Chimesy

filtruj

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji
Aktywne filtry

Skorzystaj z bogatej oferty naszego internetowego sklepu muzycznego, sięgając po tradycyjne chimesy w formie metalowych pręcików o różnej długości, przytwierdzonych do drewnianego trzonka lub sięgnij po instrument etniczny, w którym metalowe pręciki zostały zastąpione przez łupiny orzechów określonego gatunku, na przykład orzechów Kenari lub Pala. W sklepie Riff.net.pl znajdziesz wiele odmian chimesów z różną liczbą dzwonków.

Jak wyglądają chimesy i jak z nich korzystać?

Tradycyjne wersje tego typu instrumentów mają kształt firanki. Ich górna część jest wykonana z kawałka drewna, do której przytwierdza się od dołu różną liczbę metalowych pręcików pełniących funkcję dzwonków. Pręciki najczęściej wykonane są z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na korozję aluminium, i mają różną długość. Dzięki temu przy uderzeniach wydają odmienne dźwięki. Chimesy zalicza się do kategorii instrumentów perkusyjnych. Gra polega na uderzaniu w dzwonki pałką lub dłonią, ewentualnie na potrząsaniu nimi, by poszczególne elementy zestawu zderzały się ze sobą i emitowały dźwięk. Jako instrumenty perkusyjne będące częścią większych zestawów zwykle stosuje się chimesy z mniejszą liczbą dzwonków.

Dzwonki chimesy z naszej oferty

Do dyspozycji perkusistów i innych muzyków poszukujących oryginalnych instrumentów muzycznych z grupy idiofonów przygotowaliśmy zarówno tradycyjne chimesy dzwonki w formie charakterystycznych firanek, jak i ich modyfikowane wersje, w których zamiast metalowych pręcików stosuje się łupiny orzechów różnych gatunków. W sklepie znajdziesz chimesy z pręcikami stalowymi i aluminiowymi zawieszonymi na drewnianych uchwytach, różniące się od siebie zarówno liczbą, jak i kształtem oraz długością dzwonków.

Odkryj bogaty katalog specyficznych instrumentów muzycznych o zróżnicowanej konstrukcji i poznaj emitowane przez nie, niezwykle charakterystyczne dźwięki. Chimesy z naszej oferty to instrumenty pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, wyróżniające się dużą precyzją wykonania, estetyczne i trwałe, nadające się do zastosowań amatorskich i profesjonalnych.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja