×

Akai Professional FORCE - Stacja Robocza Standalone


» przeczytaj wszystkie opinie

Samodzielny system produkcji muzycznej i występów DJ-skich

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

5 399,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Zaloguj się
Ostatnie sztuki w magazynie
EAN 694318023372

Samodzielny system produkcji muzycznej i występów DJ-skich

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.
Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

GRAJ, WYSTĘPUJ, PRODUKUJ

Force to innowacyjne urządzenie, które zrewolucjonizuje Twoje podejście do produkcji muzyki i występów DJ-skich. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, Force umożliwia wyzwolenie klipów, sekwencer krokowy, sampling, silniki syntezy oraz ekran dotykowy w jednym samodzielnym, wydajnym urządzeniu. To połączenie niezbędnych nowoczesnych funkcji z intuicyjnym sposobem pracy, który wykorzystuje Twoją kreatywność dla uzyskania maksymalnych możliwości ekspresji. Force zaciera granice między współczesnymi rozwiązaniami w zakresie produkcji muzyki i nową generacją technologii dla występów DJ-skich, ustanawiając precedens dla nowego standardu branżowego. Zdefiniuj na nowo swoje oczekiwania i wybierz Force - urządzenie, które zapewni Ci nieograniczone możliwości artystyczne.

Wyświetlacz wielodotykowy

Wyświetlacz to kluczowy element Twojego kontaktu z Force. Odpalaj klipy, przeglądaj swoje brzmienia, edytuj dane MIDI, manipuluj samplami, używaj XYFX, ustawiaj brzmienia syntezatorowe i wiele więcej – wszystko przy pomocy 7-calowego, kolorowego, pojemnościowego ekranu wielodotykowego Force.

Matryca

Ręczna kontrola dla nieograniczonego twórczego flow. Wyzwalanie scen i klipów, sekwencja krokowa, finger drumming w trybie MPC 16 Pad i granie dźwięków przy pomocy rozszerzalnej matrycy wyzwalania klipów z wyraźnym podświetleniem RGB.

Sterowanie

Odkryj nowe sposoby ulepszenia swoich występów za pomocą pokręteł typu enkoder z wyświetlaczami OLED – inteligentne przypisania i wiele trybów zapewnia natychmiastowy dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich głównych elementów sterujących lub połączenie z dowolnym przypisywanym parametrem, co daje możliwość prawdziwie indywidualnego dostosowywania.

Zapisuj i odtwarzaj wszelkie zmiany dzięki automatyce efektów w czasie rzeczywistym.

Panowanie

Poczuj pełną kontrolę nad swoją grą. Sterowanie projektem, odtwarzaniem klipów i scen oraz dostęp do najważniejszych ustawień miksu (mute/solo/cue) bezpośrednio z poziomu sprzętu dzięki ergonomicznie rozmieszczonym elementom sterującym Force.

Wejścia

Ładuj próbki z pendrive’ów lub kart SD – jest nawet specjalna kieszeń na dysk SATA do rozbudowy pamięci wewnętrznej. Nagrywanie dźwięku za pomocą 2 wejść combo XLR/¼” z zasilaniem fantomowym, z możliwością przełączania poziomu: liniowy/instrumentalny.

Wyjścia

Prześlij dźwięk do dwóch stereofonicznych wyjść ¼ cala, które można wybrać indywidualnie dla każdej ścieżki w interfejsie Force. Użyj wyjścia słuchawkowego jako szyny służącej do odsłuchiwania klipów / scen. Przejmij kontrolę nad swoim sprzętem modularnym przy pomocy czterech niezależnych wyjść CV/Gate i połącz urządzenia peryferyjne MIDI, wykorzystując porty MIDI In/Out/Through.

GRAJ

Force to szczyt wyzwolonych możliwości wykonawczych, pozwalający skupić się na zapewnieniu najlepszego występu, bez względu na to, czego wymaga następy set.

Remiksuj

Bezproblemowo importuj do matrycy klipów 8×8 w Force stemy, pętle i one-shoty, ustawiaj tryby odtwarzania, w tym ustawienia pętli i wyzwalania w celu remiksowania i tworzenia na nowo swoich ścieżek w locie.

Mashupuj

Importuj wiele stemów, a następnie dostrój i dostosuj tempo próbek, aby uzyskać ogromny potencjał mashupowy – wszystkie sample synchronizują się z ustawionym tempem BPM, więc wszystko zawsze będzie się zgadzać.

DJ

Bezproblemowe przypisywanie ścieżek do crossfadera Force, ładowanie całych ścieżek, stemów lub loopów do matrycy 8×8 Force – w połączeniu z odtwarzaniem scen/klipów dla nieograniczonych możliwości DJ-skich.

XYFX

Dodaj imponującego stylu setom, wykorzystując moc wyświetlacza wielodotykowego Force i wbudowanego kontrolera XYFX. Zastosuj filtry, modulację i efekty powtarzania bitów w czasie rzeczywistym do poszczególnych ścieżek lub wybranego wyjścia.

Ableton Link

Podłącz Force do sieci bezprzewodowej i zsynchronizuj swój projekt z dowolną aplikacją lub urządzeniem kompatybilnym z Ableton Link, w tym z naszą kultową serią MPC.

Warping

Dzięki dwóm niestandardowym algorytmom Force działającym w czasie rzeczywistym: zmiany tempa próbki (time-stretching) i wykrywania BPM, które umożliwiają bezproblemową synchronizację wszystkich dźwięków w ramach projektu z głównym tempem BPM, wszystko zawsze będzie się zgadzać.

Cue Mix

Przygotuj miks za pomocą specjalnych kontrolerów przypisywania miksu cue oraz miksera sygnału cue dla całego dźwięku przypisanego do wyjść 3/4 lub poprzez regulator cue-blend na wyjściu słuchawkowym.

WYSTĘPUJ

Sercem Force jest intuicyjny, skoncentrowany na klipach sposób pracy, który stanowi kreatywny rdzeń Twojej gry. Połącz wiele trybów ze ścieżkami wtyczek, ścieżkami perkusyjnymi typu MPC, ścieżkami audio, ścieżkami Keygroup, ścieżkami MIDI i CV, aby zdefiniować typy klipów, a następnie kształtować klipy przy pomocy sekwencera krokowego oraz gry na padach.

Ścieżki audio

Nagrywaj dźwięk ze specjalnych wejść combo, ładuj próbki/sekwencje z przeglądarki Force lub resampluj z innej ścieżki.

Ścieżki perkusyjne

Przeglądaj obszerną bibliotekę zestawów fabrycznych lub stwórz własną, korzystając z próbek załadowanych z pamięci USB lub kart SD. Dzięki pełnej funkcjonalności edycji sampli MPC połączonej z trybami 16-pad lub sekwencera krokowego łatwo jest stworzyć idealny rytm.

Ścieżki wtyczek

Na stałe do architektury Force zostały wpisane cztery wysokiej klasy silniki syntezatorów, każdy z pełną możliwością edycji dla potencjału tworzenia pochłaniających brzmień. Twórz sekwencje za pomocą tradycyjnego edytora piano roll, używaj wbudowanego arpeggiatora lub przejdź do trybu Note i uzyskaj natychmiastowy dostęp do inteligentnych opcji akordów, progresji i skal.

Poznaj silniki syntezy

Przełam sposób pracy oparty na samplach dzięki czterem silnikom syntezy od wiodącego producenta AIR Music Technology.

Hype | Zagraj wszystko, począwszy od mocnych brzmień typu pluck, a na zmysłowych leadach skończywszy, dzięki temu syntezatorowi bazującymi na presetach i makrach, łączącym wiele silników syntezy (wavetable, FM, subtraktywna, sampling) z gigantyczną biblioteką presetów w jednym, łatwy w użyciu pakiecie.

TubeSynth | Symuluje brzmienie klasycznych analogowych syntezatorów polifonicznych przy pomocy zaawansowanego algorytmu modelowania analogowego, połączonego z pięcioma zintegrowanymi efektami AIR.

Bassline | Dostęp do brzmień klasycznego monofonicznego syntezatora ze zmiennymi kształtami przebiegów fal oscylatora, oscylatorami sub/fifth, opcjami LPF i HPF oraz czterema zintegrowanymi efektami AIR

Electric | Najlepsza symulacja klasycznego e-piana z sekcjami parametrów Pickup, Envelope, Bell i Noise, pięcioma efektami AIR i dziesiątkami presetów na początek.

Ścieżki Keygroup

Ładuj wielopróbkowe keygroupy instrumentalne i odtwarzaj sample chromatycznie za pomocą klawiatury MIDI lub padów Force. Korzystając z wbudowanego autosamplera, twórz własne keygroupy z zewnętrznych syntezatorów sprzętowych i modułów brzmieniowych do natychmiastowego przywołania w ramach projektu.

Ścieżki MIDI

Wysyłaj dane MIDI ze ścieżki do zewnętrznego urządzenia MIDI, w tym syntezatora i automatu perkusyjnego. Podłącz swoje zewnętrzne urządzenia studyjne do Force i zsampluj je na ścieżkę audio.

Ścieżki CV

Wykorzystaj w pełni możliwości swojego sprzętu modularnego. Przy pomocy ścieżek CV wysyłaj dane MIDI do urządzeń zewnętrznych poprzez 4 wyjścia CV/Gate w Force.

PRODUKUJ

Najlepszy kreatywny szkicownik. Force zapewnia muzykom wszelkich dyscyplin bazujące na DAW możliwości nieograniczonego tworzenia.

Sampling w czasie rzeczywistym

Używając samplera Force można nagrywać dźwięk z wejść combo lub resamplować z projektu Force. Dodaj do czterech efektów insertowych w czasie rzeczywistym podczas nagrywania i natychmiast przypisz przechwycony dźwięk do ścieżek i programów w naprawdę łatwym środowisku pracy live.

Edycja sampli MPC

Bez wątpienia seria MPC Akai Professional utrwala najbardziej zaawansowane możliwości edycji sampli, jakie stawia przed nami współczesna produkcja muzyczna. Z Force przycinaj, plasterkuj i manipuluj próbkami z całą mocą, jaką zapewnia nasza kultowa seria MPC. Bezproblemowe przypisywanie i nakładanie próbek oraz sekwencji za pomocą padów RGB lub ekranu dotykowego Force.

Idealny groove

Jeśli chodzi o rejestrację Twojej gry, Force natychmiast dostosowuje się do Twoich potrzeb za pomocą wszystkich kluczowych narzędzi, jakie zapewniają nowoczesne programy DAW. Dzięki wbudowanemu sekwencerowi krokowemu, trybom padów MPC, legendarnej opcji MPC Swing i dotykowemu edytorowi siatki nagrywanie i udoskonalanie danych MIDI w celu uzyskania idealnego groove’u jest w zasięgu ręki.

Looper

Resampluj lub nagrywaj dźwięk z wejść Force i odkryj nieskończone możliwości twórczego loopowania. Dzięki intuicyjnemu dotykowemu interfejsowi użytkownika i pełnym możliwościom routingu sygnału audio funkcja loopingu w Force jest idealna do inspiracji studyjnej lub dodawania czegoś naprawdę oryginalnego do Twojego występu.

Miks

Używając mikserów ścieżek i padów ustawiaj poziomy, panoramę, przypisuj, wstawiaj efekty i wysyłaj źródłowy sygnał audio do dowolnego z czterech wewnętrznych wysyłek dla wszystkich padów programu, ścieżek projektu i wyjścia głównego. Odkryj płynne, wciągające miksowanie bez kompromisów dzięki dziesiątkom procesorów i efektów z pakietu AIR FX (słynącego z ProToolsa), wszystkim sterowanym przy pomocy inteligentne przypisywanym enkoderom lub elementom wyświetlanym na dotykowym interfejsie użytkownika.

BRZMIENIA

Force jest fabrycznie wyposażony w ponad 10GB niezbędnych brzmień od wiodących w branży dostawców sampli, w tym SampleTools firmy CR2, MSX Audio i Sample Magic. Dzięki 248 zestawom, 16 projektom demonstracyjnym, ponad 2500 pętli i ponad 500 patternom podstawowa biblioteka Force zapewnia natychmiastowy dostęp do najbardziej poszukiwanych brzmień, aby zainspirować Twoją kreatywność od początku.

Główne cechy:

Samodzielny – nie wymaga komputera,

Matryca wyzwalania klipów 8×8 z diodami RGB,

Pełnokolorowy, pojemnościowy ekran wielodotykowy o przekątnej 7″,

Wejścia mikrofonowe/instrumentalne/liniowe, 4 wyjścia,

MIDI In/Out/Thru,

4 konfigurowalne wyjścia CV/Gate,

Remiks, mash-up, DJ i produkcja z 6 typami ścieżek dla pełnego sekwencjonowania audio/MIDI/CV i możliwości wykonawczych,

Tryby Performance z 16-padami perkusyjnymi, dźwiękami, inteligentnymi skalami, akordami i progresjami,

Edycja sampli MPC,

Automatyczne wykrywanie tempa BPM, zmiana tempa próbki i jej wysokości dźwięku w czasie rzeczywistym,

8 dotykowych pokręteł z graficznymi wyświetlaczami OLED,

4 wydajne, w pełni edytowalne silniki syntezy,

16 GB wewnętrznej pamięci masowej (ponad 10 GB brzmień w zestawie),

Pełnowymiarowe gniazdo kart SD i 2 gniazda USB 3.0 do pendrive’ów lub kontrolerów MIDI,

Złącze dla dysku SATA 2.5” (SSD lub HDD),

Pełnowymiarowe gniazdo kart SD i 2 gniazda USB 3.0 do pendrive’ów lub kontrolerów MIDI,

Złącze dla dysku SATA 2,5” (SSD lub HDD).

SPECYFIKACJA

Pady

64 dynamiczne pady czułe na siłę docisku; kolorowe podświetlenie RGB.

Pokrętła

8 pokręteł dotykowych 360°,

1 pokrętło do nawigacji po ekranie z zaznaczaniem/dokonywaniem wyboru przez wciśnięcie,

5 pokręteł obracanych w zakresie 270° do regulacji poziomu wzmocnienia, miksu i poziomu.

Przyciski

56 specjalnych przycisków funkcyjnych; podświetlenie czerwone, pomarańczowe lub zielone.

Ekran

6,9” / 176 mm (przekątna),

150 x 93 mm (szerokość x wysokość),

Kolorowy wyświetlacz LED z interfejsem dotykowym.

Złącza

2 wejścia combo XLR + TRS 1/4” (6,35 mm) – wejścia 1/2,

4 wyjścia TRS 1/4” (6,35 mm) (2 pary stereo),

1 wyjście słuchawkowe – jack stereo 1/4″ (6,35 mm),

1 port MIDI in 1/8″ (3,5 mm),

1 port MIDI Out 1/8” (3,5 mm),

1 port MIDI Thru 1/8” (3,5 mm),

4 wyjścia CV/Gate – jack 1/8” (3,5 mm),

1 port Ethernet,

2 porty USB typu A,

1 port USB typu B,

1 gniazdo na kartę pamięci SD,

1 wejścia zasilacza.

Zasilanie

Przez zasilacz: 19V, 3,42A, plus w środku, w zestawie.

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x gł. x wys.): 350 x 389 x 72,5 mm

Waga: 3,87 kgZasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Discounts and offers not available anywhere else!

Zapisz się na newsletter