Pożary w Australii - muzycy przyłączają się do zbiórki

Metallica, Elton John, Kylie Minogue… kolejni artyści przyłączają się do zbiórki na rzecz walki z katastrofalnymi pożarami w Australii. „"Jesteśmy przytłoczeni wieściami o pożarach pochłaniających Australię. Ich destrukcyjny dla środowiska, mieszkańców i zwierząt efekt łamie nasze serca” – napisali na facebooku członkowie grupy Metallica.  

Członkowie legendarnego zespołu przekazali 750 tys. dolarów australijskich na rzecz walki z pożarami. Równocześnie zaapelowali o wsparcie fanów. To nie pierwsza taka akcja w wykonaniu czwórki artystów, którzy mają nawet własną fundację o nazwie All Within My Hands („wszystko w moich rękach”). W zeszłych latach przekazywali też duże sumy na walkę z pożarami w Kalifornii.

Pożary w Australii: Elton John przekazał milion dolarów

Inni artyści również zapowiedzieli pomoc. Elton John na zakończenie swojego koncertu w Sydney zapowiedział przekazanie miliona dolarów, by wesprzeć ofiary i walczących z żywiołem. „Są ludzie, którzy stracili życie, próbując ratować swój dom, ludzie którzy stracili życie i dom. I wreszcie jest kwestia zwierząt, utraty ich naturalnego środowiska na skalę biblijną, łamiącą serce” – powiedział przed publicznością. 

Pół miliona dolarów przekazała Kylie Minogue. Także wielu aktorów, w tym zadeklarowało pomoc, w tym urodzeni w Australii: Chris Hemsworth i Margot Robbie. Do akcji włączyły się też polskie gwiazdy, m.in. raper O.S.T.R. "Pożary w Australii zabiły już 25 osób i kilkaset milionów zwierząt. Apokalipsa dzieje się na naszych oczach. Serce pęka widząc jak umiera świat, który znamy" – napisał artysta. 

Pożary w Australii  - tragiczne żniwo

Pożary w Australii zaczęły się we wrześniu. Od tego czasu spłonął obszar równy powierzchni Irlandii, a chmura dymu osiągnęła rozmiary Unii Europejskiej. Największe straty poniesiono w południowo-wschodniej części kraju, w okolicy wielkich aglomeracji Sydney i Melbourne. Zginęło jak dotąd ponad 20 osób i prawie pół miliarda zwierząt.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz