Blog Riff

Marzysz o karierze gitarzysty? A może chcesz nauczyć się grać tylko dla siebie? Niezależnie od powodów, dla których pragniesz zgłębić tajniki gitary - tak naprawdę każdy pretekst jest dobry, by rozpocząć swoją przygodę z muzyką. My to Tobie ułatwimy i już teraz odkryjemy przed Tobą gitarowe tajemnice.

Prawdopodobnie muzyka bluesowa i rockowa nigdy by nie powstałaby, gdyby nie wynaleziono gitary elektrycznej. To właśnie ten instrument nadał charakterystyczne brzmienie tym gatunkom muzycznym, z których później narodziły się kolejne nurty. Dziś ciężko wyobrazić sobie muzykę rozrywkową bez gitarowych riffów, które tworzą bazę każdego utworu. A jak to wszystko tak naprawdę się zaczęło? Kto jest uznawany za ojca gitary elektrycznej?

Sprawdź szczegóły promocji

Muzyka country kojarzona jest z kowbojami i Dzikim Zachodem. Dziś uznawana jest za jeden z narodowych symboli i element dziedzictwa kulturowego Stanów Zjednoczonych. To wyjątkowy styl, który jest nie tylko kolejnym gatunkiem muzycznym, lecz również sposobem patrzenia na świat. 17 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Country, który ma coraz większy wpływ na współczesną muzykę rozrywkową. Warto poznać najważniejsze ciekawostki na temat tego nurtu.

Bluesa określa się jako muzykę dla smutnych ludzi. Jednak jest to gatunek, który spodoba się zarówno melancholikom, jak również wielbicielom ostrych brzmień. To właśnie on dał początek rock and rollowi, z którego później wyodrębniły się kolejne nurty muzyczne. 16 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bluesa - warto więc poznać najważniejsze fakty związane z tym gatunkiem.

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim problemy, stres i oczekiwania. Ale wiążą się z tym również nowe szanse i możliwości, przed którymi staje twoje dziecko. To doskonały moment, aby maluch chwycił za swój pierwszy instrument muzyczny i przekonał się, jak fascynujący jest świat nut i dźwięków. Podpowiadamy, jak pomóc dzieciom w stawianiu pierwszych kroków z instrumentem w dłoni.

Każdy rasowy rock’n’rollowiec lubi życie na krawędzi. Nie musi to od razu oznaczać konfliktu z prawem lub beztroskiego igrania ze śmiercią. Czasem wystarczą niewinne wybryki, aby poczuć prawdziwą adrenalinę. Niektórzy napędzani są nią przez całe życie - inni tylko przez kilka młodzieńczych lat. A łamanie zasad potrafi być bardzo przyjemne...

Sprawdź promocję Casio na wybrane modele keyboardów

Pol’and’Rock Festival to wciąż dla wielu osób “Polski Woodstock”. W tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra po raz 27-my, tym razem na Lotnisku Makowice-Płoty. Bawimy się od 29 do 31 lipca, choć tak naprawdę muzyka będzie grać w naszych sercach do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej! Salony Muzyczne RIFF także przyłączają się do zabawy - zarówno ciałem, jak i duchem. A jaką niespodziankę szykujemy specjalnie dla Was?

Osoby, które kochają muzykę, nie potrafią bez niej żyć. Towarzyszy im wszędzie - w domu, w pracy, na imprezie z przyjaciółmi. A najbardziej rozumieją to ci, którzy sami grają na jakimś instrumencie. On również może stać się nierozłącznym kompanem. Niestety nie każdy z nich można wszędzie zabrać. Taką możliwość dają jedynie małe instrumenty akustyczne, które działają całkowicie unplugged. Dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić?