Gitara malowana pasją i miłością

Pol’and’Rock Festival to wciąż dla wielu osób “Polski Woodstock”. W tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra po raz 27-my, tym razem na Lotnisku Makowice-Płoty. Bawimy się od 29 do 31 lipca, choć tak naprawdę muzyka będzie grać w naszych sercach do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej! Salony Muzyczne RIFF także przyłączają się do zabawy - zarówno ciałem, jak i duchem. A jaką niespodziankę szykujemy specjalnie dla Was?

Choć festiwal pod nazwą Pol’and’Rock funkcjonuje dopiero od 2018 roku, jego historia jest znacznie dłuższa. Impreza powstała na gruzach kultowego Przystanku Woodstock, z inicjatywy założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurka Owsiaka. Ze względów formalnych po 23 latach nazwa festiwalu została zmieniona, ale jego formuła nie uległa żadnym przeobrażeniom. Wyjątkiem jest zeszłoroczna edycja, która z powodu pandemii koronawirusa odbyła się jedynie w wersji online. Jednak w dalszym ciągu jest to wydarzenie o niekomercyjnym charakterze, które finansowane jest przez sponsorów ze środków zbieranych przez WOŚP. Jurek Owsiak sam okrzyknął Pol’and’Rock Najpiękniejszym Festiwalem Świata. To określenie odnosi się do idei i wartości, które mu przyświecają: miłość, przyjaźń, muzyka. Uczestnicy zjeżdżają na wydarzenie nie tylko z całej Polski, lecz również z odległych zakątków Europy. Wszystko po to, by pobawić się przy muzyce światowej sławy gwiazd oraz by epicko spędzić czas z osobami, w których żyłach również płynie rock’n’roll. Bo ten wyjątkowy festiwal to nie tylko wspaniała rozrywka dla miłośników muzyki, lecz przede wszystkim niezapomniana przygoda dla każdego, kto chce się wychillować w alternatywnym stylu.

Festiwal po raz pierwszy odbył się w Czymanowie, w dniach 15-16 lipca 1995 roku. Choć debiutancka edycja miała dużo mniejszy rozmach, już wtedy wykazywała niezwykły potencjał, by wkrótce stać się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na skalę europejską. Następna odsłona miała miejsce w Szczelinie, a kolejne osiem w Żarach. Po dziewięciu latach impreza przeniosła się do Kostrzyna nad Odrą, gdzie odbyły się następne 16 edycji. W tym roku po raz pierwszy od tamtego czasu festiwal przeniesie się w zupełnie nowe miejsce - do Lotniska Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim. Co ważne, warunkiem uczestnictwa jest pełne zaszczepienie przeciw COVID-19, dowolną szczepionką zatwierdzoną przez Europejską Agencję Leków (EMA). Każdy festiwalowicz będzie sprawdzany i aby móc wejść na teren imprezy, będzie musiał okazać dowód szczepienia. Jednakże ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w festiwalu, będą mieli okazję obejrzeć całe wydarzenie online. Transmisja będzie dostępna w serwisach internetowych takich jak: YouTube, Facebook, Twitch, Onet oraz Antyradio.

Koncerty na tegorocznym Pol’and’Rock Festival odbędą się w dwóch miejscach - na Dużej Scenie oraz w Akademii Sztuk Przepięknych. Gwiazdami imprezy będą m.in. Kasia Kowalska, BOKKA, Pidżama Porno, Black River, Renata Przemyk, Tides from Nebula oraz wiele innych kapel z Polski i zagranicy. Ale to nie wszystko, ponieważ poza koncertami, odbywać się będą wydarzenia towarzyszące, takie jak: warsztaty artystyczne, spotkania z ludźmi kultury i sztuki, pokazy teatralne i filmowe, zajęcia z jogi. Wszystkie atrakcje odbędą się w różnych miejscach na całym terenie festiwalu - w Namiocie Warsztatowym ASP oraz na specjalnie przygotowanych stoiskach. Nie zabraknie również spotkań pod chmurką, które z pewnością dodadzą wszystkim pozytywnego powera. Ale festiwal to nie tylko imprezy zorganizowane - każdy może stworzyć własne spotkanie, wspólnie muzykując lub kreatywnie spędzając czas. Po to właśnie jest ten event - by wszyscy mogli zebrać się w jednym miejscu, dzieląc się pasjami i zajawkami.

Ponieważ każda edycja festiwalu jest wyjątkowa, Salonów Muzycznych RIFF również nie może tam zabraknąć! Podobnie jak w zeszłym roku przekażemy gitarę, która później trafi na licytację podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale to nie będzie jakaś tam gitara - to będzie instrument inny niż wszystkie i to z kilku powodów. To unikatowy model STANDARD SANTANA PRS w oryginalnym kolorze Antique White. To jednak nie koniec niespodzianek, bo wiosło zostało pomalowane przez zaprzyjaźnionego z nami artystę, Szymona Chwalisza, który już od wielu lat wspomaga swoim talentem szlachetne idee. Wzorem poprzedniej edycji, na gitarze uwiecznione zostały wizerunki muzyków, którzy zagrają na festiwalu. Ponadto, każdy z nich zostawi na instrumencie swój podpis. Mało tego - wiosło jest szczególne również dlatego, że to jubileuszowa, 10-ta gitara Wielkiej Orkiestry. Tym bardziej czujemy się dumni, że dzięki współpracy z firmą FX MUSIC (wyłączny dystrybutor marki PRS Guitar na Polskę) możemy stać się częścią Pol’and’Rockowej rodziny. Jeśli Wy również chcecie współtworzyć ten piękny projekt - bądźcie z nami, choćby tylko sercem, a za kilka miesięcy polujcie na licytację, a być może to w Wasze ręce trafi zwariowana gitara malowana pasją i miłością.


PRS SE Standard Santana
to gitara elektryczna, która jak przystało na sygnaturę legendarnego gitarzysty Carlosa Santany, zachwyca jakością wykonania oraz brzmieniem. Jest idealnym instrumentem zarówno do studia oraz na scenę. Mahoniowy korpus oraz gryf, sprawiają, że gitara ma ciepłe oraz przyjemne brzmienie z wyeksponowanymi średnimi tonami.

Specyfikacja techniczna gitary:

Seria: SE

Korpus: mahoń

Gryf: mahoń (Wide Fat)

Podstrunnica: palisander

Markery: ptaki

Progi: 22

Menzura: 24,5"

Klucze: PRS Designed Tuners

Osprzęt: niklowany

Mostek: PRS Designed Tremolo

Przetworniki: PRS-Designed 245 Treble, PRS-Designed 245 Bass

Regulacja: Volume, Tone, 3-pozycyjny przełącznik

 

width=

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz