×

Struny do Gitary Akustycznej

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 145 produktów.

Pokazano 1-20 z 145 pozycji

Z myślą o początkujących i bardziej doświadczonych muzykach do oferty sklepu Riff.net.pl wprowadziliśmy różnorodne struny do gitary akustycznej. Oferujemy struny stalowe w różnych rozmiarach, z owijakimi z brązu oraz specjalnymi powłokami ochronnymi, które zabezpieczają struny przed szybkim uszkodzeniem.

Stalowe struny do gitary akustycznej

Podobnie jak gitary klasyczne, również tradycyjne gitary akustyczne wyposażone są w sześć strun, ale na rynku dostępne są także ich wersje dwunastostrunowe. Do produkcji strun dedykowanych gitarom akustycznym wykorzystuje się jednak nie nylon, lecz materiał zdecydowanie trwalszy. Stalowe struny do gitary akustycznej są mniej podatne na zerwanie i można je mocniej naciągać. To przekłada się na możliwość wydobywania głośniejszych, bardziej wyraźnych i nieco ostrzejszych dźwięków. Na brzmienie czterech najgrubszych strun wpływa również rodzaj zastosowanej w nich owijki. Zwykle są to owijki z brązu, co jest opisane przez stosunek miedzi do cyny, na przykład 80/20 lub 85/15. W sprzedaży dostępne są także struny z owijkami z brązu z domieszką fosforu, które brzmią bardziej basowo, ciemniej. Zastosowanie owijek ma wpływ nie tylko na brzmienie instrumentu, ale także na trwałość strun, chroniąc stal przed korozją.

Struny do gitary akustycznej dla początkujących muzyków i profesjonalistów

Korzystając z naszej oferty, masz możliwość zamówienia stosunkowo tanich i możliwie uniwersalnych strun dobrze dopasowanych do potrzeb osoby początkującej, uczącej się gry na gitarze akustycznej. Oczywiście zamówisz u nas również dobre struny do gitary akustycznej dla doświadczonych muzyków. To struny wykonane z większą precyzją, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości, charakteryzujące się zwiększoną odpornością na zerwanie, zdolne do utrzymania wyjściowego brzmienia przez długi czas. Przykładem są struny do gitary akustycznej z rdzeniem stalowym heksagonalnym i owijką z fosforobrązu lub brązu 80/20.

Zapoznaj się z pełnym katalogiem produktów i zamów markowe struny do gitary akustycznej o interesujących Cię parametrach technicznych.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja