BOSS AD-10


» przeczytaj wszystkie opinie

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

1 363,00 zł
W magazynie
Dostępny
EAN 4957054511661

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Zaawansowane narzędzie dla zawodowych gitarzystów akustycznych

Ktokolwiek kto grał na nagłośnionej gitarze akustycznej na scenie wie jakim wyzwaniem jest wydobyć brzmienie które inspiruje do grania na instrumentach akustycznych. Rozwiązaniem tego problemu jest AD-10, który oferuje zaawansowane narzędzia umożliwiające uzyskania pełnego, naturalnego akustycznego brzmienia podczas każdego występu. AD-10 jest bardzo funkcjonalny – wysokiej jakości dwu-kanałowy przedwzmacniacz akustyczny/ DI z opcjami głębokiego kształcenia brzmienia oraz elastycznymi możliwościami połączeń. Ponadto dzięki wbudowanym efektom ambience, chorus, i delay nie ma potrzeby noszenia dodatkowych zewnętrznych procesorów efektów.

AD-10 ma wyjątkowe możliwości - przełomowe przetwarzanie Acoustic Resonance od BOSS wznosi konstrukcje przedwzmacniaczy akustycznych na całkowicie nowy poziom. Ta zaawansowana technologia przywraca kompleksowy rezonans pudła i strun, które zostają utracone w większości przetworników oraz oddaje ekspresyjną organiczną wibrację, która jest istotą akustycznego brzmienia. AD-10 zapewni również prostą kontrolę nad sprzężeniami, posiada pamięć ustawień , 80-sekundowy looper, przesyłanie sygnału audio po USB i wiele więcej. Funkcjonalny, łatwy w użyciu i kompaktowy AD-10 jest Twoim kompanem posiadającym wszystko w jednym do tworzenia imponujących brzmień akustycznych w każdym środowisku.

 • Profesjonalny przedwzmacniacz/DI do występów i nagrań z akustyczno-elektryczną gitarą
 • Acoustic Resonance odtwarza ciepły i pełny rezonans, który został utracony przez większość przetworników
 • 4-pasmowy korektor oraz regulowany filtr dolnoprzepustowy do łatwego ustawienia barwy gitar akustycznych
 • Wielo-pasmowy kompresor z technologią MDP zapewnia zaawansowaną kontrolę dynamiki
 • Nowe funkcje przeciwsprzężeniowe eliminują sprzężenia przy jednoczesnym zachowaniu wyważonego brzmienia
 • Dwa kanały z oddzielną korekcją do podłączenia dwóch instrumentów lub połączenia wielu źródeł
 • Wbudowane efekty ambience, delay i chorus z wieloma rodzajami brzmień oraz regulowanymi parametrami
 • Funkcja Boost z regulacją brzmienia
 • Pamięć do zapisu 10 ustawień
 • Wbudowany looper na 80 sekund nagrań
 • Wyjścia XLR i jack ¼ do podłączenia systemów PA, monitorów scenicznych, wzmacniaczy oraz zewnętrznych efektów
 • Funkcjonalny interfejs USB audio do odtwarzania i nagrywania za pomocą komputera
 • Szybki i dokładny wbudowany tuner
 • Mobilny i kompaktowy design; zasilany przez zasilacz AC lub sześć baterii typu AA
 • Wszystkie Narzędzia Potrzebne w Jednym Mobilnym Urządzeniu

  Poprzez zaawansowaną technologię BOSS oraz wszechstronny design AD-10 staje się urzeczywistnieniem marzeń zawodowego muzyka akustycznego, który nieustannie podąża do reprodukcji jak najlepszego brzmienia. Obszerne funkcje kształtowania brzmienia są intuicyjne, poręczne kontrolery łatwo i szybko pozwolą każdemu stworzyć wyjątkowe brzmienia. Zaawansowane możliwości walki ze sprzężeniem są także wbudowane, aby w łatwy sposób uporać się z problemami, które niespodziewanie mogą pojawić się na różnych scenach. 10 miejsc w wbudowanej pamięci umożliwią zapis Twoich ulubionych ustawień dla różnych instrumentów lub utworów. AD-10 może być zasilany poprzez zasilacz AC lub baterię, oferując znakomitą elastyczność podczas występów w różnych środowiskach.

 • Odtworzenia Prawdziwego Brzmienia Akustycznego przez BOSS Acoustic Resonance

  Zdecydowana większość najczęściej używanych przetworników w akustycznych gitarach jest pod siodełkiem piezo, jednak mimo pozytywów jak np. znakomita odporność na sprzężenie, ich znaną wadą jest twarde, sterylne i "kwaczące" brzmienie. Dzieje się tak, ponieważ jedyne brzmienie z przetwornika pochodzi z obszarów mostka, pomijając rezonans pudła i strun który dopełnia bogate i kompleksowe brzmienie gitary. Magnetyczne pole dźwięku z przetwornika lub innych systemów także nie zapewni pełnej reprodukcji brzmienia, a wyniku powstają wady tonalne. Oczywiście granie do mikrofonu zapewni nam naturalne brzmienie, ale jego użytkowanie jest całkowicie niepraktyczne w większości środowisk scenicznych.

  Właśnie tu przychodzi z pomocą innowacyjna technologia Acoustic Resonance w AD-10. Wykorzystując zaawansowaną technologię BOSS, Acoustic Resonance analizuje sygnał pochodzący z przetwornika i rekonstruuje brakujący rezonans pochodzący z pudła i strun, odtwarzając te elementy, które są istotą naturalnego brzmienia akustycznego. Implementacja Acoustic Resonance w AD-10 w porównaniu do poprzednich generacji została jeszcze bardziej ulepszona i oferuje niesamowite przetwarzanie, trzy różne rodzaje rezonansu oraz możliwość wyważenia charakteru tonalnego, doskonale odpowiadającego Twoim wymaganiom podczas występów.

 • Zabezpiecz Twoje Brzmienie z Wielopoziomową Ochroną przed Sprzężeniem

  Ze względu na bardzo rezonującą konstrukcję gitary akustyczne w sytuacjach scenicznych są narażone na problemy związane ze sprzężeniem niskich częstotliwości. Występuje wielu zmiennych czynników które mają wpływ na dotkliwą sprawę sprzężenia, w tym rodzaj instrumentu , system przetwornika, lokalizacja instrumentu względem głośników i wiele więcej. Zaawansowany silnik przetwarzania w AD-10 idzie wiele dalej niż inne przedwzmacniacze i zapewnia wielopoziomową ochronę przed sprężeniem oraz został stworzony tak, aby minimalne lub wręcz niezauważalne wpływał na jakość brzmienia.

  Naszą pierwszą linią ochrony w AD-10 jest funkcja redukcji sprzężenia, która wykorzystuje najnowszą technologię BOSS i wyszukuje oraz delikatnie wycisza przeszkadzające częstotliwości sprzężenia. Jednocześnie Twoje brzmienie zostanie subtelnie wyważone, aby sprostać wymaganiom stawianym dla brzmienia akustycznego. W najbardziej problematycznych sytuacjach pomogą dwa oddzielne filtry zaporowe, które można ustawić ręcznie lub na tryb automatyczny, wyszukujący i natychmiast eliminujący sprzężenia ze środowiska podczas grania. Każdy filtr wycina podstawowy i pierwszy wydźwięk z częstotliwości sprzężenia, a głębie filtrów można ustawić wedle potrzeby oraz żeby miały najmniejszy wpływ na brzmienie.

 • Dwu-Kanałowa Konstrukcja, Szerokopasmowa Korekcja i Niespotykana Jakość Audio

  AD-10 posiada dwa kanały wejściowe, dające możliwość ustawienia brzmienia dla dwóch różnych gitar na scenie, mieszania dwóch źródeł, a nawet używanie dwóch instrumentów na raz. Tor audio został zaprojektowany tak, aby dostarczyć ciepłe, dokładne brzmienie z bardzo niskim poziomem szumu. Każde wejście ma regulowaną czułość w celu dokładnego ustawienia poziomu różnego typu sygnałów.

  Każdy kanał posiada sekcję EQ, oferującą cztery pasma (w tym parametryczny środek) oraz regulowany filtr dolnoprzepustowy. W przeciwieństwie do standardowych korektorów w innych wzmacniaczach, regulacja pasm w AD-10 angażuje wiele powiązanych ukrytych parametrów, umożliwiając precyzyjne kształtowanie brzmienia poprzez delikatne kręcenie potencjometrem. Jest również możliwość pominięcia korekcji oraz przełączenie fazy na każdym kanale.

 • Wbudowane Efekty BOSS, zoptymalizowane dla Gitar Akustycznych

  Oprócz potężnej możliwości kształtowania podstawowego brzmienia AD-10 posiada szereg wbudowanych efektów, które brzmią fantastycznie i są łatwe w użyciu. Gałka kompresora dostarcza wiele więcej niż się spodziewasz - angażując uznaną technologię MDP od BOSS przez inteligentne przetwarzanie w przejrzysty sposób kontroluje dynamikę. Akustyczne gitary kochają pogłos, dlatego efekt ambience w AD-10 oferuje trzy rodzaje wysokiej jakości pogłosów specjalnie strojonych dla gitar. Znajdziesz również efekty delay, takie jak standard, mod, i reverse, dodatkowo trzy różne wariacje uznanego efektu BOSS stereo chorus do poszerzenia brzmienia.

 • Przydatne Funkcje do Występów dla Akustycznych Muzyków

  AD-10 posiada wiele przemyślanych elementów, które mogą poprawić jakość występów na żywo. Miękkie przełączniki nożne zostały zaprojektowane tak, aby nie przeszkadzały w cichym akustycznym środowisku i mogą być użyte do wyboru ustawień zapisanych w pamięci, do włączenia/wyłączenia efektów, do wyboru wbudowanego tunera i wiele więcej. Looper w AD-10 to wygodne narzędzie, które jest zawsze gotowe do ćwiczeń, grania lub na scenę. Funkcja boost na żądanie zwiększa głośność do solówek lub obniża poziom podczas cięższego grania. Zawiera także regulację kontroli brzmienia do zmiany wykorzystanego dźwięku.

 • Połączenia Audio oraz Kontrola Zewnętrzna

  Przedni panel AD-10 oferuje jacki stereo oraz XLR dla DI do przesyłania sygnału do systemu nagłośnieniowego, dodatkowe jacki stereo¼ do podłączenia wzmacniacza na scenie lub słuchawek do odsłuchu. Z panelu AD-10 możesz wysłać sygnał do wyjść bez lub z efektami, albo podporządkować wejściowe kanały (jeden lub dwa) do oddzielnych wyjść. Znajdziesz także pętlę do podłączenia zewnętrznych efektów, oraz złącze jack do podłączenia dwóch przełączników nożnych lub pedału ekspresji do kontroli funkcji loopera, głośności, funkcji tap tempo, skan przeciwsprzężeniowy i wiele więcej. Dodatkową funkcją AD-10 jest obsługujący dwa wejścia/wyjścia interfejs audio USB, który umożliwi nagranie śladów do DAW oraz odtwarzanie muzyki z komputera przez wyjścia audio AD-10.

Specyfikacja:
Nominal Input Level
GUITAR IN 1,2: -10 dBu (Adjustable)
RETURN: -10 dBu
Input Impedance
GUITAR IN 1,2: 10 M ohms
RETURN: 220 k ohms
Nominal Output Level
SEND: -10 dBu
LINE OUT L/PHONES, R/MONO: -10 dBu
XLR OUT L, R: -10 dBu
Output Impedance
SEND: 1 k ohm
LINE OUT L/PHONES, R/MONO: 44 ohm
XLR OUT L, R: 600 ohms
Mode
Manual
Memory
Number of Memory
10
Effects
ACOUSTIC RESONANCE (3Type)
COMP (2Type)
4 BAND EQ, LOW CUT
BOOST
CHORUS (3Type)
DELAY (3Type)
REVERB (3Type)
ANTI-FEEDBACK (REDUCTION, NOTCHx2)
Phrase Loop
80 sec
Display
7 segments, 2 digits LED
Connectors
GUITAR IN 1,2 jack: 1/4-inch phone type
SEND: 1/4-inch phone type
RETURN: 1/4-inch phone type
XLR OUT L, R connectors: XLR type
LINE OUT L/PHONES, R/MONO jacks: 1/4-inch phone type
EXP/CTL1,2 jack: 1/4-inch TRS phone type
USB COMPUTER port: USB type B
DC IN jack
Power Supply
AC adaptor
Alkaline battery (AA, LR6) x 6
Current Draw
300 mA
Expected battery life under continuous use
Alkaline battery: Approx. 6 hours
*These figures will vary depending on the actual conditions of use.
Accessories
Owner's manual
Leaflet "USING THE UNIT SAFELY"
AC adaptor
Options (sold separately)
Expression Pedal: EV-30, FV-500H/L, Roland EV-5
Footswitch: FS-5U
Dual Footswitch: FS-6, FS-7
Size and Weight
Width
217 mm
8-9/16 inches
Depth
161 mm
6-3/8 inches
Height
65 mm
2-9/16 inches
Weight (including batteries)
1.3 kg
2 lbs 14 oz

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter