DJ

Praca DJ-a to zajęcie dla prawdziwych miłośników muzyki. Warto także wiedzieć, że co raz więcej osób wybiera właśnie tego typu oprawę muzyczną na wesela, imprezy okolicznościowe czy też imprezy organizowane każdego dnia w klubach. Doskonała zabawa to przede wszystkim wspaniała muzyka. Warto zatem zadbać o odpowiedni repertuar, ale także dobry sprzęt, jaki mamy państwu do zaoferowania. Kiepski dźwięk czy inne niedopatrzenia mogą mieć wielki wpływ na zadowolenie klientów. Sprzęt djto szereg różnorodnych urządzeń, które służą do określonych zadań. Przede wszystkim wyróżnić można miksery, kontrolery czy syntezatory. Każde urządzenie przydaje się do innych zadań jednak połączone ze sobą zapewniają świetne efekty dźwiękowe. Nasz sklep muzyczny oferuje produkty najlepszej jakości. Dzięki nowoczesnej technologii posiadają one wiele cennych funkcji, które przydają się podczas niejednej imprezy, jaką trzeba rozkręcić. Warto pamiętać, że wysoka jakość produktu gwarantuje jego długowieczność oraz świetne efekty wspólnej pracy. Warto sprawdzić naszą ofertę – najlepszej jakości sprzęt w atrakcyjnych cenach!

Jest 89 produktów.

Pokazano 1-20 z 89 pozycji
Aktywne filtry

Praca DJ-a tylko z pozoru wydaje się łatwa i lekka. Muzyk musi pamiętać o szeregu zasad, panować nad różnymi sprzętami, jednocześnie łącząc bity i obserwując reakcje publiczności. Tutaj liczy się szybkość reakcji, wyczucie i indywidualny styl, który cechuje każdego dobrego twórcę.
Żaden DJ nie może obejść się bez odpowiedniego sprzętu. Zazwyczaj każdy z nich ma swoje własne preferencje co do rodzaju, marki, czy wielkości urządzeń. Muzycy pracują na mikserach, CD-playerach, gramofonach, słuchawkach, mikrofonach, syntezatorach, samplerach, kontrolerach.


Miksery

Miksery to urządzenia, które stanowią podstawową część konsolety. Sprzęt umożliwia mieszanie ze sobą utworów, a także wzbogacanie gotowych już o nowe dźwięki. Mikser DJ posiada:
-korektor - dzięki niemu można regulować barwę dźwięków oraz wycinać określony zakres częstotliwości,
-suwaki - umożliwiają regulowanie poszczególnych kanałów; przydatne w trakcie miksowania muzyki,
-crossfader - jest to suwak umożliwiający płynne przechodzenie z kanału na kanał. Crossfader wykorzystywany jest w czasie skreczowania muzyki,
-efektor - element, dzięki któremu DJ może dodać efekty dźwiękowe, np. trans, pan, echo, delay, phase, filter itd.
Bardziej rozbudowane modele posiadają również sekcję odsłuchu poszczególnych kanałów.


Gramofon

Płyty winylowe mają swój niezaprzeczalny urok. Do ich odtwarzania niezbędny jest gramofon. Urządzenia te dzielą się na kilka typów - przeznaczone dla zwykłych słuchaczy, dla audiofilów i do tworzenia muzyki. Inny podział bierze pod uwagę rodzaj adaptera: wyróżnia się tutaj adaptery kwadrofoniczne, stereofoniczne oraz monofoniczne. Gramofony dla DJ-ów mają swoje stałe elementy:
-włącznik napięcia (włącznik sieciowy) - po jego przełączeniu do układów gramofonu zostaje doprowadzone zasilanie. W ten sposób powstaje ciekawy efekt zwolnienia muzyki odtwarzanej z płyty (aż do jej całkowitego zatrzymania),
-start/stop button - przycisk włącza silnik, który następnie obraca talerzem. W niektórych modelach znajdują się także różne mechanizmy służące do jego hamowania. W urządzeniach starego typu efekt wolnego wyhamowania osiągany jest poprzez odłączenie zasilania. W nowszych gramofonach najczęściej odbywa się poprzez dociśnięcie do krawędzi płyty gumowego klocka,
-suwak pitch - zmienia tempo odtwarzania utworu. Jeżeli suwak zostanie ustawiony na środku, wówczas muzyka będzie odtwarzana w normalnym tempie.
Gramofony wyposażone są także w przycisk reverse służący do zmiany kierunku, w którym porusza się talerz - w ten sposób muzyka płynie od tyłu. W urządzeniach znajdują się również przyciski obrotów umożliwiające zmianę prędkości obracania się talerza (33 oraz 45 obrotów na minutę lub 72 obroty w przypadku jednoczesnego naciśnięcia obu buttonów).


CD-player

Odtwarzacz CD jest alternatywa dla gramofonu. To jedno z podstawowych urządzeń, które składa się na profesjonalną konsolę. Obsługa sprzętu jest bardzo intuicyjna, przez co sterowanie nie stanowi żadnego problemu nawet dla początkujących. Odtwarzacze produkowane są wersji na jedną płytę oraz z miejscem na dwie płyty. Niektóre modele wyposażone są również w wyświetlacze, na których pojawia się informacja o tytule utworu, jego długości, tempie etc. Na urządzeniu można także znaleźć przyciski służące do zapętlania, tworzenia lub dzielenia loopów.


Kontrolery

Za pomocą kontrolerów DJ może sterować plikami audio zapisanymi na zewnętrznym nośniku pamięci. Urządzenia te posiadają porty USB, a niektóre modele dodatkowo mają stację dokującą iPoda. Kontrolery wyglądem przypominają nieco tradycyjne odtwarzacze CD dla muzyków (pod kątem sterowania), co jest dużym plusem dla twórców, którzy mieli już wcześniej z nimi styczność. Urządzenia z wyższej półki umożliwiają również czytanie plików w formacie wav i mp3, wykazują też kompatybilność z plikami cbr oraz vbr. Muzyka może być sczytywana z dysku twardego, pamięci flash, iPoda lub MP3. Wyszukiwanie utworów jest szybkie i może się odbywać w różnych trybach: według tytułu, nazwy artysty, albumu, ścieżki lub według gatunku muzycznego. Oprócz tego urządzenia posiadają dodatkowe funkcje jak:
-wyszukiwanie konkretnego fragmentu utworu,
-imitowanie scratchowania płyty winylowej,
-przyspieszanie bądź zwalnianie tempa odtwarzania.


Słuchawki

Słuchawki dla DJ-ów są skonstruowane w taki sposób, aby tłumiły dźwięki pochodzące z zewnątrz. Ich zamknięta konstrukcja umożliwia pracę w dużym hałasie, ponieważ słuchawki całkowicie zakrywają uszy, oddzielając tym samym muzyka od wszystkiego, co dzieje się dookoła. Profesjonalne modele dają bardzo wysoką jakość dźwięku, dlatego warto w nie zainwestować. Dobrej klasy słuchawki posiadają pasmo przenoszenia między 20 Hz a 20 kHz, a czasem więcej.


Mikrofon

Każdemu DJ-owi z pewnością przyda się również mikrofon. Dzięki niemu muzyk może zapowiadać kolejne utwory, wzbogacać swoją twórczość o elementy wokalne, a także komunikować się z publicznością i podkręcać atmosferę imprezy. Profesjonalny DJ z pewnością wybierze mikrofon z górnej półki, którego wysoka jakość oznacza długą żywotność.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja