Blog Riff

Poznaj walory innowacyjnego pianina cyfrowego CASIO AP-470. Jego klasyczny wygląd oraz niesamowite brzmienie zachwycą każdego pasjonata muzyki

Zastanawialiście się kiedyś jaki kształt ma rdzeń waszych ulubionych struny? Jeśli Twoja odpowiedź na to pytanie jest twierdząca to jesteś jednym z tych muzyków, przed którymi sprzęt muzyczny nie ma żadnych tajemnic.

Wojna w Ukrainie okazała się zaskoczeniem dla całego świata. Choć konflikt z Rosją trwa już od kilku lat, nikt nie chciał uwierzyć, że dojdzie do inwazji na taką skalę. Ten atak pokazał, jak bardzo ludzie potrafią się solidaryzować w obliczu cierpienia innych. To właśnie wtedy otwieramy serca, by okazać swoje wsparcie – nie tylko duchowe, lecz również materialne. W pomoc Ukraińców zaangażowało się tysiące Polaków, w tym osoby z pierwszych stron gazet. A w jaki sposób pomagają muzycy?

Sprawdź najnowszą promocję Casio

Już niebawem nowy zestaw Mapex Armory w limitowanym kolorze. Prawdziwa gratka dla perkusistów.

Pianina gabinetowe Casio stają się wiele łatwiej dostępne dzięki promocyjnemu transportowi gratis

Choć gitara to instrument, z którym najczęściej kojarzeni są mężczyźni, coraz więcej kobiet sięga po wiosło. Niestety, ze względu na budowę ciała, wykonywanie muzyki nie zawsze jest dla nich wygodne. Jak się okazuje, ktoś już zadbał o to, by gra na gitarze w wykonaniu pań była dla nich komfortowa i przyjemna.

Rock’n’rollowe światełko do nieba poleci już po raz trzydziesty! Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej i wybrzmi dla nas już 30 stycznia 2022 roku. Tym razem zebrane środki przeznaczone będą na cele związane z diagnostyką i leczeniem wzroku u dzieci. Salony Muzyczne RIFF po raz kolejny dokładają swoją cegiełkę, aby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Jeśli lubisz muzykować, z pewnością wiesz, że oprócz dobrego instrumentu, bardzo ważny jest odpowiedni osprzęt. Żaden muzyk - amotorski, czy profesjonalny, nie może się obyć bez porządnych słuchawek. Jak wybrać te najlepsze? Na jakie parametry zwrócić największą uwagę? Podpowiadamy, które urządzenia mogą spełnić właśnie twoje oczekiwania.

Kiedy dziecko samo garnie się do nauki gry na gitarze, można to uznać za duży sukces. Czasem jednak pierwszy zryw okazuje się słomianym zapałem, który później przechodzi w niechęć i frustrację. Co więc należy zrobić, aby wspomóc malucha w stawianiu pierwszych kroków z instrumentem w dłoni? Podpowiadamy, jak zachęcić dzieci do gry na gitarze.