×

Klawesy

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Wykonane z naturalnego drewna, proste w użyciu klawesy to tradycyjny instrument kubański z grupy idiofonów zderzanych, wykorzystywany do wybijania rytmu w różnych gatunkach muzycznych, przede wszystkim w kubańskiej salsie, jamajskim mento i wywodzącym się z Karaibów calypso. Wystukiwany drewnianymi klawesami rytm stanowi podstawę salsy. Pomaga również w nadaniu tempa tancerzom kubańskiej rumby.

Co to są klawesy i jak się na nich gra?

Tradycyjne klawesy to nic innego jak dwa drewniane kołki o identycznych rozmiarach, zwykle nie dłuższe niż 25 cm, wykonane z wytrzymałego drewna. W przypadku instrumentów najwyższej jakości jest to najczęściej palisander, klon lub heban. Drewniane klawesy mają również swoje odpowiedniki wykonane z materiałów syntetycznych, w tym z charakteryzującego się dużą wytrzymałością włókna szklanego. Są to instrumenty perkusyjne z grupy idiofonów zderzanych o siebie. Gra polega na uderzaniu jednym z klawesów o drugi. Klawes macho trzymany jest za sam koniec i to nim wykonuje się uderzenia. Drugi klawes trzymany jest w dłoni ułożonej w ten sposób, by stworzyć pudło rezonansowe. W niektórych wariantach klawesów drugi klawes jest grubszy i wyposażony w charakterystyczny otwór, co pozwala uzyskiwać niższe tony i cieplejszą barwę dźwięku.

Najlepsze klawesy dla początkujących i profesjonalistów

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych klientów, do oferty internetowego sklepu muzycznego Riff.net.pl wprowadziliśmy klawesy tradycyjne, wykonane z twardych gatunków drewna i niezwykle dźwięczne, donośne ich wersje wykonane z włókna szklanego. Nasi klienci mogą wybierać klawesy symetryczne i instrumenty modyfikowane, w których jeden z klawesów (hembra) jest wyraźnie większy od drugiego.

Jeśli szukasz tradycyjnych instrumentów o kubańskich korzeniach, przeznaczonych do wybijania rytmu, emitujących podczas gry niezwykle charakterystyczne dźwięki, zapoznaj się z naszą ofertą na klawesy w dwóch wersjach - symetryczne, które emitują przenikliwe dźwięki oraz niesymetryczne, wyróżniające się cieplejszymi i niższymi tonami.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja