Gitary T

filtruj

Jest 226 produktów.

Pokazano 1-20 z 226 pozycji
Aktywne filtry

Miłośnikom muzyki pop i country polecamy różnorodne gitary elektryczne Telecaster. To popularna, pochodząca z 1951 roku konstrukcja zaprojektowana przez markę Fender, charakteryzująca się obecnością dwóch przetworników typu Single Coil, przykręcanego gryfu i stałego mostka. Oferuje surowe, jasne i dość agresywne brzmienia. Jest mniej okrzesaną poprzedniczką niezwykle dziś popularnych gitar Stratocaster.

Konstrukcja elektrycznych gitar Telecaster

Wprowadzone do sprzedaży w 1951 roku przez markę Fender, charakterystyczne gitary elektryczne wykonane z jednolitego kawałka drewna, wyposażone w dwa przetworniki Single Coil i stały mostek, zapoczątkowały prawdziwą muzyczną rewolucję. Współczesne gitary elektryczne Telecaster pod względem konstrukcji w zasadniczy sposób nie różnią się od swoich oryginalnych poprzedniczek. Wciąż są to gitary typu Solid Body, z korpusem drewnianym (zwykle olcha lub jesion) oraz gryfem i podstrunnicą wykonaną z klonu (niekiedy jest to palisander lub inne drewno). W sklepie riff.net.pl znajdziesz oryginalne gitary Fender Telecaster oraz wzorowane na nich modele gitar elektrycznych wielu innych producentów.

Oryginalne gitary elektryczne Telecaster

O ile pod względem muzycznym wszystkie gitary elektryczne Telecaster są do siebie bardzo podobne, o tyle dość mocno różnią się pod kątem zewnętrznego wyglądu, w tym kształtu, koloru i stylu wykonania. Korzystając z naszej oferty, możesz sięgnąć po możliwie wierne pierwszym oryginalnym wersjom tych instrumentów gitary Telecaster typu vintage, ale równie dobrze możesz wybrać gitarę o zdecydowanie nowocześniejszym designie. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań i preferencji.

Poczuj niepodrabialną moc jasnego i jednocześnie dość agresywnego brzmienia, sięgając po klasyczny model gitary elektrycznej od firmy Fender. W ofercie naszego internetowego sklepu muzycznego znajdziesz najlepsze gitary elektryczne Telecaster, które pochodzą zarówno od tego renomowanego producenta, jak i o od innych marek, w tym od firmy LTD, Ibanez i Corona Guitars. Zapraszamy na zakupy!

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja