Metronomy i Tunery

filtruj

Jest 121 produktów.

Pokazano 1-20 z 121 pozycji
Aktywne filtry

Metronomy i tunery to urządzenia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego początkującego muzyka. Ich proste, a zarazem niezwykle przydatne funkcje znacząco ułatwiają przygotowanie instrumentu do gry i wejście w odpowiednią rytmikę, której opanowanie zajmuje niektórym całe lata. W ofercie naszego internetowego salonu muzycznego znajdziesz sprawdzone metronomy mechaniczne i tunery takich marek jak Cherub, Fzone, Fender czy Korg. Ponad setka urządzeń, z których możesz wybierać zawiera w sobie zarówno metronom, jak i moduł strojenia, dzięki czemu masz zawsze pod ręką to, czego potrzebujesz. Szeroka gama instrumentów, które możesz nastroić za pomocą oferowanych przez nas tunerów to wygoda użytkowania, a intuicyjny interfejs z czytelnym ekranem LCD to gwarancja skuteczności, z której może skorzystać każdy, bez względu na doświadczenie. Wybierz cyfrowe metronomy i tunery z oferty Riff i dostrój się do idealnej częstotliwości!

Metronomy mechaniczne i cyfrowe

Mechaniczny metronom został wynaleziony na początku XIX wieku. Dzięki postępowi technologicznemu współcześni muzycy mogą korzystać z jego bardziej poręcznej formy cyfrowej, choć oczywiście urządzenia analogowe, mechaniczne, są wciąż dostępne. Taki sprzęt znajdziesz również w naszym sklepie. Oferujemy metronomy analogowe Cherub, Wittner, Fzone i wiele innych.

Analogowy metronom inaczej nazywany taktomierzem lub miaromierzem jest sprzętem przeznaczonym do precyzyjnego podawania tempa utworu muzycznego, doskonale sprawdzającym się podczas ćwiczeń i komponowania. W klasycznej wersji metronomu jego sercem jest mechanizm napędzany sprężyną, uzupełniony wahadłem, które pełni funkcję skali. Na wahadle umieszczony jest niewielki, ruchomy odważnik. Przesuwając odważnik po wahadle, w górę lub dół, muzyk ustala pożądaną wartość tempa. Gdy wahadło przechodzi przez środkowe położenie, wydaje charakterystyczny stuk. Skala umożliwia ustawienie tempa w zakresie od 40 do 208 wychyleń wahadła na minutę, co odpowiada współczesnej skali uderzeń na minutę BPM - tempo 60 BMP oznacza jedno uderzenie na sekundę. Metronom elektroniczny operuje zwykle na większym zakresie tempa (większa skala), co otwiera przed muzykami nieco większe możliwości.

Metronomy i tunery do strojenia

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różnorodne akcesoria muzyczne, zarówno podające tempo utworu muzycznego metronomy, jak i przeznaczone do strojenia instrumentów muzycznych tunery. Współcześnie są to przede wszystkim urządzenia cyfrowe, wygodne w obsłudze i niezwykle precyzyjne, wyposażone w wysokiej klasy detektory nut zdolne do rozpoznawania wysokich i niskich tonów. Cyfrowy tuner wyświetla rozpoznany dźwięk w czasie rzeczywistym, co w znaczący sposób ułatwia strojenie instrumentów strunowych, takich jak gitara, bas, ukulele czy skrzypce. Jeśli poszukujesz prostego w obsłudze tunera do strojenia instrumentów muzycznych, w szczególności polecamy stroiki bateryjne z klipsem, z mikrofonem i wbudowanym czujnikiem drgań, takich marek jak Cherub i Fzone.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja