KURZWEIL PC3 K8


» przeczytaj wszystkie opinie

Seria syntezatorów workstation Kurzweil PC3 wprowadza nas w świat nowej generacji przełomowych technologii. Nowa architektura syntezy jest nieporównywalnie lepsza, stawiając na głębie i elastyczność w połączeniu z olbrzymią mocą obliczeniową.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Seria syntezatorów workstation Kurzweil PC3 wprowadza nas w świat nowej generacji przełomowych technologii. Nowa architektura syntezy jest nieporównywalnie lepsza, stawiając na głębie i elastyczność w połączeniu z olbrzymią mocą obliczeniową.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

O brzmieniach prawie wszystko
PC3K został zaimplementowany funkcjami i barwami, pozwalając korzystać z ogromnego bogactwa próbek i programów. Zgodność z próbkami samplowymi KRZ/25/26, a także WAVE i AIFF oraz większością programów i ustawień serii K , PC3K prezentuje zupełnie nowy świat możliwości wyboru brzmienia dla muzyków i po raz kolejny podkreśla przywiązanie firmy do nieprzemijającej jakości brzmienia.Teraz możesz wybierać czy zagłębisz się w obszernych bibliotekach istniejących próbek serii K lub wypełnić pamięć flash własnymi próbkami samplowymi. W obu przypadkach będziesz miał do dyspozycji wsparcie pod postacią technologii VAST opatentowanej przez Kurzweila aby z łatwością móc wyrzeźbić własne brzmienie i osiągnąć poziom szczegółowości i wyrazistości naprawdę godny Twojej muzyki. Przykładowe pliki mogą być ładowane przez USB z pendrive`a lub bezpośrednio z komputera.


Brzmienia użytkownika nie znikają po wyłączeniu instumentu - PC3K oferuje 128 MB pamięci próbek użytkownika dzięki czemu próbki pozostaną nienaruszone podczas gdy zasilanie jest wyłączone. Raz załadowane próbki do pamięci flash skutkuje zerowym obciążeniem podczas włączania urządzenia.

Zaawansowane programowanie, mapowanie klawiatury i edycja próbek pozwalają dostosować swoje ustawienia i z chirurgiczną precyzją.Jesteś w stanie przyporządkować każdą próbkę do każdego klawisza i w szerokim stopniu ją edytować.

Pod maską PC3 znajduje się najmocniejszy silnik syntezy jaki kiedykolwiek stworzył Kurzweil. Mając do dyspozycji do 32 warstw na każdym programie emulujemy instrumenty bardzo szczegółowe i dokładne, a uzyskiwane brzmienia mogą być nadzwyczaj szerokie i złożone.

Rozwijając technologię V.A.S.T. Kurzweil zapewnia większą moc i elastyczność w połączeniu z niespotykaną łatwością użycia. Użytkownicy mogą teraz tworzyć i zapisywać własne algorytmy DSP, z niemal nieograniczonymi możliwościami routingu.

Kolejnym wielkim krokiem jest wskrzeszenie VA-1 - wirtualny syntezatora analogowego. Słuchając VA-1 odczuwamy moc kształtowania i wygładzania brzmienia poprzez oscylatory ( włączając w to supersaw i triplesaw i hard sync) w połączeniu z wyżej opisywaną V.A.S.T.
Podsumowując kwestię walorów brzmieniowych: czy nastawisz się na słynne brzmienie fortepianu Kurzweila, czy na szeroki wachlarz precyzyjnie spróbkowanych pian elektrycznych, czy na tryb KB3, czy na analogowy tryb VA czy na setki światowej klasy brzmień orkiestrowych i programów sekcji smyczkowych zawsze PC3K zapewni ponad 900 presetów, które pozwolą Ci wiedzieć, że Kurzweil robi wszystko i robi to dobrze.


Plug And Play
Zapisywanie, ładowanie i uaktualnianie systemu operacyjnego wykonywane jest w łatwy sposób przez złącze USB . Możesz zapisać programy użytkownika, ustawienia i utwory na pendrive lub bezpośrednio do komputera. Również próbki i aktualizacje systemowe mogą być ładowane z pendive`a lub bezpośrednio z komputera, no i oczywiście PC3K wysyła i odbiera MIDI przez USB.

Niezwykle ważne "szczegóły"

W nawiązaniu do konstrukcji klasycznych syntezatorów i instrumentów klawiszowych z lat ubiegłych, PC3K, został wyposażony w drewniane elementy wykończenia, dodając kroplę luksusu i wyrafinowania, która doskonale uzupełnia niesamowitą technologię w sercu każdego instrumentu firmy Kurzweil.

 

PODSTAWOWE DANE:

 • Klawiatura: pełnoważona 88 klawiszy, system młoteczkowy, mechanizm Fatar TP40L
 • Wyświetlacz LCD 240 x 64 znaków, podświetlany, z regulacją jasności i kontrastu
 • Polifonia 128 głosów dynamicznie alokowana
 • Multitimbral 16 partowy
 • Architektura Dynamic VAST z nowym bardzo wydajny modułem syntezy, moc obliczeniowa DSP większa niż w modelach serii K2600, przetwarzanie programowane przez użytkownika w zakresie algorytmów i przekierowania sygnałów,
 • Wbudowany moduł syntezy legendarnego syntezatora analogowego Kurzweila VA1. Tryb Cascade pozwala na przekierowanie danej warstwy i przetworzenie przez DSP na innej w obrębie danego programu
 • Wbudowana pamięć na sample użytkownika 128MB z przechowaniem zawartości po wyłączeniu urządzenia
 • Możliwość wgrywania sampli WAV, AIFF, KRZ/25/26 przez USB, możliwość wgrania ustawień użytkownika Song i Setup z większości modeli z serii K, Ponad 850 brzmień fabrycznych w tym brzmienia zawierające od 10-20 warstw, brzmienia z PC2 Base Sound ROM, Orchestral, Classic Keys, General MIDI, String Section ROM Bank, 64 programy KB3 z trybem drawbar + nowe opracowane dla PC3K. 128 programowanych presetów fabrycznych MIDI, 2048 użytkownika każdy z 16 niezależnymi strefami, efektami i ustawieniami arpeggiatora.
 • Kompatybilność z General MIDI,
 • Pamięć na 2048 ustawień Program Song i Setup
 • 1 slot na rozszerzenia.
 • Sekwenser z nielimitowaną ilością ścieżek przy imporcie, rozdzielczość sekwensera 960 PPQ,
 • Ponad 500 efektów w 16 insertach z przekierowaniem na 11 szyn BUS oraz dodatkowe 2 wysyłki AUX, pokładowe efekty typu reverb, delay, choru, flange, phaser, EQs, distortion, Leslie simulator, compressor i inne,
 • Equalizacja master EQ i master compresor do szybkiej regulacji w trakcie grania. Kontrolery Pitch, Modulation, 9 suwaków (drawbar), 10 przełączników (momentary/toggle),
 • 3 wejścia pedal switch, 2 wejścia continuous control pedal, 1wejście mono pressure, 1 wejście Super Ribbon, 1 wejście breath controller,
 • 16 niezależnych arpeggiatorów z funkcjami velocity, duration, tempo, sync,
 • 16 generatorów rifów,
 • 4 wyjścia analogowe Jack TRS o przetwarzaniu 24-bit,
 • wyjście słuchawkowe,
 • wyjście cyfrowe stereo S/PDIF do 192kHz
 • MIDI In, Out, Thru,
 • Złacze USB pozwala na obsługę MIDI i przesyłanie danych do i z komputera oraz firmware update,
 • Wejście na pendrive do zapisu i wgrywania ustawień, firmware update, plików sekwencera i sampli.
 • Wymiary: 11x35.5x138cm,
 • Waga: 24,5kg

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter