CASIO PRIVIA PX-560 BE

CASIO PRIVIA PX-560 BE
  • CASIO PRIVIA PX-560 BE
  • CASIO PX-560 BE
  • CASIO PX-560 BE
  • CASIO PRIVIA PX-560 BE
  • CASIO PRIVIA PX-560 BE
  • CASIO PRIVIA PX-560 BE

» przeczytaj wszystkie opinie

Casio to świat doskonałego brzmienia, nieograniczonych możliwości twórczych, oraz perfekcjonizmu. Casio to pianina cyfrowe Celviano, Privia i CDP, oraz keyboardy High-grade dla zaawansowanych, standard dla początkujących oraz profesjonalne syntezatory muzyczne.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

4 499,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie
EAN 4971850362241

Casio to świat doskonałego brzmienia, nieograniczonych możliwości twórczych, oraz perfekcjonizmu. Casio to pianina cyfrowe Celviano, Privia i CDP, oraz keyboardy High-grade dla zaawansowanych, standard dla początkujących oraz profesjonalne syntezatory muzyczne.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Aby otrzymać 5 lat gwarancji, kliknij TUTAJ  i zarejestruj produkt w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Najnowszy instrument Casio PX-560 to nie tylko bogata barwa fortepianu i doskonała klawiatura, ale także pełnowartościowy syntezator z ogromnymi możliwościami kreowania nowych brzmień. Co więcej dzięki dotykowemu wyświetlaczowi i trzem programowalnym pokrętłom, tworzenie potężnych barw nigdy nie było tak intuicyjne.


Połączenie wysokiej klasy pianina cyfrowego z możliwościami syntezatora.

Najnowszy instrument Casio PX-560 to nie tylko bogata barwa fortepianu i doskonała klawiatura, ale także pełnowartościowy syntezator z ogromnymi możliwościami kreowania nowych brzmień. Co więcej dzięki dotykowemu wyświetlaczowi i trzem programowalnym pokrętłom, tworzenie potężnych barw nigdy nie było tak intuicyjne. Technologia Hex Layer zapożyczona z flagowego modelu PX-5S pozwala na podział klawiatury na 4 niezależne strefy oraz granie aż 14 brzmieniami jednocześnie. Także barwa fortepianu posiada możliwość dostosowania właściwości akustycznych na niespotykanym dotąd poziomie. Nowy model z serii Privia to inspirujący, potężny oraz wyjątkowo intuicyjny instrument, który doskonale sprawdza się na scenie, w studiu oraz podczas ćwiczeń w domu.

Najważniejsze cechy:

-Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5, 3 cala

-Multi-dimensional Morphing AiR – polifonia 256 ( max.)

-650 brzmień

-220 rytmów

-Klawiatura Tri-Sensor Scaled Hammer Action

-Hex Layer

-Pitch bender, pokrętło modulacji oraz 3 programowalne kontrolery

-Czteropasmowy equalizer

-Midi oraz audio rekorder

-Złącza USB

-Nagłośnienie o mocy 2 x 8 W

-Opcjonalny statyw oraz listwa z trzema pedałami

Klawiatura

Nowy model PX-560 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury z systemem potrójnych czujników ruchu, która oprócz realnej pracy, dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie, jakie każdemu pianiście dostarczy wrażeń na bardzo wysokim poziomie. Każdy klawisz posiada niezwykle precyzyjny system styków, który w bardzo ścisły sposób ustala prędkość, z jaką uderza młotek i na tej podstawie wyznaczany jest dźwięk o odpowiedniej intonacji, charakterze i poziomie głośności.

Brzmienie fortepianu

To, czym PX-560 wyróżnia się na rynku, to niesamowity poziom realizmu barwy fortepianu koncertowego, umożliwiający grę pełną ekspresji, jakiej oczekuję się od instrumentu akustycznego. Struny uderzane w instrumencie akustycznym z różną siłą, reagują oprócz zmiany głośności, także zmianą charakteru brzmienia. Te drobne niuanse odnajdujemy w modelu z serii Privia dzięki temu, iż na każdy klawisz przypadają cztery zróżnicowane dynamicznie próbki fortepianu, a każda nuta zostaje odtworzona, przy pomocy zaawansowanej technologii Linear Morphing. Dla zwiększenia realizmu gry, moduł brzmieniowy posiada także możliwość symulacji efektów akustycznych, jakie odnajdujemy podczas używania pedału, w fortepianie koncertowym.

Hex Layer

To, czym nowe Casio PX-560 wyróżnia się na rynku, to także technologia brzmieniowa zaczerpnięta z modułu bardzo popularnego syntezatora XW-P1. Do dyspozycji użytkownika została oddana możliwość nakładania wielu barw jednocześnie, przez firmę Casio nazwana Hex Layer. Ta unikalna technologia, pozwala na dowolną konfigurację 6 komponentów w postaci różnych brzmień, ułożonych dowolnie na klawiaturze i posiadających różne właściwości dynamiczne. Każdy ze składników barwy posiada możliwość łatwego ustawienia głośności, z poziomu panelu instrumentu, co z pewnością przyda się przy kreowaniu bardzo potężnych i dynamicznie zmieniających się brzmień. Ponadto każda składowa posiada swój zestaw filtrów ( LP, HP, BP), obwiednię filtra i wzmacniacza, co pozwala na kontrolę brzmienia taką, jak w solidnym syntezatorze.

Łatwość obsługi

Tak zaawansowany brzmieniowo instrument musi posiadać odpowiednio łatwy w użyciu interfejs. Ten wyjątkowy na rynku model posiada wbudowany dotykowy wyświetlacz o ponad 5 calowej przekątnej, pozwalający szybko przemieszczać się poprzez rożne funkcje i ustawienia. Ponadto 3 programowalne kontrolery obrotowe, w bardzo prosty sposób umożliwiają płynne przejścia pomiędzy rozbudowanymi barwami. Całość dopełniają wbudowany pitch bender oraz pokrętło modulacji.

Wielozadaniowy instrument dla każdego

To wyjątkowe stage piano posiada aż 650 różnego rodzaju brzmień: smyczki, organy, elektryczne piana, instrumenty dęte, zestawy perkusyjne, basy i wiele innych. Całość dostępna jest z możliwością zaprogramowania podziału klawiatury i łączenia barw. Poza szerokim instrumentarium, nowe Casio PX-560 imponuje także bogatym zbiorem wbudowanych 220 akompaniamentów, wśród których znajdziemy wszystkie popularne style, jakie wykorzystuje się w nowoczesnej muzyce estradowej. Zadbano także o możliwość nagrywania, aż do 17 ścieżek utworów, co przy takich możliwościach brzmieniowych, jest rzadkością wśród przenośnych pianin cyfrowych, jakie są dostępne na rynku. Casio PX-560 to także instrument, jaki doskonale odnajdzie się na scenie bądź w studiu, dzięki profesjonalnym wejściom i wyjściom audio pozwalającym na komunikację stage piana z zewnętrznym źródłem dźwięku, systemem nagłośnieniowym lub sprzętem do nagrywania. Opcjonalny statyw i listwa z trzema pedałami, to także doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje stacjonarnego pianina cyfrowego, zmieniając Privie w stylowy instrument, idealnie wkomponowujący się w każde wnętrze.

Złącze USB MIDI

Firma Casio, kontynuując tradycję ulepszania instrumentów cyfrowych, wprowadziła w najnowszym modelu PX-560 złącze USB-MIDI. Pozwala ono na szybką komunikację pianina z dowolnym komputerem pracującym w systemie Mac lub Windows, bez potrzeby ściągania dodatkowych sterowników. Inną przydatną w dzisiejszych czasach funkcją, jaką uzyskujemy dzięki złączu USB-MIDI, jest możliwość użycia klawiatury, jako kontrolera do iPada, poprzez zestaw Camera Connection.

Zaawansowana technologia brzmieniowa

System Morphing Air Sound Source, z dbałością o każdy szczegół na niespotykanym dotąd poziomie, pozwala na wierną reprodukcję dźwięku fortepianu, od momentu uderzenia młoteczka w strunę, poprzez całość wybrzmienia, aż po opadnięcie tłumika. Duży nacisk położono na odwzorowanie zależności pomiędzy siłą uderzenia młoteczka, a długością wybrzmienia, stosując bardzo długie nagrania dźwięku, bez sztucznego ściszania próbek. Zadbano także o odpowiedni poziom rezonansu ustawialnego przez użytkownika, dzięki któremu barwa fortepianu nabiera typowego charakteru i głębi. W modelu PX-560 możliwość ustawień parametrów rezonansu strun, pedałów oraz odpowiedzi młoteczków została podwojona w porównaniu z innymi niższymi modelami, co jeszcze bardziej pozwala dostosować brzmienie do swoich wymagań.

Wyświetlacz dotykowy 5, 3 cala

Niesamowicie precyzyjny dotykowy wyświetlacz o przekątnej aż 5, 3 cala zapewnia szybki dostęp do brzmień, akompaniamentów oraz zaawansowanych funkcji. Obsługa cyfrowego pianina nigdy nie była tak intuicyjna.

System Morphing AiR Sound Source

Brzmienie instrumentów Privia to efekt nagrań dokonywanych na najsławniejszych fortepianach akustycznych. Zaawansowana technologia, jaką odnajdujemy w pianinach cyfrowych firmy Casio pozwala na wierne odtwarzanie barwy instrumentów akustycznych dbając o najdrobniejsze szczegóły. Każdy klawisz posiada własne sample o różnym charakterze zależnym od dynamiki i artykulacji oraz niezwykle długie próbki, co oddaje w pełni bogactwo fortepianu koncertowego.

Klawiatura młoteczkowa z potrójnymi czujnikami ruchu

Trzy czujniki ruchu odpowiedzialne za pomiar szybkości i czasu pracy każdego klawisza, pozwalają precyzyjnie ustalić jak dokładnie ma zabrzmieć dany dźwięk biorąc pod uwagę artykulację i dynamikę uderzenia. Całość połączona z młoteczkową klawiaturą o ciężarze takim jak w prawdziwym instrumencie pozwala na ekspresyjną grę. Dodatkowo wykończenie imitujące kość słoniową i heban wzmacnia autentyczność.

Brzmienia oraz efekty

256 dźwięków polifonii, 220 podkładów rytmicznych, 650 brzmień, 400 brzmień użytkownika oraz 20 w pełni programowalnych efektów DSP pozwalają na rozwój kreatywności i poszerzanie muzycznych horyzontów, bez żadnych przeszkód. Cztero pasmowy equalizer oraz kompresor na wyjściu master umożliwiają ostateczne ustawienie brzmienia w każdych warunkach akustycznych.

Tworzenie nowych barw

Hex Layer to unikalna forma nakładania aż sześciu barw jednocześnie. Stworzone w ten sposób brzmienia zaskakują potęgą i bogactwem. Pitch bender, trzy programowalne pokrętła, kółko modulacji, złącze pod pedał zwykły oraz pedał ekspresji powodują, że Casio PX-560 to instrument z ogromnymi możliwościami regulacji brzmienia w czasie rzeczywistym.

Złącza

Wbudowane głośniki, złącza USB oraz MIDI, wejście audio in, liniowe wyjścia, możliwość podłączenia dwóch par słuchawek oraz przenośnej pamięci USB stwarza opcję różnych zastosowań w warunkach studyjnych, scenicznych i domowych, a waga poniżej 12 kg zapewnia niesamowitą mobilność.

SPECYFIKACJA:

Liczba klawiszy: 88

Działanie klawiszy:

klawisze z pokryciem imitującym kość słoniową, mechanizm młoteczkowy Tri-Sensor Scaled Hammer Action Keyboard II, 3 stopniowa czułość klawiatury

Brzmienia: 650

Polifonia (maksymalna): 256

Moduł brzmieniowy: Multi-dimensional Morphing AiR, Hex Layer

Akcesoria w zestawie: zasilacz, pulpit na nuty, pedał SP-3

Waga: 12 kg

Funkcja nakładania brzmień: tak

Podział klawiatury: tak

Efekty cyfrowe: pogłos – 17 rodzajów, chorus – 16 rodzajów, delay – 6 rodzajów, DSP, czteropasmowy equalizer

Odpowiedź młoteczków: 8 poziomów

Rezonans pedałów: 16 poziomów

Rezonans strun: 16 poziomów

Ilość ustawień One Touch: 305 ustawień, 100 użytkownika

Utwory demonstracyjne: 6

Nagrywanie audio: 100 utworów, maksymalnie 74 minuty na utwór ( format WAV, 44, 1 kHz)

Złącze midi MIDI: kompatybilność z GM

Nagrywanie: 17 ścieżek, 100 utworów, do 50000 nut na utwór

Pedały: dodatkowy pedał SP-3 z opcją rozbudowy do listwy z 3 pedałami ( damper, soft, sostenuto) z funkcja pół-pedału

Nagłośnienie: głośniki 12 cm x 2, 5 cm x 2, moc 8 W + 8 W

Wyświetlacz: 5,3 cala z dotykowym panelem

Inne funkcje i cechy:

zmiana oktaw, metronom, transpozycja, odstrajanie, zmiana temperamentów ( 17 ustawień), możliwość blokady panelu, pitch bender, pokrętło modulacji, 3 programowalne kontrolery

Line Out: L/MONO, R

Line IN: L/MONO, R

USB do komputera: Tak

USB na pendrive: Tak

Zlącza Pedały: 2 wejścia na pedały

Złącze na moduł 3 pedałów: Tak

Audio IN: mini jack

Wymiary: 1322 x 293 x 147 mm

Regulacja strojenia: A4 = 415.5Hz ~ 440.0Hz ~ 465.9Hz


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter