×

Guitalele

Guitalele, występujące również pod nazwą kīkū to hybryda gitary klasycznej 1/4" z ukulele tenorowym lub barytonowym.

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Miłośnikom hawajskich dźwięków i gitar klasycznych polecamy guitalele. Jest to instrument będący czymś pośrednim pomiędzy gitarą klasyczną w rozmiarze ¼ i czterostrunowym instrumentem znanym przede wszystkim z Hawajów. Specyficzna hybryda łączy w sobie zalety instrumentu charakteryzującego się niewielkim rozmiarem, co jest typowe dla ukulele, ale dzięki zastosowaniu sześciu pojedynczych strun, oferującym możliwości akordowe tożsame z możliwościami gitary klasycznej.

Właściwości instrumentu guitalele

Ze względu na mały rozmiar i charakterystyczną budowę guitalele przez wielu producentów instrumentów muzycznych określane jest mianem sześciostrunowego ukulele. Warto jednak pamiętać, że struny guitalele, ich rodzaj i układ, bardziej przypominają rozwiązania stosowane w gitarach klasycznych, w związku z czym gra na tego typu instrumencie jest bardziej zbliżona do gry na gitarze, niż na instrumencie kojarzonym z kulturą hawajską. Po prostu guitalele to mniejsza wersja gitary.

Guitalele szczególną popularnością cieszy się w krajach Ameryki Łacińskiej, w Brazylii, a także w Portugalii i Hiszpanii, gdzie nazywany jest Requinto. Poszukując tego typu instrumentów, można spotkać się również z nazwą Kiku. To określenie pochodzące z języka hawajskiego, ale w praktyce pozbawione kulturowych związków z Hawajami.

Klasyczne i elektroakustyczne guitalele

Standardowe strojenie guitalele to A-D-G-C-E-A, ale przy zastosowaniu innych strun można zastosowań strojenie wysokie E, podobne do używanego w gitarze klasycznej. W ofercie przygotowanej przez nasz internetowy sklep muzyczny znajdziesz wiele modeli guitalele, zarówno instrumenty akustyczne, jak i elektroakustyczne, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów. To doskonały wybór dla osób początkujących i bardziej doświadczonych muzyków, tym bardziej że cena guitalele klasycznych w sklepie riff.net.pl jest więcej niż przystępna. Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty i zakupu praktycznej hybrydy, która doskonale sprawdzi się w podróży i do nauki gry dla dzieci. Zamów już dziś, korzystając z wyjątkowych okazji cenowych!

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja