Blog Riff

Pol’and’Rock Festival to wciąż dla wielu osób “Polski Woodstock”. W tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra po raz 27-my, tym razem na Lotnisku Makowice-Płoty. Bawimy się od 29 do 31 lipca, choć tak naprawdę muzyka będzie grać w naszych sercach do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej! Salony Muzyczne RIFF także przyłączają się do zabawy - zarówno ciałem, jak i duchem. A jaką niespodziankę szykujemy specjalnie dla Was?

Osoby, które kochają muzykę, nie potrafią bez niej żyć. Towarzyszy im wszędzie - w domu, w pracy, na imprezie z przyjaciółmi. A najbardziej rozumieją to ci, którzy sami grają na jakimś instrumencie. On również może stać się nierozłącznym kompanem. Niestety nie każdy z nich można wszędzie zabrać. Taką możliwość dają jedynie małe instrumenty akustyczne, które działają całkowicie unplugged. Dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić?

Choć przemysł muzyczny w ostatnich miesiącach trochę miał pod górę – zarówno artyści, jak i producenci oraz osoby związane z branżą, nie spoczęli na laurach. Ich praca, pomimo że nie była widoczna, została zauważona i doceniona. A wyraz tego uznania będzie można zobaczyć już wkrótce, podczas kolejnej edycji targów Summer NAMM. Z dumą informujemy, że Salony Muzyczne RIFF również stały się częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Gra na instrumencie to przede wszystkim przyjemność. Możliwość zagrania ulubionych utworów lub samodzielnego komponowania pobudza wyobraźnię i pozwala na prawdziwą zabawę dźwiękiem. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Taka szansa nie trafia się zbyt często, więc warto ją wykorzystać przy najbliższej okazji, która pojawi się już 19 czerwca podczas Thanks Jimi Festival we Wrocławiu.

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, lecz również łączy pokolenia. Najlepiej o tym wiedzą artyści, których dzieci poszły w ich ślady, odnosząc mniejsze lub większe sukcesy muzyczne. Dzień Dziecka to idealna okazja, by nieco bliżej poznać sylwetki wokalistek i wokalistów, którzy talent wyssali z mlekiem matki. Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie wykonawców, którzy wzorem swoich rodziców związali się ze światem muzyki.

Każdy gitarzysta potrzebuje strun. Teraz z gitarami be Joe dostaniesz jeden komplet w prezencie.

Zagrać 'Hey Joe' na be Joe? Brzmi idealnie! Mamy 10 gitar do rozdania. Sprawdź szczegóły >>

Na chwilę przed startem sezonu koncertowego, Panowie Marszałkowski i Żurek wyruszą w warsztatową Trasę Perkusyjną. Odwiedzą jedne z największych miast Polski i będą dzielić się tym, czego sami nauczyli się przez lata. 

Teraz decydując się na zakup mikrofonu Shure z serii Motiv mozesz uzyskać darmową licencję Adobe Premiere Rush. Sprawdź szczegóły

Już niebawem w Salonach Muzycznych Riff nowość popularnej marki strun do gitary