Gitara elektryczna - Jakie struny zabrzmią najlepiej? Wybór strun do gitary elektrycznej

Struny do gitary elektrycznej, tak jak do akustycznej są metalowe, jednak nie są takie same - wyróżnia je wiele aspektów.

Największy wybór strun do gitar elektrycznych

Najpopularniejszy, najbardziej standardowy rozmiar strun to .010-.046, jednak wiele osób gra zarówno na cieńszych jak i grubszych strunach. W przypadku strun do gitary elektrycznej często możemy napotkać zestawy Custom Gauge, co oznacza nietypowe zestawienie rozmiarów - np. 3 najcieńsze struny są od zestawu .010, a trzy najgrubsze od .011. Jest to bardzo popularne u osób, które lubią przestrajać instrument nieco niżej w tzw. Drop.

Dla osób które postanowiły przestroić swój instrument jeszcze niżej polecane są grubsze rozmiary. Struny do gitary elektrycznej zazwyczaj mają opis Nickel Wound, są one pokryte owijką z dodatkiem niklu sprawiającego iż struny mają cieplejsze, delikatniejsze brzmienie od strun z owijką stalową - Steel Wound. Te z drugiej strony są nieco głośniejsze, mają bardziej metaliczne brzmienie oraz są delikatnie mniej elastyczne.

Struny do gitary elektrycznej również występują w wersjach powlekanych, podobnie jak struny gitar akustycznych, dzięki temu nasze struny dłużej utrzymają świeżość i brzmienie, jednak sam dźwięk będzie nieco bardziej metaliczny. Jeżeli poszukujesz dobrych strun na początek, polecamy Ernie Ball 2221 bądź D'Addario EXL160, które charakteryzują się nieco jaśniejszym brzmieniem.

Struny do gitary elektrycznej Ernie Ball 2221

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz