Gitary Jumbo

filtruj

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Aktywne filtry

Wśród gitar akustycznych możemy wyróżnić 6 kształtów, wymieniając od najmniejszego do największego - range, parlor, concert, auditorium, dreadnought oraz gitary jumbo. Choć wszystkie z tych instrumentów strunowych szarpanych posiadają węższy gryf oraz metalowe struny, różnią się między sobą rozmiarem i kształtem pudła rezonansowego. Ta pozornie niewielka zmiana daje znaczący efekt w przypadku dźwięku i jego barwy.

Gitara Jumbo o najgłębszej barwie dźwięku

Model jumbo wyróżnia się największym rozmiarem spośród innych typów gitar akustycznych. Posiada duże pudło rezonansowe, dzięki czemu instrument jest stosunkowo głośny i cechuje się głębokim dźwiękiem. To jest właśnie czynnik, który docenia większość zwolenników tego brzmienia. Ten model doskonale sprawdza się do gry rytmicznej oraz akordowej, jednak przez swoje rozmiary gra na nim może być trudniejsza. Jest to instrument polecany osobom bardziej zaawansowanym. Warto spróbować, ponieważ głębokie brzmienie jest zdecydowanie tego warte.

Akustyczne gitary z dużym pudłem rezonansowym

Głośniejsze, emitujące dźwięki o nieco niższej częstotliwości niż mniejsze modele gitar akustycznych, charakteryzujące się dużym rozmiarem pudła rezonansowego gitary Jumbo są instrumentami polecanymi osobom dysponującym już pewnym zasobem umiejętności. Dobrze sprawdzają się w charakterze gitar akompaniujących w takich stylach muzycznych jak Folk i Country, ale z powodzeniem mogą korzystać z nich również miłośnicy klasycznego rocka. Cechą charakterystyczną tego typu instrumentów są duże pudła rezonansowe i stosowany dość często, asymetryczny sposób profilowania, co ma ułatwić trzymanie gitary mniejszym osobom, tym samym zwiększając komfort gry. Gitara akustyczna Jumbo wciąż posiada wąski gryf i metalowe struny. Zastosowanie większego pudła rezonansowego pozwala jednak wydobyć z instrumentu głębsze i głośniejsze brzmienia. Najlepsze gitary Jumbo wyposażone są w pudła wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, z litym topem, który oddaje czyste dźwięki. Podobnie jak inne gitary akustyczne również prezentowane modele instrumentów dobrze sprawdzają się w grze rytmicznej i akordowej.

Markowe gitary Jumbo dla profesjonalistów

Do dyspozycji naszych klientów przygotowaliśmy kilka modeli największej wersji gitar akustycznych, czyli polecane jako instrumenty akompaniujące, niezwykle charakterystyczne gitary Jumbo. Znajdziesz w tym miejscu profesjonalne wersje tego typu gitar wyróżniające się dużą szczegółowością wykonania, wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów, w tym przede wszystkim ze szlachetnych, odpowiednio dobranych gatunków drewna. Przykładem takiego sprzętu są oryginalne gitary akustyczne Jumbo marki Epiphone. Firma ma w swojej ofercie kilka serii dużych gitar akustycznych sygnowanych przez znanych artystów, z autoryzacją Gibsona. W ofercie sklepu znajdziesz również gitary Jumbo innych renomowanych producentów, chociażby takich jak Tanglewood - angielski producent instrumentów szarpanych i wzmacniaczy gitarowych. Jeśli interesuje Cię klasyczna gitara Jumbo o głębokim brzmieniu, zapoznaj się ze szczegółami oferty i zamów profesjonalny sprzęt znanej marki.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja