ROLAND SYSTEM-8 syntezator

ROLAND SYSTEM-8 syntezator
 • ROLAND SYSTEM-8 syntezator
 • ROLAND SYSTEM-8 syntezator
 • ROLAND SYSTEM-8 syntezator
 • ROLAND SYSTEM-8 syntezator

» przeczytaj wszystkie opinie

Roland System-8 to uniwersalny syntezator wykonawczy z zaawansowaną technologią ACB i pełnowymiarową, 49-klawiszową klawiaturą.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Roland System-8 to uniwersalny syntezator wykonawczy z zaawansowaną technologią ACB i pełnowymiarową, 49-klawiszową klawiaturą.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Mocne i głębokie, syntezator SYSTEM-8 oferuje szeroką paletę brzmień, inspirowanych legendarnymi syntezatorami firmy Roland, jakie pojawiały się na rynku w ciągu ponad czterech dekad. Moduł nowej generacji z technologią Analog Circuit Behaviour (ACB) oferuje ośmiogłosową polifonię, trzy generatory z pięknymi filtrami i efektami, bardzo uniwersalne LFO oraz dużą ilość potencjometrów o wysokiej rozdzielczości do sterowania tym wszystkim. Wsparcie dla trzech syntezatorów programowych oznacza, że syntezator SYSTEM-8 obsługuje repliki wielu klasycznych urządzeń firmy Roland, a wtyczki JUPITER-8 i JUNO-106 są nawet dołączone (*). Nakładaj i dziel syntetyczne brzmienia, aby uzyskać niespotykane dźwięki i wykorzystuj w wokoderze, arpegiatorze i zaawansowanym sekwencerze krokowym lub kieruj do gniazd CV/Gate, aby zasilać niekończące się poszukiwania twórcze.

* Model JUNO-106 jest planowany do wypuszczenia na rynek w 2017 roku.
* Wsparcie dla syntezatora SYSTEM-8 odnośnie poprzednich wydań syntezatorów programowych będzie wkrótce dostępne.

Cechy charakterystyczne:

 • Uniwersalny syntezator wykonawczy z zaawansowaną technologią ACB i pełnowymiarową, 49-klawiszową klawiaturą
 • Wewnętrzny moduł brzmieniowy oferuje klasyczne brzmienia analogowe i dynamiczne, nowoczesne brzmienia z analogowym klimatem
 • Obsługa do trzech syntezatorów programowych; dołączone wtyczki JUPITER-8 i JUNO-106 (*)
 • Zaawansowany filtr dolno- i górnoprzepustowy oraz filtr wstęgowy ze sterowaniem o wysokiej rozdzielczości
 • Rozległe sterowanie w czasie rzeczywistym za pomocą dedykowanych potencjometrów i przycisków
 • Polifoniczny sekwencer krokowy z klasycznym interfejsem w stylu TR-REC
 • Arpeggio, wokoder, and polifoniczna funkcja Chord Memory
 • Wyjścia CV/Gate do podłączania syntezatorów modularnych i klasycznego sprzętu.
 • Duży zbiór wbudowanych efektów z praktycznymi elementami sterowania
 • Interfejs USB AUDIO i MIDI oraz tryb platformy sterującej

Zaawansowany moduł brzmieniowy

Powszechnie uznane podejście Analog Circuit Behaviour firmy Roland wiernie odtwarza historyczne brzmienia analogowe za pomocą technologii przyszłościowego myślenia. Syntezator SYSTEM-8 wyposażono w najbardziej zaawansowany, jak do tej pory, moduł ACB, który oferuje ośmiogłosową polifonię, trzy generatory (w tym opcję subgeneratora) oraz idealnie płynne filtry o bardzo wysokiej rozdzielczości. Z łatwością można tworzyć ciepłe brzmienia typu PAD, masywne basy, ekspresyjne brzmienia solowe i wiele innych, wszystko inspirowane bogatym charakterem dźwiękowym legendarnej serii SYSTEM. Sięgając poza klimaty retro, syntezator SYSTEM-8 potrafi również generować dźwięczne, dynamiczne brzmienia i sugestywne struktury, idealnie nadające się dla nowoczesnych kompozytorów.

Maksymalna kontrola dźwięku

Dzięki kompleksowemu interfejsowi, syntezator SYSTEM-8 oferuje niezliczoną ilość sposobów kształtowania dźwięku oraz odkrywania nowych. Panel jest wypełniony elementami dostępu bezpośredniego, zapewniającymi dynamiczną kreację i ekspresję podczas gry na żywo. Dzięki zaawansowanej technologii ACB dostępnych jest wiele filtrów wysokiej rozdzielczości, w tym potężny filtr wstęgowy, odziedziczony po wpływowym syntezatorze V-Synth firmy Roland. Pod ręką są pierwszorzędne efekty, nadające brzmieniu charakter i przestrzeń, od przesterów typu OVERDRIVE, DISTORTION i FUZZ po linie opóźniające, efekty CHORUS, pogłos i wiele innych. I podobnie, jak w przypadku licznych parametrów brzmień, efekty również posiadają dedykowane elementy sterujące, ułatwiające ulepszanie brzmień podczas gry.

USB i CV/Gate

Chociaż syntezator SYSTEM-8 wyróżnia się jako instrument wykonawczy, łatwo integruje się z oprogramowaniem do produkcji muzyki i sprzętem zewnętrznym. Takie funkcje, jak interfejs USB AUDIO i MIDI dla programów typu DAW i 49 pełnowymiarowych klawiszy zapewnia dobrą klawiaturę do rejestrowania śladów MIDI. Istnieje nawet tryb platformy sterującej, aby przyciski i potencjometry syntezatora SYSTEM-8 można było używać do obsługi syntezatorów programowych. A dzięki wbudowanym wyjściom CV/Gate można wysyłać dane o nutach i wysokości dźwięku z modułu brzmieniowego i sekwencera krokowego w celu sterowania syntezatorami modularnymi i sprzętem retro.

Rozszerzenie PLUG-OUT

Poza imponującym, wewnętrznym modułem brzmieniowym, syntezator SYSTEM-8 posiada trzy gniazda rozszerzeń do obsługi i sterowania syntezatorami programowymi PLUG-OUT firmy Roland. Dołączono wtyczki JUPITER-8 i JUNO-100, dając użytkownikom natychmiastowy dostęp do dźwiękowych reprodukcji tych klasycznych urządzeń firmy Roland (*1). Obsługiwane są również wtyczki opcjonalne, takie jak SH-2, SH-101, PROMARS i inne (*2). Tryb Performance syntezatora SYSTEM-8 umożliwia łączenie wewnętrznego modułu brzmieniowego oraz wtyczek w celu tworzenia wielowarstwowych brzmień syntetycznych, dedykowanych podziałów, itp.

*1 Model JUNO-106 jest planowany do wypuszczenia na rynek w 2017 roku.
*2 Wsparcie dla syntezatora SYSTEM-8 odnośnie poprzednich wydań syntezatorów programowych będzie wkrótce dostępne.

Kreatywne narzędzie

Zaprojektowany w celu inspirowania, syntezator SYSTEM-8 jest wypełniony intuicyjnymi narzędziami wykonawczymi, rozbudzającymi kreatywność. 64-krokowy, polifoniczny sekwencer posiada znajomy interfejs w stylu TR-REC i dedykowane elementy sterowania do zapisu, odtwarzania i manipulowania zapętlonymi sekwencjami. Podczas budowania sekwencji można wprowadzać pojedyncze nuty lub całe akordy, jak również ruch każdego potencjometru. Funkcja Arpeggio posiada potencjometry szybkiego dostępu do przełączania sekwencji i styli w czasie rzeczywistym, a funkcja Chord Memory umożliwia wyzwalanie polifonicznych grup nut za pomocą jednego klawisza. Syntezator SYSTEM-8 posiada nawet wbudowany zaawansowany wokoder, oferujący inne opcje w celu tworzenia unikalnych i niezapomnianych syntetycznych brzmień.


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter