Aktualności

Kup struny Martin i weź udział w konkursie 

Z pewnością znasz to uczucie, gdy oczami wyobraźni widziałeś siebie stojącego na scenie z wiosłem w dłoni. Tłumy skandowały twoje imię, a fanki rzucały bielizną w twoją stronę. A potem budziłeś się ze snu i przecierałeś ze zdumienia oczy, że znów musisz wracać do szarej codzienności. Ta sama nudna praca, narzekający znajomi i niewdzięczny kot, któremu wiecznie mało jedzenia. I wtedy pojawiała się błyskotliwa myśl, by nauczyć się grać na gitarze i spełnić swoje marzenia.

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, lecz również koi ciało, umysł i duszę. Aby poczuć się w pełni wyluzowanym i odstresowanym czasem wystarczy jedynie posłuchać odpowiednich dźwięków. Do tego służą między innymi instrumenty relaksacyjne, które pomagają się wyciszyć i odnaleźć wewnętrzną równowagę i harmonię. To trochę jak samouzdrawianie, ale bez wsparcia medycyny.

Kiedy George Michael komponował „Last Christmas” nie miał pojęcia, że piosenka stanie się tak potężnym evergreenem, który okaże się prawdziwym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Śmiało można stwierdzić, że jest to współczesna kolęda, którą znają miliony ludzi na całym świecie. A to z pewnością inspiruje wielu innych artystów, którzy decydują się na nagrywanie własnych piosenek z zabarwieniem mocno świątecznym. Na jakie alternatywne kolędy warto zwrócić uwagę?

Freddie Mercury to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów. Barwa głosowa, jaką operował to czterooktawowy baryton, którego nie sposób podrobić i naśladować. Kiedy zmarł w 1991 roku cały świat wstrzymał oddech i do tej pory nie może go z siebie w pełni wypuścić. Z pewnością skończyła się pewna epoka, która na zawsze zmieniła oblicze muzyki rozrywkowej. 24 listopada będziemy obchodzić 31. rocznicę śmierci muzyka, co jest doskonałą okazją, by wspomnieć jego osobę i twórczość. My wracamy do Freddiego również poprzez wyjątkowy konkurs.

W czasach ciągłej rywalizacji sam talent to za mało, aby wybić się ze swoją twórczością. Wielu artystów potrzebuje dodatkowego wsparcia, dzięki któremu mają większe szanse, by zabłyszczeć na panteonie gwiazd. Choć mało o tym się mówi, za sukcesem muzyków często stoją ich menedżerowie, którym zawdzięczają nie tylko karierę, lecz czasem także życie. Niestety historia pokazuje, że karta losu potrafi również się odwrócić i nawet własny agent może okazać się największym wrogiem. W poprzednich odsłonach naszego cyklu poznaliśmy kilka sylwetek najbardziej znanych muzycznych menedżerów – czas na kolejne ciekawe życiorysy.

Zastanawialiście się kiedyś jaki kształt ma rdzeń waszych ulubionych struny? Jeśli Twoja odpowiedź na to pytanie jest twierdząca to jesteś jednym z tych muzyków, przed którymi sprzęt muzyczny nie ma żadnych tajemnic.

Wojna w Ukrainie okazała się zaskoczeniem dla całego świata. Choć konflikt z Rosją trwa już od kilku lat, nikt nie chciał uwierzyć, że dojdzie do inwazji na taką skalę. Ten atak pokazał, jak bardzo ludzie potrafią się solidaryzować w obliczu cierpienia innych. To właśnie wtedy otwieramy serca, by okazać swoje wsparcie – nie tylko duchowe, lecz również materialne. W pomoc Ukraińców zaangażowało się tysiące Polaków, w tym osoby z pierwszych stron gazet. A w jaki sposób pomagają muzycy?

Już niebawem nowy zestaw Mapex Armory w limitowanym kolorze. Prawdziwa gratka dla perkusistów.

Choć gitara to instrument, z którym najczęściej kojarzeni są mężczyźni, coraz więcej kobiet sięga po wiosło. Niestety, ze względu na budowę ciała, wykonywanie muzyki nie zawsze jest dla nich wygodne. Jak się okazuje, ktoś już zadbał o to, by gra na gitarze w wykonaniu pań była dla nich komfortowa i przyjemna.