×

Waltornie, Flugelhorny, Tuby i Puzony

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Ze względu na rodzaj zastosowanego ustnika, puzony, trąbki, różnego rodzaju tuby oraz rogi klasyfikuje się jako rodzaj instrumentów dętych blaszanych. Źródłem dźwięku w tego typu instrumentach jest drgający w ich wnętrzu słup powietrza. Im dłuższa rura, tym niższy dźwięk. Wyższe dźwięki uzyskuje się poprzez skrócenie wysokości słupa powietrza, co w zależności od instrumentu dętego realizowane jest na różne sposoby.

Aerofony ustnikowe

Instrumenty, w których źródłem dźwięku jest drgający słup powietrza wzbudzany przez zadęcie to aerofony. Do tej grupy instrumentów zaliczane są m.in. tuby, zbliżone do nich pod względem konstrukcji i wyglądu waltornie oraz znacznie smuklejsze puzony, w których wybór dźwięku realizowany jest poprzez system suwakowy, umożliwiający wysuwanie i skracanie długości rury. W waltorniach (rogach) i tubach do wyboru dźwięku wykorzystuje się system wentyli. W ofercie sklepu muzycznego Riff.net.pl znajdziesz również inne instrumenty dęte. Przykładem tego typu sprzętu są m.in. przypominające typowe trąbki, wyposażone w trzy wentyle flugelhorny, czyli skrzydłówki. To instrumenty wchodzące w skład wielu orkiestr dętych.

Puzony, tuby, waltornie - instrumenty dla orkiestry dętej

Korzystając z naszej oferty, masz możliwość zakupu wszystkich podstawowych rodzajów aerofonów ustnikowych, czyli różnych wersji blaszanych instrumentów dętych powszechnie stosowanych w orkiestrach. Do dyspozycji naszych klientów przygotowaliśmy tuby składające się z długiej, rozpoczynającej się ustnikiem, wielokrotnie zwiniętej rury, która rozszerza się stożkowo i jest zakończona czarą głosową. W sklepie znajdziesz również puzony suwakowe z charakterystyczną, teleskopową rurą w kształcie litery U oraz inne rodzaje dętych instrumentów muzycznych.

Jeśli poszukujesz instrumentu wyposażonego w metalowy ustnik, w formie specyficznie wygiętej rury zakończonej czarą głosową, w sklepie znajdziesz zarówno puzony, jak i charakterystyczne tuby z wentylami. Zapoznaj się ze szczegółami oferty i zamów oryginalny instrument muzyczny renomowanej marki, na przykład tubę J. Michel lub puzon Yamaha.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja