Aktualności

Prawdopodobnie muzyka bluesowa i rockowa nigdy by nie powstałaby, gdyby nie wynaleziono gitary elektrycznej. To właśnie ten instrument nadał charakterystyczne brzmienie tym gatunkom muzycznym, z których później narodziły się kolejne nurty. Dziś ciężko wyobrazić sobie muzykę rozrywkową bez gitarowych riffów, które tworzą bazę każdego utworu. A jak to wszystko tak naprawdę się zaczęło? Kto jest uznawany za ojca gitary elektrycznej?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim problemy, stres i oczekiwania. Ale wiążą się z tym również nowe szanse i możliwości, przed którymi staje twoje dziecko. To doskonały moment, aby maluch chwycił za swój pierwszy instrument muzyczny i przekonał się, jak fascynujący jest świat nut i dźwięków. Podpowiadamy, jak pomóc dzieciom w stawianiu pierwszych kroków z instrumentem w dłoni.

Każdy rasowy rock’n’rollowiec lubi życie na krawędzi. Nie musi to od razu oznaczać konfliktu z prawem lub beztroskiego igrania ze śmiercią. Czasem wystarczą niewinne wybryki, aby poczuć prawdziwą adrenalinę. Niektórzy napędzani są nią przez całe życie - inni tylko przez kilka młodzieńczych lat. A łamanie zasad potrafi być bardzo przyjemne...

Pol’and’Rock Festival to wciąż dla wielu osób “Polski Woodstock”. W tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra po raz 27-my, tym razem na Lotnisku Makowice-Płoty. Bawimy się od 29 do 31 lipca, choć tak naprawdę muzyka będzie grać w naszych sercach do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej! Salony Muzyczne RIFF także przyłączają się do zabawy - zarówno ciałem, jak i duchem. A jaką niespodziankę szykujemy specjalnie dla Was?

Choć przemysł muzyczny w ostatnich miesiącach trochę miał pod górę – zarówno artyści, jak i producenci oraz osoby związane z branżą, nie spoczęli na laurach. Ich praca, pomimo że nie była widoczna, została zauważona i doceniona. A wyraz tego uznania będzie można zobaczyć już wkrótce, podczas kolejnej edycji targów Summer NAMM. Z dumą informujemy, że Salony Muzyczne RIFF również stały się częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Każdy gitarzysta potrzebuje strun. Teraz z gitarami be Joe dostaniesz jeden komplet w prezencie.

Wielu początkujących muzyków marzy, by zostać wirtuozem na miarę Jimiego Hendrixa. Pomimo upływu lat, to właśnie on nadal uznawany jest za najwybitniejszego gitarzystę wszechczasów. Stworzył unikalną technikę gry, która jest praktycznie nie do podrobienia. Dzięki niej już za życia stał się prawdziwą legendą. Wielbiciele jego stylu z pasją naśladują gitarowe wyczyny muzyka, a grono jego fanów stale się powiększa. Nic więc dziwnego, że na całym świecie organizowane są eventy poświęcone pamięci Hendrixa. Jednym z nich jest Thanks Jimi Festival, który odbywa się we Wrocławiu.

Nie ma nic piękniejszego, niż łączenie przyjemnego z pożytecznym. Ty także możesz się przekonać, jak poprzez muzyczną pasję można pomóc potrzebującym. 

Stacjonarne Salony Muzyczne Riff są czynne zgodnie z godzinami otwarcia, i pracują według podwyższonych warunków bezpieczeństwa.

W okresie świątecznym jesteśmy dla Was bardziej otwarci