Poradniki

Gra na instrumentach nie tylko sprawia przyjemność, lecz także rozwija zmysły i uczy kreatywnego myślenia. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu – zarówno w samotności, jak również w gronie przyjaciół. Jeśli szukasz idealnego instrumentu, naukę warto rozpocząć od czegoś małego, np. od ukulele, które budową przypomina gitarę, a jednak jego brzmienie jest nieco inne. Dzięki Salonom Muzycznym RIFF grę na tym instrumencie okiełznasz szybciej, niż myślisz.

Zobacz jak dwa podobne modele popularnych marek wypadają w bezpośrednim porównaniu. 

Każdy gitarzysta wie, że należy szanować swój instrument. Chodzi nie tylko o jego pielęgnację i należyte traktowanie podczas koncertów. Równie ważne jest odpowiednie przechowywanie i transport. Dlatego wybór pokrowca na gitarę nie powinien być przypadkowy. Jak wybrać ten najlepszy? Czym się kierować podczas zakupu?

Każdy z nas chce w święta obdarować najbliższych prezentami, które pomogą stworzyć piękne wspomnienia. Przygotowaliśmy kilka pomysłów co wybrać, aby to się udało. 

Jeśli lubisz muzykować, z pewnością wiesz, że oprócz dobrego instrumentu, bardzo ważny jest odpowiedni osprzęt. Żaden muzyk - amotorski, czy profesjonalny, nie może się obyć bez porządnych słuchawek. Jak wybrać te najlepsze? Na jakie parametry zwrócić największą uwagę? Podpowiadamy, które urządzenia mogą spełnić właśnie twoje oczekiwania.

Kiedy zbliżają się Mikołajki i święta, co roku spotyka nas ten sam problem. Co kupić bliskiej osobie? Znowu perfumy lub książkę? A może voucher do SPA lub bilet do kina? Jeśli twoja druga połówka muzykuje, najlepszym pomysłem, by sprawić jej radość, będzie upominek muzyczny.

Osoby, które kochają muzykę, nie potrafią bez niej żyć. Towarzyszy im wszędzie - w domu, w pracy, na imprezie z przyjaciółmi. A najbardziej rozumieją to ci, którzy sami grają na jakimś instrumencie. On również może stać się nierozłącznym kompanem. Niestety nie każdy z nich można wszędzie zabrać. Taką możliwość dają jedynie małe instrumenty akustyczne, które działają całkowicie unplugged. Dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić?

Święta za pasem, a więc żarty się skończyły. To już ostatni dzwonek, aby rozejrzeć się za upominkiem pod choinkę. Jeśli nie wiesz, co kupić bliskiej osobie - my Cię zainspirujemy!

Masz problem ze znalezieniem właściwego prezentu dla kogoś bliskiego? Muzyka zawsze jest dobrą odpowiedzią. Sprawdź nasze pomysły na prezent

Jeśli chcesz obudzić w swoim maluchu gwiazdę, podaruj mu na Dzień Dziecka wyjątkowy instrument. Podpowiadamy, jak wybrać sprzęt w zależności od wieku małego muzyka.