×

Saksofony

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Wśród dętych instrumentów drewnianych na szczególne wspomnienie zasługują saksofony. To rodzaj instrumentu, który nie miał wcześniejszych odpowiedników i został skonstruowany od podstaw przez Adolphe Saxa (stąd nazwa) w 1841 roku. Saksofon początkowo był wykorzystywany przez orkiestry symfoniczne, a po zmianie strojenia przez orkiestry wojskowe. Choć w założeniach instrument miał służyć celom muzyki poważnej, to jednak jego kariera w największym stopniu związała się z jazzem.

Konstrukcja saksofonu

Zbudowane z ustnika, szyjki i korpusu zakończonego czarą, klasyczne saksofony są doskonałym przykładem jednostroikowych instrumentów dętych drewnianych. Choć saksofon ma metalowy korpus, to jednak jest wyposażony w drewniany stroik rozpraszający strumień powietrza. Wysokość dźwięku generowana przez instrument odbywa się poprzez zamykanie otworów w korpusie. W ten sposób saksofonista steruje wibrującym strumieniem powietrza i zmienia częstotliwość dźwięku. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje saksofonów. Współcześnie można mówić o dziewięciu głównych typach tych instrumentów. Podobnie jak inne instrumenty dęte różnią się one od siebie zarówno rozmiarem, jak i zakresem generowanych dźwięków.

Jaki saksofon wybrać?

Internetowy sklep muzyczny Riff.net.pl jest doskonałym miejscem, by zaopatrzyć się w profesjonalne saksofony o pięknej, czystej barwie dźwięku, każdego popularnego rodzaju. Jeśli interesuje Cię nauka gry na saksofonie, możesz wybierać spośród instrumentów z niższej półki cenowej, ale pochodzących od wielu renomowanych producentów, starannie wykonanych, estetycznych i trwałych. Z myślą o bardziej wymagających klientach, których interesuje profesjonalna gra na saksofonie, zwłaszcza o miłośnikach muzyki jazzowej, do naszej oferty wprowadziliśmy również droższe, w tym ręcznie grawerowane instrumenty, takie jak saksofon Yamaha YTS-480. Sklep gwarantuje konkurencyjne ceny i szybką realizację wszystkich zamówień.

Skorzystaj z naszej bogatej oferty obejmującej różnorodne saksofony i zamów instrument sopranowy, altowy, tenorowy lub dowolnie inny. Zapraszamy!

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja