×

Struny do Gitary Klasycznej

Filters
+ więcej filtrów filtruj

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-20 z 60 pozycji

Osobom początkującym i bardziej doświadczonym muzykom polecamy markowe struny do gitary klasycznej w różnych poziomach twardości. Korzystając z naszej oferty, możesz zamówić struny miękkie typu normal tension lub twarde high tension. Oczywiście masz również możliwość wybierania pomiędzy strunami zabezpieczonymi różnymi rodzajami owijek i w różnych kolorach, co jest szczególnie ważne w przypadku strun wiolinowych.

Miękkie i twarde struny do gitary klasycznej

W zależności od potrzeb możesz wybierać pomiędzy strunami twardymi i miękkimi, o różnej silne naciągu. Gdy uczysz się grać lub grasz dla wąskiego grona odbiorców, zwykle optymalnym wyborem są struny miękkie, które łatwiej dociska się do progów. Gdy grasz koncert i zależy Ci na uzyskaniu głośniejszego brzmienia gitary, korzystniejszą opcją będą struny twarde. Oczywiście na dźwięczność strun wpływa nie tylko ich twardość, ale także rodzaj owijki użytej do zabezpieczenia nylonowych strun basowych oraz rodzaj materiału, z jakiego wykonano trzy struny wiolinowe. Warto również wspomnieć, że struny do gitary klasycznej dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Nylonowe struny basowe i wiolinowe do gitary klasycznej

Wszystkie gitary klasyczne wyposażone są w sześć strun. Trzy basowe i trzy wiolinowe. W obu przypadkach najczęściej są to struny nylonowe, ewentualnie wykonane z innego materiału syntetycznego o podobnych właściwościach. Basowe struny do gitary klasycznej dodatkowo zabezpieczone są specjalną owijką, która poprzez zwiększenie grubości i twardości strun zmienia ich brzmienie, pozwalając na uzyskiwanie niższych dźwięków. Dobre struny do gitary klasycznej, basowe, wykończone są owijkami miedzianymi lub wykonanymi z brązu. Pierwsze z nich charakteryzują się ciemniejszymi, a drugie nieco jaśniejszymi brzmieniami.

Skorzystaj z bogatej oferty sklepu Riff.net.pl i zaopatrz się w doskonałej jakości struny do gitary klasycznej. Wybierz struny miękkie lub twarde, do nauki gry lub do profesjonalnych zastosowań koncertowych. Zapraszamy do składania zamówień!

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja