×

Hollow Body

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

W odróżnieniu od znacznie dziś popularniejszych gitar z litym korpusem drewnianym, gitary elektryczne Hollow Body wyposażone są w zmodyfikowane pudło rezonansowe. Specyfika konstrukcji tego typu instrumentów nadaje im bardziej klasyczny charakter i specyficzne brzmienie, co jest pożądane m.in. w takich gatunkach muzycznych jak jazz, blues i rock and roll. Skorzystaj z oferty sklepu riff.net.pl i zamów elektryczną gitarę z pełnym pudłem.

Konstrukcja gitary elektrycznej typu Hollow Body

Cechą charakterystyczną wszystkich gitar elektrycznych z pełnym pudłem rezonansowym są efki, czyli niewielkie otwory w kształcie litery f, najczęściej umieszczone symetrycznie w centralnej części pudła, tuż nad i pod strunami. Pudło jest w środku puste, ale znacznie mniejsze niż w tradycyjnej gitarze akustycznej. Otwory kształtem przypominają efki stosowane w klasycznych skrzypcach. Co warte wspomnienia, gitary elektryczne Hollow Body nie muszą być wyposażone w mostek mocowany na stałe. W tego typu konstrukcjach mostek często przytrzymywany jest jedynie siłą nacisku strun.

Markowe gitary elektryczne Hollow Body

Jeśli szukasz elektrycznej gitary z pełnym pudłem rezonansowym, w ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli gitar znanych producentów. To m.in. oryginalne instrumenty Ibanez, z korpusami, gryfami i podstrunnicami drewnianymi, wykonanymi z odpowiednio wyselekcjonowanych gatunków drewna, takich jak lipa, klon czy orzech. Możesz sięgnąć także po gitary elektryczne Hollow Body marki Gretsch, Epiphone. D’Angelico i PRS. Wybierz interesujący Cię model gitary i złóż zamówienie. Prezentowane gitary elektryczne dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i stylach wykończenia, co znacząco zwiększa możliwości wyboru.

W sklepie czekają na Ciebie wysokiej klasy gitary elektryczne Hollow Body wielu znanych marek. To instrumenty różniące się od siebie rozmiarem, kształtem i stylem wykonania, o specyficznym brzmieniu i wyglądzie zbliżonym do gitary klasycznej. Poznaj najciekawsze modele nowoczesnych gitar elektrycznych z pełnym pudłem rezonansowym i zamów jedną z nich. Polecamy!

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja