×

Gitary Folkowe

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Zwolennikom muzyki country mogą przypaść do gustu gitary folkowe, które są coraz częściej wybierane przez różnorodnych wykonawców. Jest to popularna nazwa dla gitar akustycznych w rozmiarze od małego do średniego, choć najczęściej występuje pod postacią parlor. Jest to model, który największą sławę osiągnął pod koniec XIX wieku i zdecydowanie utrzymywał się na szczycie swej popularności do lat 50’ XX wieku. Obecnie modele folkowe są kojarzone z muzyką bluesową, jazzem oraz kapelami ludowymi.

Gitary folkowe akustyczne najlepszych producentów

Ten rodzaj miał też niebagatelny wpływ na rozwój i ogólną popularność muzyki gitarowej w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Obecnie sukcesywnie więcej zespołów alternatywnych wykorzystuje ją do swoich utworów i coraz częściej pojawia się w muzyce popularnej. Wykonawcy profesjonalni, amatorzy i pasjonaci doceniają jej klasyczne brzmienie i średnie tony. Tego typu gitary akustyczne folkowe często wyróżniają się także unikatowym, przyciągającym wzrok wyglądem. Jest to model idealny do podróży oraz dla początkujących.

Dobra gitara folkowa do nauki gry

Ze względu na klasyczny charakter i tradycyjny sposób wykonania akustyczne gitary folkowe są doskonałą propozycją dla początkujących muzyków, osób uczących się gry oraz tych, którym zależy na szlifowaniu podstawowych, wcześniej nabytych umiejętności. Cechą charakterystyczną tego typu gitar jest tradycyjny design, który przywołuje skojarzenia z popularnymi modelami instrumentów z połowy XX wieku. Gitara folkowa ma nieco większe pudło rezonansowe i węższy gryf niż gitara klasyczna. Podobnie jak wszystkie inne gitary akustyczne tego typu instrument jest wyposażony w gryf wzmocniony metalowym prętem, co ma pomóc w wytrzymaniu większych naprężeń od metalowych strun. W gitarach klasycznych struny są nylonowe i dodatkowe wzmocnienie gryfu nie jest potrzebne. Gitary folkowe z naszej oferty wyposażone są w pudła rezonansowe z litymi płytami drewnianymi, co pomaga w wydobywaniu głębokich i donośnych brzmień, ułatwiając naukę i pozwalając wykorzystywać instrument podczas koncertów na żywo.

Akustyczne gitary folkowe dla artystów

W ofercie naszego sklepu oprócz instrumentów dedykowanych początkującym muzykom, osobom uczącym się gry na gitarze akustycznej, znajdziesz również wysokiej klasy sprzęt dla doświadczonych artystów tworzących muzykę i występujących na scenie. Sprzedajemy oryginalne gitary folkowe znanych na świecie marek. To instrumenty charakteryzujące się dużą precyzją wykonania, wyposażone w dodatkowe akcesoria umożliwiające ich sprawne podłączenie do wzmacniacza. Gitary folkowe akustyczne dla profesjonalistów są instrumentami wykonanymi ze szlachetnych gatunków drewna, z płytami o litej konstrukcji, co pomaga w wydobyciu z gitary czystych, donośnych, ciepłych i głębokich brzmień akordów oraz pojedynczych dźwięków, z wytrzymałymi mostkami i siodełkami, umiejętnie wyprofilowanymi kluczami oraz chromowanym, atrakcyjnie prezentującym się osprzętem. Sięgaj po oryginalne gitary folkowe w stylu vintage, wybierając modele wyróżniające się klasycznym pięknem, trwałością i niezrównaną mocą czystych dźwięków.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja