Aktualności

Zastanawialiście się kiedyś jaki kształt ma rdzeń waszych ulubionych struny? Jeśli Twoja odpowiedź na to pytanie jest twierdząca to jesteś jednym z tych muzyków, przed którymi sprzęt muzyczny nie ma żadnych tajemnic.

Wojna w Ukrainie okazała się zaskoczeniem dla całego świata. Choć konflikt z Rosją trwa już od kilku lat, nikt nie chciał uwierzyć, że dojdzie do inwazji na taką skalę. Ten atak pokazał, jak bardzo ludzie potrafią się solidaryzować w obliczu cierpienia innych. To właśnie wtedy otwieramy serca, by okazać swoje wsparcie – nie tylko duchowe, lecz również materialne. W pomoc Ukraińców zaangażowało się tysiące Polaków, w tym osoby z pierwszych stron gazet. A w jaki sposób pomagają muzycy?

Już niebawem nowy zestaw Mapex Armory w limitowanym kolorze. Prawdziwa gratka dla perkusistów.

Choć gitara to instrument, z którym najczęściej kojarzeni są mężczyźni, coraz więcej kobiet sięga po wiosło. Niestety, ze względu na budowę ciała, wykonywanie muzyki nie zawsze jest dla nich wygodne. Jak się okazuje, ktoś już zadbał o to, by gra na gitarze w wykonaniu pań była dla nich komfortowa i przyjemna.

Rock’n’rollowe światełko do nieba poleci już po raz trzydziesty! Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej i wybrzmi dla nas już 30 stycznia 2022 roku. Tym razem zebrane środki przeznaczone będą na cele związane z diagnostyką i leczeniem wzroku u dzieci. Salony Muzyczne RIFF po raz kolejny dokładają swoją cegiełkę, aby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Kiedy dziecko samo garnie się do nauki gry na gitarze, można to uznać za duży sukces. Czasem jednak pierwszy zryw okazuje się słomianym zapałem, który później przechodzi w niechęć i frustrację. Co więc należy zrobić, aby wspomóc malucha w stawianiu pierwszych kroków z instrumentem w dłoni? Podpowiadamy, jak zachęcić dzieci do gry na gitarze.

Ulice miast rozbłysnęły już pięknymi ozdobami, na rotacji w radio pojawiło się “All I Want for Christmas Is You”, a do telewizji wróciła ciężarówka Coca-Coli. Nadeszły święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi czas obdarowywania najbliższych wszystkim, co najlepsze, i pomagania w spełnianiu pasji. 

Beatbox to sztuka tworzenia dźwięków perkusyjnych, melodii, oddechów i innych efektów wokalnych za pomocą głosu. Całe instrumentarium mamy dosłownie pod nosem! Zacząć można akustycznie, ale jeśli planujemy rozwój swojej sztuki beatboxowej warto zainwestować w sprzęt. Co wybrać?

Prawdopodobnie muzyka bluesowa i rockowa nigdy by nie powstałaby, gdyby nie wynaleziono gitary elektrycznej. To właśnie ten instrument nadał charakterystyczne brzmienie tym gatunkom muzycznym, z których później narodziły się kolejne nurty. Dziś ciężko wyobrazić sobie muzykę rozrywkową bez gitarowych riffów, które tworzą bazę każdego utworu. A jak to wszystko tak naprawdę się zaczęło? Kto jest uznawany za ojca gitary elektrycznej?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim problemy, stres i oczekiwania. Ale wiążą się z tym również nowe szanse i możliwości, przed którymi staje twoje dziecko. To doskonały moment, aby maluch chwycił za swój pierwszy instrument muzyczny i przekonał się, jak fascynujący jest świat nut i dźwięków. Podpowiadamy, jak pomóc dzieciom w stawianiu pierwszych kroków z instrumentem w dłoni.