BOSS KATANA ARTIST MK2


» przeczytaj wszystkie opinie

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

2 699,00 zł
W magazynie
Dostępny
EAN 761294516386

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Katana-Artist MkII wzbogaca najwyższy model linii Katana o funkcje nowej generacji. Nowe warianty głosowe dla pięciu symulacji wzmacniaczy podwajają twój wybór dźwięków, podczas gdy kategoria pokładowych efektów została rozszerzona z trzech do pięciu. Możliwość kontroli z poziomu panelu przedniego to gwarancja większej ilości opcji kształtowania dźwięku - w tym suwak Contour, globalny korektor oraz opcja Solo Boost. Dzięki nowej, potężnej funkcji podwójnego wzmacniacza można łatwo połączyć i kontrolować dwa Katana-Artist MkII w celu uzyskania mocniejszych tonów o szerszym zakresie.

 • Profesjonalny 100 watowy wzmacniacz combo z ulepszonym brzmieniem i najnowszymi funkcjami Katana
 • Niestandardowy 12-calowy głośnik Waza zapewnia klasyczny dźwięk i reakcję głośników w stylu brytyjskim ze zwiększoną mocą wyjściową
 • Tube Logic tworzy moc, autorytatywne uderzenie i skuteczność w każdej sytuacji
 • Wytrzymała sekcja wzmacniacza mocy analogowej klasy AB zapewnia autentyczny dźwięk i wysokiej jakości reakcję muzyczną, z której słyną wzmacniacze Katana
 • Obudowa o solidnej konstrukcji i pół-zamkniętym tyle zapewnia skoncentrowany dźwięk z bogatym niskim dołem
 • Pięć symulacji wzmacniacza z pięcioma wariantami, plus sekcje Booster, Mod, FX, Delay i Reverb - każda z trzema wariantami.
 • Funkcja Contour dla kształtowania barwy dźwięku i przełącznik Global EQ z trzema ustawieniami (możliwość dostosowania w BOSS Tone Studio)
 • Funkcja Solo z kontrolą poziomów
 • Zintegrowana funkcja rozszerzenia dual amp dla kontrolerów GA-FC oraz efektów stereo
 • Zaktualizowany edytor BOSS Tone Studio do personalizowania brzmień z ponad 60 efektami BOSS; nowo dodane funkcje zawierają korektę wstępną i końcową, dedykowane Pedal FX i więcej
 • Pętla efektów, wyjście na zewnętrzne głośniki i wejście zasilania dla przedwzmacniaczy oraz multiefektów
 • Pamięć Tone Setting do przechowywania wszystkich ustawień wzmacniacza i efektów
 • Sterowanie mocą w celu uzyskania brzmienia w dużym wzmocnieniu oraz dynamicznej odpowiedzi przy niskich poziomach głośności
 • Emulacja omikrofonowanego wzmacniacza na wyjściach liniowych, USB i słuchawkowych/do nagrywania, z trzema ustawieniami Air Feel dostępnymi w BOSS Tone Studio
 • Zewnętrzna kontrola przez kontroler GA-FC, przełączniki nożne, pedał ekspresji i MIDI

Profesjonalne brzmienie dla profesjonalych graczy

Zupełnie jak jego poprzednik Katana-Artist MkII został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach. Głośniki Waza firmy BOSS to ostateczny rockowy dźwięk w stylu vintage, a szeroka ścianka obudowy i półzamknięty tył zapewniają skoncentrowane, mocne tony z bogatym niskim i pełnym pasmem tonów średnich. Dodatkowo każda symulacja wzmacniacza w Katana-Artist MkII została specjalnie dopasowana dla otrzymania najlepszych reakcji z głośnikami i obudowy.

Głośnik Waza: Legendarne brzmienie, nowoczesna moc

Kluczowym elementem brzmienia Katana-Artist MkII jest 12-calowy głośnik Waza, który dostarcza szeroki zakres dynamiki, równe średnie pasmo oraz bogate harmoniczne 25 watowego wzmacniacza British z 1960 roku. Dzięki szczegółowej analizie oryginalnych głośników i starannej selekcji materiałów oraz innych elementów, głośnik Waza uosabia legendarny głośnik z jednoczesnym zwiększeniem mocy do 100 wat.

Rozszerzone symulacje wzmacniaczy oraz efekty

Katana-Artist MkII posiada te same kluczowe aktualizacje zaprezentowane we wzmacniaczach Katana MkII. Warianty są dostępne dla pięciu symulacji, dostarczając 10 różnych opcji tonalnych do wyboru. Pięć kategorii efektów jednoczesnych sprawia, że masz moc kształtowania dźwięku wprost ze swojego wzmacniacza. Podłączenie do BOSS Tone Studio pozwala na personalizację sekcji z ponad 60 różnymi typami efektów, na zmianę kolejności i wiele więcej.

Narzędzia do szczegółowej edycji dźwięku

Na panelu przednim znajdziesz niektóre z ekskluzywnych funkcji dostępnych jedynie w Katana-Artist MkII. Suwak Contour kształtuje główny dźwięk, a trzy wybieralne ustawienia Global EQ (możliwe do dostosowania za pomocną BOSS Tone Studio) pozwalają użytkownikom na krańcowe dostrojenie ogólnego brzmienia dla różnych gitar i stylów. Dostępna jest również funkcja Solo Boost z dedykowanym pokrętłem na panelu.

Zintegrowana obsługa dwóch wzmacniaczy

Funkcje rozszerzenia sprawiają, że łatwo jest użyć jednocześnie dwóch Katana-Artist MkII. Z Dual Link każdy wzmacniacz może być skonfigurowany z niezależnymi ustawieniami, a następnie obsługiwany za pomocą pojedynczego kontrolera nożnego GA-FC, pozwalając użytkownikom łączyć czyste i zniekształcone brzmienia, tworzyć ustawienia wet/dry i wiele więcej. Istnieje również możliwość użycia jednego wzmacniacza jako nadrzędnego, a kolejnego jako podrzędnego z pokładowymi efektami takimi jak chorus, delay i reverb i wysyłanie ich przez oba wzmacniacze w formie szerszego, wciągającego brzmienia.

Pełne brzmienie przy każdym podłączeniu

Katana-Artist MkII, wspierana podejściem Tube Logic firmy BOSS, zapewnia autentyczne zniekształcenia oryginalnych wzmacniaczy lampowych, a dźwięk staje się bogatszy wraz ze zwiększaniem głośności. Jednak w przeciwieństwie do klasycznych wzmacniaczy lampowych funkcja Power Control sprawia, że łatwo trafić w ten idealny punkt. Po prostu zmniejsz głośność w razie potrzeby, aby cieszyć się inspirującym brzmieniem wzmacniacza w dowolnym miejscu.

Przywołaj jednym klawiszem ulubione ustawienia

We wzmacniaczu można jednocześnie konfigurować nawet 15 różnych efektów, co pozwala zabrać na estradę w pełni przygotowane brzmienia. Po wybraniu dźwięku za pomocą przycisków panelu, po prostu zapisz go w wybranej pamięci za pomocą szybkiego przytrzymania przycisku. Dostępny jest zapis ośmiu ustawień (dwa banki po cztery), które można łatwo wybrać z prawej strony panelu. Dla ułatwionej pracy podczas koncertu podłącz zewnętrzne przełączniki nożne lub kontroler GA-FC.

Brzmienia gotowe do miksu

Katana-Head MkII wyposażona jest w wyjście liniowe, USB i wyjście słuchawkowe/nagrywające, co pozwala na wysyłanie gotowych tonów wzmacniacza do systemu PA, komputera DAW lub słuchawek Brzmienie możemy kształtować trzema różnymi ustawieniami Air Feel, które są dostępne w BOSS Tone Studio. Dwukanałowe USB pozwala na obsługę pełnego audio w stereo z wieloma trybami Katana-Artist MkII EQ, efektami delay i reverb.

Kompaktowy towarzysz koncertowy

Opcjonalny kontroler nożny GA-FC to perfekcyjny kompan dla Katana-Artist MkII - można go podłączyć za pomocą pojedynczego kabla, nie wymaga zewnętrznego zasilania i posiada smukłą, wzmacnianą obudowę, która zajmuje minimalną ilość miejsca. Z sześcioma przełącznikami nożnymi możesz bezpośrednio przywoływać ustawienia Tone i niezależnie włączać/wyłączać pięć sekcji efektów. GA-FC oferuje również obsługę zewnętrznych przełączników nożnych i pedałów ekspresji z przypisanymi domyślnymi funkcjami, takimi jak tap tempo, wybór banku, głośność stopy i Pedal FX. Przypisane funkcje mogą być ustawiane za pomocą BOSS Tone Studio, w tym kontrola do trzech parametrów za pośrednictwem jednego pedału.

Ulepszaj z BOSS Tone Studio

BOSS Tone Studio rozwija się wraz ze wzmacniaczami Katana MkII. Interfejs zyskał odświeżony wygląd, a szereg parametrów umieszczono na ekranie głównym, aby przyspieszyć przepływ pracy. Istnieje również dedykowana kategoria Pedal FX, która ułatwia przypisanie efektów wah i pedału do podłączonego pedału ekspresji. A jeśli jesteś właścicielem Katana pierwszej generacji, możesz zaimportować swoje patche i używać ich wszystkich z Katana-Artist MkII.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter