×

YAMAHA CLP-735B - PIANINO CYFROWE


» przeczytaj wszystkie opinie

Cyfrowe pianina serii CLP wykorzystują najnowocześniejszą technologię do odtwarzania wrażeń z gry na fortepianie. Dzięki możliwościom ekspresji zbliżonym do fortepianu, seria CLP-700 z pewnością sprawi, że gra na pianinie będzie o wiele przyjemniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

8 499,00 zł
Dostępny
Zaloguj się
Dostępny
EAN 4957812653992

Cyfrowe pianina serii CLP wykorzystują najnowocześniejszą technologię do odtwarzania wrażeń z gry na fortepianie. Dzięki możliwościom ekspresji zbliżonym do fortepianu, seria CLP-700 z pewnością sprawi, że gra na pianinie będzie o wiele przyjemniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.
Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Klawiatura GrandTouch-S

Najnowsza klawiatura Yamaha charakteryzuje się szerokim zakresem dynamiki i wierną reakcją na każdy niuans dotyku, dzięki czemu szeroki zakres tonów - od delikatnych po odważne - jest na wyciągnięcie ręki pianisty. Niezwykle spójne młoteczki fortepianowe odtwarzają przyjemną reakcję odczuwalną gdy młotki uderzają w struny, umożliwiając precyzyjną kontrolę brzmienia.

Wysoce chłonne klawisze w kolorze syntetycznej kości słoniowej i klawisze z syntetycznego hebanu zapobiegają ślizganiu się nawet podczas dłuższej gry i dają wrażenie gry na fortepianie.

Mechanizm wychwytowy klawiatur Clavinova

Mechanizm wychwytujący w fortepianie odsuwa młotki od strun szybko po ich uderzeniu, aby nie dopuścić do jakichkolwiek zakłóceń w drganiach strun. Mechanizm ten powoduje delikatne kliknięcie, gdy klawisze są naciskane delikatnie.

Klawiatury Clavinova są wyposażone w mechanizm wychwytywania, który odtwarza to wrażenie w pobliżu dolnej części klawisza. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby kliknięcie było rozpoznawalne tylko po najlżejszych naciśnięciach klawiszy, podobnie jak na klawiaturze fortepianu. Te klawiatury zostały dostosowane, aby zapewnić dodatkowe tarcie, które równoważy powtarzanie klawiszy i reakcję bez pogorszenia wydajności.

Filozofia projektowania

Pianina Clavinova oferują doskonałą grywalność i wszechstronne funkcje, a także wyrafinowany, autentyczny design, który łączy zwartą formę z nowoczesną estetyką w sposób odpowiedni dla instrumentu, który wyznacza współczesne standardy dla fortepianów. Sercem koncepcji projektowej Clavinova jest sposób, w jaki czuje się gracz, siadając przed fortepianem Clavinova. Niepotrzebne elementy są usuwane z pola widzenia gracza, aby stworzyć przekonująco naturalną przestrzeń, która sprawia wrażenie siedzenia przy pianinie akustycznym. Oznacza to, że Yamaha zwraca uwagę na muzyków, którzy ćwiczą na instrumencie Clavinova i grają na fortepianie - są w stanie wejść na scenę bez napięcia i zmartwień, ponieważ wszystko wydaje się normalne, tak jak powinno. Pianino Clavinova jest częścią codziennego życia gracza - współczesne akcenty i wariacje kolorystyczne są dostępne, aby dopasować się do każdego wystroju wnętrza lub stylu życia.

Modelowanie ekspresji

Interakcja i współdziałanie młotków, tłumików i strun wewnątrz fortepianu reaguje na najsubtelniejsze niuanse dotyku pianisty, tworząc nieograniczony zakres ekspresji tonalnej. Dotyk odnosi się do kontroli pianisty nie tylko nad intensywnością (miękkością / głośnością) gry i zwalniania klawiszy, ale także szybkością i głębokością, z jaką klawisze są naciskane. Modelowanie ekspresji wprowadzone w serii CLP-700 przekształca bardzo zróżnicowane dane wejściowe z palców pianisty na tę samą nieograniczoną wariację tonalną fortepianu.

Dzięki temu możliwe jest zróżnicowanie dźwięku poprzez uderzanie na klawiszach na różnych głębokościach i z różnymi prędkościami, nawet przy użyciu technik takich jak tryle lub legato lub podkreślanie melodii akompaniamentu. Grand Expression Modeling wyróżnia się wiernym odtwarzaniem oczekiwanej wydajności tych technik w wielu znanych piosenkach. W „Clair de Lune” Debussy'ego luźny dotyk tworzy delikatny ton, który sprawia, że ​​melodia wyróżnia się wyraźniej. W „Un Sospiro” Liszta towarzyszące arpeggia akcentują melodię, nie przytłaczając jej, a zróżnicowana ekspresja melodii nadaje jej tą samą jakość co wokal. W ostatnim z nokturnów Chopina, trylów, legato i innych delikatnych technik, w których palce zdają się unosić nad klawiszami, uzyskuje się zwiewną, gładką ekspresję tonalną. Granie takich utworów na bardzo ekspresyjnym fortepianie pomaga pianiście nauczyć się różnych technik i doświadczyć takiej samej radości ekspresji, jak malarz, ale poprzez dźwięk.

Nowo zsamplowane głosy Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial

Dźwięki fortepianu Clavinova są nagrywane z kilku światowej sławy fortepianów koncertowych. Jednym z nich jest CFX, najwyższej klasy koncertowy fortepian Yamaha. Pianiści na całym świecie są zachwyceni imponującym, olśniewającym, bogato ekspresyjnym brzmieniem CFX w salach koncertowych. Innym samplowanym fortepianem koncertowym jest Imperial, flagowy model Bösendorfer, znanej od wieków wiedeńskiej marki fortepianów, cieszącej się żarliwym oddaniem. Imperial jest znany z bogactwa kolorów i naturalnego, ciepłego odczucia. Yamaha wiernie odtwarza cechy charakterystyczne tych fortepianów koncertowych, starannie nagrywając cały zakres tonalny każdego z 88 klawiszy, dokonując drobnych korekt w celu uchwycenia najbardziej harmonijnych dźwięków, jakie ma do zaoferowania każdy fortepian.

Modelowanie wirtualnego rezonansu

Jednym z uroków fortepianu jest sympatyczny rezonans wytwarzany przez wibracje całego instrumentu. Pianina Clavinova precyzyjnie odtwarzają ten bogaty współczulny rezonans dzięki przełomowej technologii zwanej Virtual Resonance Modeling (VRM). VRM tworzy bardzo zróżnicowany dźwięk, symulując złożone współczulne tony powstające, gdy wibracje strun są przenoszone na płytę rezonansową i inne struny, odpowiadające synchronizacji i intensywności gry na klawiszach i pedałowania. Pianina z serii CLP-700 odtwarzają nawet dźwięki wydawane przez tłumiki, gdy są one podnoszone ze strun, oprócz rezonansu skalowania dupleksu, strun, płyty rezonansowej i obudowy. Pianina Clavinova pozwalają cieszyć się tą samą chwilową dynamiką i głębokimi, sympatycznymi dźwiękami, które są wytwarzane przez cały korpus fortepianu.

W pełni wciągające, wspaniałe doświadczenie koncertowe - nawet ze słuchawkami

Próbkowanie binauralne to metoda próbkowania, w której specjalne mikrofony są umieszczane na głowie manekina w tych samych pozycjach, co uszy pianisty, aby uchwycić dźwięki fortepianu tak, jak brzmią one w rzeczywistości.

Wybraliśmy tę metodę, aby stworzyć atmosferę i pełny, naturalny rezonans fortepianów akustycznych w pianinach Clavinova. To sprawia, że ​​pianiści czują się tak, jakby siedzieli przy fortepianie, nawet gdy grają w słuchawkach. Doświadczenie jest tak przyjemne, że zapominają, że mają na sobie słuchawki, bez względu na to, jak długo grają.

W fortepianach z serii CLP-700 próbkowanie binauralne zostało użyte dla Bösendorfer Imperial oraz Yamaha CFX. Yamaha osiąga dźwięk binauralny o wyższej rozdzielczości dzięki specjalnie opracowanej główce manekina i modelowym uszom używanym do nagrywania.

Opracowaliśmy również funkcję Stereophonic Optimizer, aby uzyskać ten sam efekt dla efektów fortepianowych. Technologia Stereophonic Optimizer naśladuje naturalną dyfuzję dźwięku w słuchawkach prawie tak dokładnie, jak binauralne próbkowanie brzmień fortepianu innych niż CFX i Imperial.

Dodatkowe funkcje:

Sprawdzone pomoce praktyczne

Trenuj swoje ręce, wykonując jedne z najpopularniejszych ćwiczeń na świecie, stosując sprawdzone metody ćwiczeń Hanon, Bayer, Czerny i Burgmüller. Możesz używać tych wbudowanych utworów do ćwiczeń prawą i lewą ręką oddzielnie lub po prostu cieszyć się ich słuchaniem.

Gra na pianinie wraz z odtwarzaniem rytmu

Seria CLP-700 jest dostarczana w komplecie z 20 różnymi i prostymi wzorami rytmicznymi (akompaniament perkusyjny i basowy), które doskonale pasują do wielu rodzajów muzyki, pozwalając na urozmaicenie występu z niektórymi muzykami wspierającymi, uczynienie ćwiczeń bardziej interesującymi lub otwarcie kreatywny przepływ z inspirującymi nowymi pomysłami.

Zyskaj więcej dzięki aplikacji Smart Pianist

Ciesz się bardziej fortepianem dzięki Smart Pianist, dedykowanej aplikacji, która dodaje piękny interfejs graficzny i szereg niesamowitych funkcji do kompatybilnego pianina cyfrowego Yamaha.

Funkcja Bluetooth® MIDI * umożliwia bezprzewodowe połączenie ze Smart Pianist.

Specyfikacja:

Klawiatura GrandTouch-S ™: klawisze z syntetycznego hebanu i kości słoniowej

6-stopniowa czułość klawiatury: Hard2/Hard1/Medium/Soft1/Soft2/Fixed

Polifonia: 256

Brzmienia główne(samplowane binauralnie): Yamaha CFX, Bösendorfer Imperial

Ilość brzmień: 38

Modelowanie rezonansu: Tak

Modelowanie ekspresji: Tak

Efekty: Reverb(6), Chorus(3), Brilliance(7), Master Effects(12), Intelligent Acoustic Control, Stereo Optimizer

Funkcje: Dual/Layers, Split

3 pedały: Damper, Sostenuto, Soft

Ekran LCD: 128 x 64

USB: Tak

Wyjście słuchawkowe: Stereo Jack x2

Midi: IN, OUT, THRU

Aux in: mini-Jack

Out: L + R

Moc: 30W x2

Głośniki: 16cm x2

Pobór mocy: 18W

Ekran LCD: 128 x 64

Wymiary(W x H x D): 1461mm x 927mm x 459mm

Waga: 57kg 

Specyfikacja

  • Kolor: Czarny
  • Polifonia: 256
  • Funkcja nagrywania: Tak
  • Wyjścia liniowe: Tak
  • Bluetooth: Nie
  • Drewniane klawisze: Nie
  • USB to device: Tak
  • USB to host: Tak

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Discounts and offers not available anywhere else!

Zapisz się na newsletter