Wygraj wyprawkę dla swojego zespołu!

Początki bywają trudne. Na pewno znasz to uczucie, gdy wydaje ci się, że ciągle masz pod górę. Z każdym dniem twój zapał coraz bardziej gaśnie, lecz ty się nie poddajesz i walczysz dalej, aż do samego końca. Bo wiesz, że kariera muzyka wymaga krwi i poświęceń. Lecz warto ponieść te trudy, by z dumą kiedyś powiedzieć, że ciężka pracą, wiarą i wytrwałością osiągnąłeś prawdziwy sukces, którego inni mogą ci pozazdrościć.

Większość osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie muzyki marzy o wielkiej sławie i wypełnionych po brzegi salach koncertowych. Być jak Metallica lub Pink Floyd to z pewnością cel niejednego początkującego muzyka. Jak mawia stare indiańskie przysłowie - wszystko jest możliwe, że aż chce się grać! Wystarczy spojrzeć na największych geniuszów, którzy zaczynali w garażu lub nawet nie, bo go nie mieli. Instrumenty składali samodzielnie z różnych rupieci, bo nie było ich stać na fabrycznie nowy sprzęt. Zaczynali od grania w najpodlejszych spelunach dla kilkuosobowej widowni, złożonej z trzech pijaczków i kuzynki perkusisty. O ile takiego mieli… A mimo to nie stracili nadziei, że pewnego dnia ich los może się odmienić. Tak właśnie narodziła się historia wielu legend bluesa, rocka i metalu. Ty możesz być następny, o ile odważysz się sięgnąć po swoje marzenia.

Muzykowanie to ciężki kawałek chleba, który jednocześnie daje wiele satysfakcji. Komponowanie własnych utworów przynosi jej jeszcze więcej i ostrzy apetyt na kolejne doznania muzyczne. Jednak samo nic się nie wydarzy i wszystko wymaga czasu oraz cierpliwości. Talent również się przyda, choć w wielu przypadkach jest on tylko dodatkiem. Często najważniejszy jest ciekawy pomysł i oryginalna aranżacja. W końcu najlepsze riffy wszechczasów oparte są na nieskomplikowanych układach - wystarczy posłuchać “Smoke on the water” Deep Purple czy “Back in black” AC/DC. Dlatego każdy ma szansę, aby wybić się ze swoją twórczością i wysłać do świata swój muzyczny przekaz. Bywa, że o karierze decyduje przypadek i znalezienie się we właściwym miejscu, w odpowiednim czasie. Więc jeśli nadal zastanawiasz się, jak zaistnieć ze swoją muzyką, my wychodzimy naprzeciw twoim oczekiwaniom!

Salony Muzyczne RIFF ogłaszają konkurs “Wygraj wyprawkę dla swojego zespołu”, dedykowany dla grup muzycznych, składających się z co najmniej dwóch osób. Rozumiemy i szanujemy każdą różnorodność muzyczną, dlatego nie stawiamy żadnych ograniczeń. Możesz wykonywać rocka, country, a nawet reggae - wszystko przyjmiemy i puścimy w świat, by inni mogli zapoznać się z twoją twórczością. Jedynym ograniczeniem jest wiek uczestników - członkowie zespołu muszą mieć ukończone 14 lat. Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy nagrać wideo pokazujące muzyczną odpowiedź na pytanie: jak muzyka wpłynęła na moje życie? Forma filmu jest dowolna i zależy wyłącznie od twojej fantazji. Możesz nagrać cover ulubionej kapeli lub sparodiować przebój znienawidzonego artysty. Jeśli czujesz się na siłach, nagraj autorski utwór i zaskocz nas swoją kreatywnością. Może to być również paradokument na wybrany temat, wykorzystujący muzykę twojego zespołu. Jednym słowem: wszystko, co przyjdzie ci do głowy i będzie związane z hasłem przewodnim konkursu.

Zgłoszenie konkursowe może przysłać jedna osoba, która reprezentuje zespół. Nagranie należy opublikować na swoim kanale YouTube, dodając w opisie filmu #chcesiegrac #wygrajwyprawke. Następnie umieść link do wideo w komentarzu pod postem konkursowym na facebookowym profilu Salonów Muzycznych RIFF (post pojawi się na stronie 1 września, więc obserwujcie uważnie). Co ważne, jedna osoba może opublikować wyłącznie jedno nagranie, dlatego warto przemyśleć, co się wysyła. I co dalej? Nasze nieomylne jury wybierze najciekawszy film, a jego twórcy zgarną kosmiczne nagrody: karty podarunkowe o wartości 6 tysięcy złotych, które będzie można zrealizować w sklepach stacjonarnych RIFF. Nagroda przeznaczona jest dla całego zespołu. Wybierając najlepsze wideo będziemy brać pod uwagę przede wszystkim pomysłowość w interpretacji tematu, humor oraz walory estetyczne wykonania. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 30 września, zaś zwycięzców rywalizacji ogłosimy 9 października 2020 roku w komentarzu do postu konkursowego na portalu Facebook. Jeśli masz odwagę i marzy ci się muzyczna kariera - pokaż na co cię stać i zawstydź innych swoim talentem!

Dlaczego warto stanąć w szranki z konkurencją? Nie tylko ze względu na cenne nagrody, lecz również dla możliwości przedstawienia swojego materiału szerszej publiczności. Nawet jeśli nie wybierzemy twojego zgłoszenia, inni mogą się tobą zachwycić, dostrzegając potencjał, który my przeoczyliśmy. Wielu muzyków osiągnęło sukces tylko dlatego, że wzięli udział w jakimś konkursie. Wystarczy wspomnieć o uczestnikach takich festiwali, jak Woodstock czy Jarocin. Niektórzy artyści wcale nie musieli ich wygrywać, aby zahipnotyzować innych swoją twórczością. Samo zaprezentowanie zespołu może się okazać początkiem muzycznej drogi do gwiazd. Kto wie, być może ten film obejrzy łowca talentów, który szuka białych kruków pośród śpiewu tłumu? A może dzięki nagraniu odnajdziesz miłość swojego życia? Niezależnie od powodów, konkurs “Wygraj wyprawkę dla swojego zespołu” to doskonała okazja, by pobawić się dźwiękami i kreatywnie spędzić czas z innymi członkami kapeli. To również motywacja, by włożyć więcej serca i pracy w wykonywanie muzyki. Lecz przede wszystkim to inspiracja, by dalej tworzyć i nigdy się nie poddawać w poszukiwaniu muzycznej tożsamości.

Zobacz pełen regulamin konkursu

Link do swojego filmu wstaw w komentarzu pod tym postem >>

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz