Gitary Akustyczne i Elektroakustyczne

Aktywne filtry

W tej kategorii przyszykowaliśmy dla Państwa kwintesencję, jeśli chodzi o instrumenty strunowe, czyli gitary akustyczne i elektroakustyczne. Sprzęt to tylko najlepsze firmy na świecie tj. Fender, Takamine, Yamaha, Boton Rouge, Ibanez itp. Znajdą się tutaj gitary przeznaczone zarówno dla osób, których przygoda z gitarą trwa już kilka lat i chcieliby wyposażyć się w wysokiej jakość profesjonalny sprzęt, jak i dla wszystkich młodych adeptów sztuki, którzy pragną zacząć od nieco prostszych modeli w niższych cenach.

Wyjątkowe gitary akustyczne i elektroakustyczne

Niezależnie od tego, do której grupy należymy, można mieć pewność, że każda z gitar akustycznych i elektroakustycznych, to wysokiej jakości sprzęt od najlepszych marek na rynku. Pomimo, że gitary akustyczne zazwyczaj mają podobny kształt, znajdą się tutaj również modele nieco odmienne, które przeznaczone będą szczególnie dla osób, które pragną się wyróżniać. Jeśli chodzi o różnorodność kolorystyczną, to jest ona naprawdę duża, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie - polecamy zwłaszcza Yamaha instrumenty. W ofercie również stojak muzyczny dla idealnej ekspozycji Twojego instrumentu. Zachęcamy do skorzystania z oferty gitar akustycznych i elektroakustycznych, którą przyszykowaliśmy dla Państwa w naszym sklepie internetowym Riff.

Popularne modele gitar akustycznych

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych klientów do oferty wprowadziliśmy gitary akustyczne o różnych typach konstrukcji, dedykowane nieco innym zadaniom, różniące się od siebie dostępną skalą tonów, głośnością i mocą wydobywanych dźwięków. Znajdziesz w tym miejscu dość uniwersalne gitary akustyczne dla początkujących typu Dreadnought oraz instrumenty o zmodyfikowanej konstrukcji, takie jak charakteryzująca się dużym pudłem rezonansowym gitara akustyczna Jumbo, która pozwala wydobyć głośniejszy dźwięk z wyraźnie podbitym basem. Inne popularne gitary akustyczne z naszej oferty to klasyczne modele Parlor o nieco mniejszych pudłach rezonansowych, akcentujące średnie tony oraz gitary typu Grand, chętnie wykorzystywane przez muzyków nowej fali grających palcami. Przykładem niestandardowej gitary akustycznej, jaką znajdziesz w naszym sklepie muzycznym, jest gitara 12-strunowa wyposażona w pary strun położonych blisko siebie, co pomaga wydobyć bardziej złożone, pełniejsze i wyraźniejsze dźwięki.

Gitary akustyczne, a gitary klasyczne

W celu wzmocnienia naturalnego dźwięku konstrukcja gitar klasycznych uległa modyfikacji poprzez powiększenie pudła rezonansowego oraz zastosowanie stalowych strun. Dzięki stalowym strunom wzrosło natężenie dźwięku, jego barwa stała się bardziej wyraźna i ostra. Tak narodziły się gitary akustyczne, których popularność wzrosła wraz z rozwojem muzyki rozrywkowej, zwłaszcza rocka i jazzu. W wielu przypadkach natężenie dźwięku było jednak wciąż zbyt małe, w związku z czym powstał pomysł jego elektrycznego wzmocnienia. Gitara elektroakustyczna jest doskonałym przykładem tego typu instrumentu. Warto podkreślić, że zastosowanie stalowych strun miało wpływ na zmianę konstrukcji gitar. Wąskie gryfy nie wytrzymywały dużych naprężeń i wymagały wzmocnienia. Gitara klasyczna a akustyczna różni się zatem nie tylko rozmiarem pudła rezonansowego, ale także niemal niewidocznym wzmocnieniem gryfu, siodełka i mostka. Gitary akustyczne wyposażone są również w zmodyfikowany mechanizm naciągu strun. Rozwiązania klinowe znane z klasycznych gitar zastępowane są przez mocniejsze przekładnie ślimakowe.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja