KORG MONOTRON


» przeczytaj wszystkie opinie

Korg to nie nowicjusz w wykorzystaniu syntezy analogowej. W latach 70-tych polifoniczny PS-3000 i seria MS stały się popularne na całym świecie. Oczywiście największą sławę zdobył MS-20, doceniany za nieskończone możliwości kreowania brzmienia i doskonałe filtry.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Korg to nie nowicjusz w wykorzystaniu syntezy analogowej. W latach 70-tych polifoniczny PS-3000 i seria MS stały się popularne na całym świecie. Oczywiście największą sławę zdobył MS-20, doceniany za nieskończone możliwości kreowania brzmienia i doskonałe filtry.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Korg to nie nowicjusz w wykorzystaniu syntezy analogowej. W latach 70-tych polifoniczny PS-3000 i seria MS stały się popularne na całym świecie. Oczywiście największą sławę zdobył MS-20, doceniany za nieskończone możliwości kreowania brzmienia i doskonałe filtry. MS-20 powrócił w dzisiejszych czasach w wersji softwarowej (Korg Legacy Collection) i w najnowszym urządzeniu, jako syntezator wstęgowy - KORG MONOTRON.

Zasilany dwiema bateriami AAA, kompaktowy monotron mieści się w dłoni. Od teraz, legendarną analogową technologię możesz mieć zawsze przy sobie. Liczba kontrolerów została ograniczona do niezbędnego minimum. Na panelu znajduje się tylko pięć pokręteł i jeden przełączniki. Tak uproszczona obsługa pozwala dosłownie każdemu wejść w świat analogowych syntezatorów.

Kontroler wstęgowy
Zapożyczona z serii KAOSS idea tworzenia dźwięku poprzez przesuwanie palca, doskonale sprawdza się w monotronie, gdzie stworzenie pełnych ekspresji efektów vibrato i glide nie stanowi najmniejszego problemu.

1VCO, 1VCF, 1LFO – bloki syntezatora modularnego
Budowa obwodu syntezy monotrona jest bardzo prosta. Obwód tworzą: generator sterowany napięciem, filtr sterowany napięciem i generator niskich częstotliwości. Obsługa jest niezwykle intuicyjna, bo każde pokrętło odpowiedzialne jest za inny element brzmienia.

Legendarne filtry Korga
Monotron wykorzystuje dokładnie ten sam obwód VCF, który 30 lat temu wykorzystywały MS-10 i MS20. Pokrętło Cutoff ustala częstotliwość, lub brzmienie filtra, VCF Peak wzmacnia sygnał. Najważniejszym elementem analogowego syntezatora, jest jednak filtr, który wprowadza dramatyczne zmiany brzmienia i wyróżnia je na tle innych instrumentów.

Podłącz się
Tak, jak oryginalny MS-20, monotron posiada wejście liniowe, do którego możemy podłączyć jakiekolwiek zewnętrze źródło sygnału i obrabiać jego sygnał legendarnym filtrem Korg-a.LFO – wrażenia słuchowe i wizualne
Kontrolery LFO mogą działać w dwóch trybach, ustalając strój oscylatora, lub częstotliwość odcięcia (cutoff). Obracając pokrętło Rate (posiada wbudowaną diodę) zmieniasz szybkość modulacji, co sygnalizowane jest diodą migającą w odpowiednim tempie.

Gdziekolwiek jesteś, sam i z przyjaciółmi
Zasilanie bateryjne i wbudowany miniaturowy głośnik pozwalają korzystać z monotrona praktycznie wszędzie. Dzięki niewielkim rozmiarom monotron doskonale uzupełni zestaw koncertowy, a także sprawdzi się podczas nagrań. Wyjście słuchawkowe umożliwia podłączenie monotrona do systemu nagłośnienia i rejestratora cyfrowego.


Cechy:

• “Dorosły”, prawdziwy analogowy syntezator: VCO, VCF, LFO.
• Inspirująca, łatwa w użyciu klawiatura, oparta na kontrolerze wstęgowym
• Intuicyjna obsługa kontrolerów
• Filtry z legendarnych, analogowych MS-10 i MS-20
• Możliwość przepuszczenia dowolnego sygnału przez wewnętrzny filtr monotrona
• LFO moduluje wysokość dźwięku, lub częstotliwość cutoff
• Pokrętło LFO Rate wyposażono w diodę sygnalizującą tempo
• Zasilanie z baterii i niewielkie rozmiary zapewniają pełną mobilność.
• Wbudowany głośnik, oraz złącze słuchawkowe, pozwalają cieszyć się muzyką, gdziekolwiek jesteś.


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter