Struny

Aktywne filtry

Użytkownikom gitar i pokrewnych instrumentów strunowych, chociażby takich jak ukulele, polecamy różne rodzaje strun, w tym wysokiej klasy struny do gitar trzech podstawowych rodzajów: klasycznych, elektrycznych i akustycznych. Oczywiście znajdziesz tu także profesjonalne struny do gitar basowych. Możesz wybierać pomiędzy strunami o różnych poziomach twardości i we wszystkich popularnych rozmiarach.

Materiał na struny do gitar

Do produkcji strun wykorzystuje się różne rodzaje materiałów. Struny do gitary klasycznej najczęściej powstają z lekkiego nylonu i zwykle są przezroczyste. Nylonowe struny do gitar mogą być używane również w innych instrumentach strunowych, które przypominają gitarę klasyczną, na przykład w ukulele. Struny do gitary akustycznej muszą być trwalsze, a zatem do ich produkcji wykorzystuje się materiały o większej wytrzymałości, przede wszystkim stal. Stosuje się również specjalne mieszanki z brązem i fosforem. W przypadku gitar elektrycznych zachodzi potrzeba użycia strun, które dodatkowo będą współpracowały z przekaźnikiem elektromagnetycznym. W związku z tym struny do gitary elektrycznej zawsze powstają z materiałów ferromagnetycznych, takich jak stal, nikiel czy kobalt.

Budowa strun gitarowych

W ofercie przygotowanej przez sklep Riff.net.pl znajdziesz wszystkie popularne struny do gitar każdego typu. Są to zarówno tradycyjne struny nylonowe o przekroju okrągłym, jak i struny o rdzeniu stalowym, często zabezpieczone  dodatkową owijką. Struny w owijce mogą być zbudowane z rdzenia stalowego o przekroju okrągłym lub heksagonalnym, a sama owijka może być wykonana z metalu lub tworzyw sztucznych. Oczywiście struny w gitarze mają różne grubości, dzięki czemu każda z nich ma inne brzmienie.

Zainwestuj w komplet strun do gitary określonego typu: klasycznej, akustycznej, elektrycznej lub basowej. Wybierz produkt o pożądanej twardości, wykonany w preferowany przez siebie sposób, zapewniający możliwość uzyskania specyficznego brzmienia, jakiego oczekujesz od użytkowanego instrumentu. Sprawdź, jakie struny do gitar sprzedajemy i zamów odpowiedni ich rodzaj.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja