniej ich parametrami). Niektóre mają również pady ułatwiające nagrywanie fragmentów z perkusją.


Monitory

Nagrywanie to pierwszy etap pracy - kolejnym jest obróbka dźwięku. Tutaj również niezbędny jest odpowiedni sprzęt, czyli monitory odsłuchowe. To profesjonalne zestawy studyjne, które są skonstruowane w taki sposób, aby nie "koloryzowały" poszczególnych częstotliwości. Oznacza to, że monitory grają liniowo, dzięki czemu tworzony tutaj dźwięk będzie zawsze brzmiał tak samo, bez względu na sposób i warunki jego późniejszego odtwarzania. Na rynku znajduje się szereg monitorów o różnych parametrach, które pozwalają na doposażenie zarówno dużych, jak i domowych stanowisk pracy. Do mniejszych pomieszczeń zaleca się mniejsze urządzenia i analogicznie - do większych te duże, np. składające się z dwóch aktywnych monitorów.


Przy okazji wyboru monitorów odsłuchowych warto też pomyśleć o odpowiedniej adaptacji akustycznej pomieszczenia. W nieprzystosowanym wnętrzu dźwięk wydostający się z głośników odbija się o płaskie powierzchnie - przede wszystkim o ściany i sufit. To z kolei sprawia, że monitory brzmią inaczej niż powinny, co z kolei przekłada się na niżej jakości efekt. Trzeba zatem pamiętać, że nawet bardzo wysokiej jakości urządzenia odsłuchowe nie zagrają dobrze, jeżeli pomieszczenie nie będzie należycie przystosowane. Do tego celu najlepsze są specjalne panele wygłuszające wykonane z pianki.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja