Słuchawki

Muzyka, która towarzyszy ludziom od wieków pozwala się zrelaksować, odprężyć, nabrać pozytywnej energii lub rozładować złe emocje. Taniec przy ulubionych utworach czy ich słuchanie to coś na co pozwalamy sobie w wolnym czasie. Słuchawki są produktem, który już wiele lat temu pojawił się na rynku. Umożliwiają one między innymi słuchanie muzyki na osobności czyli tak by nikt inny tego nie słyszał. Jednak są one bardzo przydatne także podczas nagrywania piosenek czy utworów. Najlepsze modele wykazują się rzetelnym odtwarzaniem wysokich oraz niskich częstotliwości, dynamiką oraz także solidnym wykonaniem. My oferujemy Państwu wyłączne wysokiej jakości produkty renomowanych marek, z których z pewnością będziecie zadowoleni. Obrotowe czy też stałe nauszniki pozwalają czuć się komfortowo oraz wygodnie podczas pracy. To bardzo istotne by noszenie słuchawek nie sprawiało żadnego dyskomfortu. Dodatkowo ważna jest także ich wytrzymała konstrukcja, która pozwoli korzystać z nich każdego dnia przez wiele długich lat. Przewodowe lub nie, miękkie, twardsze, mniejsze lub większe - wybór jaki oferuje nasz Salon muzyczny jest bardzo duży i szeroki. Zachęcamy do dokładnego sprawdzenia oferty i kontaktu w razie pytań!

Jest 203 produktów.

Pokazano 1-20 z 203 pozycji
Aktywne filtry

Słuchawki to sprzęt o osobistym charakterze. Dzięki nim słuchacz ma bliski kontakt z muzyką i może cieszyć się ulubionymi utworami bez względu na miejsce. Na rynku znajduje się ogromny wybór słuchawek, dlatego każdy może dopasować konkretny model do swoich oczekiwań i potrzeb. Oprócz brzmienia jest wiele innych kryteriów, które ostatecznie decydują o wyborze, np. wygoda użytkowania, wielkość, czy kompatybilność z innymi urządzeniami.

Budowa

Pierwszy i podstawowy podział dotyczy konstrukcji sprzętu. Jest to oczywiście ściśle związane z ich rozmiarem. Poniżej zostały opisane typy słuchawek, które można najczęściej znaleźć na współczesnym rynku.

Słuchawki wokółuszne

Słuchawki tego typu składają się z dwóch muszli połączonych pałąkiem. Muszle dokładnie obejmują małżowiny, dlatego w ich środku powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby zmieściły się w nich uszy użytkownika. Dla wielu osób to jeden z najbardziej komfortowych modeli. Ze względu na swój rozmiar raczej nie nadają się na swobodne noszenie np. podczas spaceru.

Słuchawki nauszne

Takie modele są mniejsze od wokółusznych - ich muszle opierają się na małżowinach, nie zakrywając ich w pełni. Niektóre modele mają taką konstrukcję, która zapewnia dodatkowe punkty styku z głową (a zatem małżowiny nie są dociśnięte). Słuchawki doskonale nadają się dla osób, które chcą słuchać muzyki zarówno w domu, jak i na powietrzu i zależy im na zadowalającej jakości dźwięku.

Słuchawki douszne

Nazywane są również "pchełkami". Najczęściej dodawane są do telefonów, smartfonów, czy przenośnych odtwarzaczy. Małe okrągłe głośniczki można osadzić w małżowinach lub na nich zawiesić. Wielu producentów ulepsza swoje modele, np. dodając specjalne miękkie nakładki, uchwyty na uszy, sznureczki zawieszane na szyi lub pałąki. Pchełki nie tłumią hałasu z zewnątrz, co dla jednych jest plusem, dla innych minusem.

Słuchawki dokanałowe

Ten model słuchawek przypomina nieco wersję douszną. Różnica jednak polega na tym, że należy je włożyć do kanału słuchowego, a nie jedynie zawiesić na małżowinie. Zwykły plastik wciśnięty do ucha zapewne sprawiłby ból, dlatego producenci dodają na wierzch specjalne nakładki wykonane najczęściej z silikonu lub gumy. Nakładki dopasowują się do kształtu kanału, zapewniając komfort noszenia. Taka konstrukcja sprawia również, że słuchacz jest lepiej odcięty od hałasu z zewnątrz. Nie da się również zauważyć, że to najmniejsze modele, które dają możliwie dobrą jakość dźwięku. Doskonale nadają się do użytkowania na zewnątrz, np. podczas biegania, czy jazdy na rowerze.

Słuchawki Clip on

To jedne z najnowszych modeli, jakie są dostępne na rynku. Słuchawki nie są wyposażone w pałąk, a zamiast tego posiadają specjalne zaczepy, które zakłada się na uszy. Zaczepy te przypominają te, które są montowane w aparatach słuchowych. To doskonałe rozwiązanie dla osób uprawiających sport - nawet przy większej aktywności fizycznej słuchawki nie spadają. Produkowane są w dwóch wersjach - z tradycyjnymi muszlami oraz wkładane do ucha.

Słuchawki zamknięte

W takich słuchawkach mamy do czynienia z bardzo szczelnymi nausznikami, które doskonale izolują od wszelkich szmerów z zewnątrz. Dzięki nim słuchacz może cieszyć się niezmąconą niczym muzyką. Właśnie taki typ najczęściej używany jest przez DJ-ów, dźwiękowców, muzyków i wszystkich osób, które w jakiś sposób zajmują się tworzeniem i obróbką ścieżek audio.

Słuchawki otwarte

W takich słuchawkach dźwięk rozchodzi się zarówno w stronę głowy, jak i w stronę muszli. Podchodząc do osoby noszącej taki sprzęt, można usłyszeć czego właśnie słucha. Użytkownicy cenią sobie takie modele właśnie za to, że nie tłumią dźwięków z otoczenia, przez co można mieć stałą kontrolę na tym, co się dookoła. Na pewno też zapewniają większy komfort w czasie dłuższych odsłuchów.
Półotwarte
Wariantem pośrednim pomiędzy dwoma powyższymi typami są modele półotwarte. Tłumią one hałasy w większy stopniu niż otwarte, jednocześnie nie izolują od świata. W takim sprzęcie muszle posiadają kilka otworów lub ich cześć jest pokryta siatką, za którą skrywa się materiał tłumiący. Słuchawki półotwarte często są postrzegane jako kompromis pomiędzy otwartymi i zamkniętymi - nie odcinają od otoczenia, a przy tym dają zadowalającą jakość dźwięku.

Słuchawki dla DJ-ów

DJ-je pracują w bardzo specyficznych warunkach. Duże natężenie hałasu nie ułatwia im pracy, dlatego muzycy muszą szukać odpowiednich rozwiązań. W tym wypadku najważniejsze jest oddzielenie DJ-a od tego, co dzieje się dookoła. Słuchawki mają zamkniętą i szczelną konstrukcję, a przy tym są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzują się bardzo dobrą jakością dźwięku. Słuchawki typowe dla DJ-ów często są kupowane przez osoby, którym zależy na odcięciu się od świata - duże rozmiary słuchawek nie mają tu wielkiego znaczenia.

Słuchawki studyjne

Modele studyjne stworzone są z myślą o zastosowaniach profesjonalnych oraz półprofesjonalnych. Jak sama nazwa wskazuje, używane są przede wszystkim w studiach nagrań, stacjach radiowych, a także przy tworzeniu audycji i muzyki. Słuchawki odznaczają się doskonałą jakością brzmienia, która przewyższa wszystkie inne modele.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja