×

Blog Riff

Podcasty to bardzo popularna forma aktywności w Internecie. Powstaje ich coraz więcej, a ich słuchalność stale rośnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób myśli o stworzeniu własnego podcastu. Jednak od czego zacząć? Czego potrzebujesz, czyli po prostu jak zacząć nagrywać podcasty?

Podstawowym elementem wyposażenia każdego gitarzysty i basisty jest oczywiście wzmacniacz do gitary. Na rynku znajduje się cała masa produktów, z których możesz wybierać. Jak się w tym nie zagubić i od czego zacząć? Ten wpis da Ci podstawową wiedzę na ten temat.

Znów nasze wysiłki zostały docenione przez międzynarodowe stowarzyszenie sklepów muzycznych. Jako jeden z nielicznych europejskich sklepów muzycznych jesteśmy w pierwszej setce najlepszych!

Dołączyliśmy do programu promocyjnego Visa Mobile Cashback. Wystarczy, że zrobisz u nas zakupy trzy razy za minimum 30 zł, a otrzymasz zwrot 100 zł od Visa Mobile. Dowiedz się więcej...

Poznaj wyjątkową aplikację Time To Riff! To nasza własna aplikacja, w której znajdziecie całą masę ofert specjalnych, stałych korzyści i udogodnień. Jesteśmy pierwszym sklepem muzycznym w Polsce z własną aplikacją. Koniecznie musicie ją pobrać!

Flet prosty i dzwonki chromatyczne i tak trzeba kupić do szkoły. Czemu więc przy okazji nie wziąć udziału w naszym konkursie i nie zgarnąć darmowych biletów do kina? W sam raz na osłodę rozpoczynającego się roku szkolnego.

Wysokiej jakości pasek do gitary potrafi znacząco obciążyć budżet, więc jeśli planujesz zakup gitary akustycznej to promocja marki Dowina jest dla Ciebie świetną wiadomością. W skrócie: do każdej gitary Dowina serii Bordeaux i Rioja otrzymasz fajny, porządny pasek gitarowy marki RightOn Straps. Więcej szczegółów w naszym wpisie.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły i nauki. Zwykle jest to też czas wyboru zajęć dodatkowych. Współcześnie jest z czego wybierać i wielu ciężko się zdecydować. My oczywiście zachęcamy do zaczęcia nauki gry na instrumencie. Dlaczego? Odpowiedź w naszym artykule.

Oryginał - Zremasterowany! Ulubiony interface audio współczesnych muzyków doczekał się nowej wersji!  Przedstawiamy nowe interfacy Scarlett Solo, 2i2 i 4i4 od Focusrite. Dla nowej generacji twórców muzyki. Sprawdź dlaczego nowe modele z całą pewnością utrzymają, a nawet przewyższą popularnością swoich poprzedników.

Podcast to nowoczesna forma audycji radiowej, której można słuchać za pośrednictwem Internetu – z tą różnicą, że jest dostępna na żądanie. Popularność tego formatu w ostatnich latach bardzo wzrosła, a liczby jego wielbicieli stale przybywa. Tak naprawdę każdy może zostać autorem tego typu nagrań i rejestrować je nawet w swoim pokoju. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki sprzęt do podcastu wybrać, aby móc nagrywać go we własnym domu.