Blog Riff

Nie ma fana gitary, który nie słyszał kiedykolwiek o marce Jackson. To producent, który opanował świat ostrej i głośnej muzyki metalowej, to właśnie te gitary są najczęściej wybierane przez muzyków do  używania przy ostrych przesterach. Nie da się też odmówić oryginalności w wyglądzie, charakterystyczna główka, potocznie nazywana kijem do hokeja i trójkątne markery na podstrunnicy to charakterystyczny znak tej firmy. Ale jak to się zaczęło?

Dzień Dziecka to jedyna taka okazja w ciągu całego roku. Każdy rodzic pragnie, aby wręczyć swojemu maluchowi szczególny prezent. Kiedyś rekordy popularności pod tym względem biły rowery, a potem quady. Dziś dzieciaki są bardziej wymagające i oczekują nie tylko rozrywki, lecz również czegoś, co obudzi w nich prawdziwą pasję. Z tych właśnie powodów idealnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka jest instrument. 

Przedłużamy dzień dziecka! Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty "Pierwszy kontakt z Perkusją". W Salonie Muzycznym Riff w Krakowie przy placu Matejki 5/2 pod okiem doświadczonego  instruktora Przemysława Obirka poznasz tajniki świata perkusyjnego. Warsztaty skierowane są dla chętnych w każdym wieku! 

Choć nikt nie lubi, gdy mu się przeszkadza, to w muzyce czasem jest to wręcz wskazane. Oczywiście, o ile mamy nad tym kontrolę i wszystko jest odpowiednio zaaranżowane. Bo, jak się okazuje, przeszkadzanie również ma ogromny potencjał artystyczny. A to wszystko dzięki małym perkusjonaliom, których obecność bywa niezastąpiona. Wszystko zależy od gatunku muzycznego i kompozycji danego utworu. Dlatego warto poznać bliżej najpopularniejsze przeszkadzajki.

XS to seria która tchnie nowe życie w świat strun powlekanych. Dzięki zastosowaniu ultra cienkiej powłoki na każdej strunie basowej, oraz unikalnej obróbce polimerowej na strunach wiolinowych XS oferuje najwyższy poziom ochrony, zapewniając maksymalną żywotność i delikatność w dotyku . XS to najbardziej innowacyjne struny powlekane jakie dotąd powstały.

Nieważne, co potrzebujesz nagłośnić lub jak chcesz brzmieć, legendarne mikrofony Shure są sprawdzone w działaniu i gotowe do pracy. Czy to na scenie z SM58 lub 55SH, czy w studio z SM57 lub SM7B, świętuj z nami Shure Iconic Mic!

Gra na instrumentach nie tylko sprawia przyjemność, lecz także rozwija zmysły i uczy kreatywnego myślenia. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu – zarówno w samotności, jak również w gronie przyjaciół. Jeśli szukasz idealnego instrumentu, naukę warto rozpocząć od czegoś małego, np. od ukulele, które budową przypomina gitarę, a jednak jego brzmienie jest nieco inne. Dzięki Salonom Muzycznym RIFF grę na tym instrumencie okiełznasz szybciej, niż myślisz.

Są takie utwory, które na zawsze zapadają w pamięć. I choć wiemy, kto je wykonuje, często nie zdajemy sobie sprawy, że to są covery. Zdarza się, że niektóre brzmią dużo lepiej, niż oryginał. Inne zaś są ich mierną kopią, która przynosi hańbę dla pierwowzoru. Jednak nie zawsze o jakość się rozchodzi. Wiele zależy od popularyzacji danego nagrania. Przedstawiamy listę 5 utworów, o których nie wiedziałeś, że są coverami.

Żegnamy się z popularną serią gitar marki Squier. Nie zostajemy na szczęście z niczym, bo producent przygotował już coś nowego. 

Kup struny Martin i weź udział w konkursie