×

Cowbelle

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Zaliczane do kategorii idiofonów uderzanych, najczęściej stalowe cowbelle to specyficzne instrumenty muzyczne wykorzystywane w niektórych, zwykle rozbudowanych zestawach perkusyjnych w celu poszerzenia dostępnej puli dźwięków. Oczywiście krowie dzwonki mogą być także używane samodzielnie, do wybijania rytmu. Dawniej kojarzone głównie z muzyką etniczną, współcześnie są stosowane również w hip-hopie, muzyce rockowej, a nawet w disco.

Cowbelle, czyli dzwonki pasterskie dla amatorów i profesjonalistów

Wykonane z blachy stalowej ukształtowanej w formę spłaszczonego trapezu, często kute ręcznie dzwonki typu cowbell do złudzenia przypominają różnorodne wersje tradycyjnych dzwonków sygnalizacyjnych zawieszanych na szyjach bydła rogatego. Cowbelle są zatem rozwinięciem prymitywnych instrumentów pasterskich i współcześnie wykorzystywane w charakterze dzwonków w profesjonalnych zestawach perkusyjnych. Oczywiście krowi dzwonek może być stosowany samodzielnie, pomagając w wybijaniu rytmu. Do produkcji tego typu instrumentów wykorzystuje się przede wszystkim specjalne stopy stali. Najlepsze dzwonki są kute ręcznie i podawane szczotkowaniu.

Dźwięki dzwonków pasterskich w cowbellach

Podobnie jak inne instrumenty perkusyjne z grupy idiofonów uderzanych, również stalowe cowbelle nie wymagają strojenia. Gama dźwięków oferowanych przez instrumenty tego typu jest jednak mocno zróżnicowana. Zasadniczo niższą tonacją wyróżniają się instrumenty większe, a wyższą mniejsze. Barwa dźwięków to przede wszystkim pochodna grubości stali użytej do produkcji dzwonka, a także jego kształtu i sposobu wykończenia. Dzwonki z cienkiej stali brzmią bardziej ciepło. Z grubszej emitują donośne dźwięki.

Poznaj specyficzny rodzaj dzwonków używanych w różnych gatunkach muzycznych do wybijania rytmu, które są częścią składową wielu profesjonalnych zestawów perkusyjnych. Sprawdź, jakie dzwonki cowbelle mamy aktualnie w ofercie. W sklepie Riff.net.pl znajdziesz oryginalne instrumenty muzyczne wielu renomowanych producentów, chociażby takich jak Meinl i Gewa. Zapraszamy!

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja