×

Skrzypce

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Zgodnie z mitologią skrzypce wynalazł Orfeusz, a przeznaczony do obsługi tego instrumentu smyczek wymyśliła żyjąca na przełomie VII i VI w. p.n.e. grecka poetka Safona. Współczesna wersja skrzypiec wzorowana jest jednak nie na instrumentach używanych w starożytności, a na kunsztownie zdobionych skrzypcach barokowych. To instrumenty smyczkowe, czyli takie, w których struny wprawiane są w ruch przy pomocy smyczka.

Jak zbudowane są skrzypce?

Niezależnie od modelu, wszystkie klasyczne skrzypce składają się z pudła rezonansowego i przymocowanej do niego szyjki. Na szyjce umieszczona jest bezprogowa podstrunnica, a na jej końcu znajduje się komora kołkowa z główką, najczęściej w kształcie ślimaka. Pudła rezonansowe składają się z dwóch płyt drewnianych połączonych ze sobą odpowiednio wyprofilowanymi boczkami. Na płycie wierzchniej skrzypiec znajdują się dwa równoległe otwory rezonansowe w kształcie litery f. Wszystkie modele tego typu instrumentów mają cztery struny. Gra na skrzypcach wymaga użycia dodatkowego narzędzia, czyli smyczka.

Skrzypce - instrumenty dla doświadczonych i początkujących

Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się gry na skrzypcach, czy masz już większe doświadczenie, w ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne skrzypce wielu znanych marek. Cena instrumentu zależy od jakości wykonania i rodzaju zastosowanych do jego produkcji materiałów. Skrzypce dla początkujących można kupić już za kilkaset złotych. Co warte podkreślenia, podstawowe skrzypce dla osób uczących się gry sprzedawane są w komplecie z niezbędnymi do ich obsługi akcesoriami. Smyczki, kalafonia i futerały stanowią nieodłączną część zestawów dla początkujących.

Jeśli uczysz się gry na skrzypcach lub masz już doświadczenie, w ofercie sklepu Riff.net.pl znajdziesz bogaty wybór instrumentów najwyższej jakości. Sprzedajemy skrzypce takich producentów jak Carlo Gordiano, Gewa, Leonardo, Hofner, a także Yamaha i wielu innych. To wysokiej klasy instrumenty, które zwykle sprzedawane są w zestawie ze smyczkiem i futerałem. Zamów od ręki lub zapytaj o dostępność interesującego Cię instrumentu.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja