Didgeridoo

filtruj

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry

Dla fanów muzyki etnicznej przygotowaliśmy didgeridoo. To instrumenty w kształcie rury, o średniej długości 100-150 cm, od wieków używane przez Aborygenów, czyli rdzenną ludność Australii. W wersji oryginalnej produkowane są z australijskich odmian eukaliptusów, ale współcześnie do ich produkcji wykorzystuje się również tworzywa sztuczne. Wydają charakterystyczne dźwięki uzyskiwane poprzez odpowiednią modulację i drganie warg.

Technika gry na didgeridoo

Doświadczeni użytkownicy didgeridoo korzystają z tzw. techniki oddechu cyrkulacyjnego, która umożliwia granie jednego, modulowanego dźwięku przez długi czas. Technika gry polega na jednoczesnym wciąganiu powietrza przez nos do płuc i jego wydychaniu przez usta. Dzięki temu dźwięk jest płynny i w charakterystyczny sposób modulowany, co wynika ze zmian w szybkości strumienia wydychanego powietrza. Źródłem dźwięku są drgające wargi grającej osoby. Tradycyjny instrument didgeridoo wydaje niskie, tubalne dźwięki. Im dłuższy egzemplarz didgeridoo wybierzesz, tym dźwięk będzie niższy. Sklep riff.net.pl oferuje współczesne wersje tego typu instrumentów, w tym modele wykonane z tworzywa sztucznego wyglądem przypominającego bambus, atrakcyjnie zdobione i o nieregularnych kształtach.

Australijskie dźwięki - najstarsze instrumenty świata

Jeśli fascynują Cię etniczne brzmienia tradycyjnej muzyki Aborygenów, w ofercie naszego sklepu znajdziesz najstarsze instrumenty dęte świata, w uwspółcześnionej wersji. Sprzedajemy tradycyjnie zdobione didgeridoo wykonane z tworzyw sztucznych, dzięki temu lekkie i trwałe, niepodatne na niszczące działanie wilgoci, a tym samym nadające się do gry na świeżym powietrzu. Cena didgeridoo w wersji syntetycznej to zwykle kilkaset złotych. Instrumenty o nieregularnych kształtach, wykonane z drewna eukaliptusowego są droższe.

Odkryj jedne z pierwszych instrumentów muzycznych świata. Poznaj didgeridoo, czyli dęty instrument używany przez rdzennych mieszkańców Australii. Zamów jego współczesną wersję, w doskonałej cenie i zyskaj dostęp do charakterystycznie modulowanych dźwięków.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja