×

MEGA KLEJ KONTAKTOWY - klej do pianek akustycznych


» przeczytaj wszystkie opinie

Klej rozpuszczalnikowy na bazie wysokogatunkowego kauczuku SBS, z dodatkiem żywic syntetycznych oraz środków modyfikujących.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Niedostepny
EAN 5903231083000

Klej rozpuszczalnikowy na bazie wysokogatunkowego kauczuku SBS, z dodatkiem żywic syntetycznych oraz środków modyfikujących.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.
Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

ZASTOSOWANIE:

Przeznaczony dla przemysłu meblarskiego do klejenia gąbki poliuretanowej, gąbki poliestrowej, tkanin satynowych, filcu, juty, gumy tapicerskiej, dywanów i innych materiałów tapicerskich do podłoża metalowego, betonowego oraz z drewna surowego i lakierowanego oraz materiałów drewnopochodnych. Służy również do sklejania polistyrenu.

W CELU UZYSKANIA NAJMOCNIEJSZEGO EFEKTU, ZALECAMY POKRYWANIE POWIERZCHNI KLEJONYM POD RÓŻNYM KĄTEM! Np, ścianę stosując paski poziome, a panel – pionowe. Taka technika aktywuje komórki kleju i pozwala na uzyskanie najmocniejszego związania.

WŁAŚCIWOŚCI:

posiada wysoką zawartość ciał stałych

szybko uzyskuje wytrzymałość początkową

posiada wysoką wytrzymałość początkową

tworzy elastyczną spoinę

posiada krótki czas otwarty

nie deformuje materiałów klejonych

nie penetruje materiałów klejonych

łatwy w użyciu

pojemność  500 ml

 

TECHNIKI APLIKACJI

Przygotuj powierzchnię, upewniając się, że obie strony są czyste, suche, wolne od kurzu, brudu i tłuszczu. Jeśli to konieczne, przemyj powierzchnię zalecanym czyściwem na bazie rozpuszczalnika, jednak poczekaj z aplikacją aż rozpuszczalnik wyparuje. NIE WOLNO UŻYWAĆ SPIRYTUSU, DENATURATU ANI ZMYWACZY CYTRUSOWYCH. Nie dotykaj przygotowanych powierzchni.

Należy nałożyć jednolitą, cienką i równomierną powłokę kleju. Trzymaj puszkę w stałej odległości pomiędzy 10-25 cm od powierzchni, co zapewnia aplikację kleju rozplecioną jak pajęczyna na powierzchni z nakładaniem się na siebie linii kleju w granicach 50- 70%, redukując ryzyko nadmiaru kleju na powierzchniach łączonych (uwaga — należy upewnić się, że nałożona została odpowiednia warstwa).

Należy utrzymać stałą prędkość nakładania kleju, co pozwoli na otrzymanie spójnego i pełnego pokrycia bez sytuacji, w której klej zbiera się w pewnych obszarach lub wsiąka w powierzchnię. Największa siła wiązania jest osiągana przy pokryciu około 80-100% powierzchni, przy zalecanej minimalnej wadze pokrycia wynoszącej 20 ‘suchych’ gramów na m2.

Najlepsza przyczepność możliwa jest do osiągnięcia przy łączeniu powierzchni pod kątem 90°, do siebie. Zaleca się podwójne pokrycie obrzeża i krawędzi powierzchni, włączając w to obszary naokoło późniejszych elementów wycinanych z danych powierzchni.

INSTRUKCJA STOSOWANIA KLEJU:

temperatura stosowania (w tym temperatura kleju, elementów klejonych, otoczenia): 18-25 ° C

klejone powierzchnie należy wcześniej osuszyć i oczyścić

puszkę kleju należy przed użytkiem dokładnie wstrząsnąć

klej nanosić równomiernie na powierzchnię obydwu klejonych elementów, odczekać co najmniej 2 minuty (na odparowanie rozpuszczalnika), a następnie klejone elementy złączyć ze sobą przed upłynięciem czasu otwartego (tj. 15 minut) i docisnąć.

po przyklejeniu elementów nie jest możliwa korekta. Nie narażać klejonych materiałów na działanie wysokich temperatur przed osiągnięciem wytrzymałości wstępnej. Pełną wytrzymałość końcową spoina uzyskuje po 48 godzinach.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Discounts and offers not available anywhere else!

Zapisz się na newsletter