KAWAI CN37W


» przeczytaj wszystkie opinie

CN37

Nowy standard jakości w klasie pianin cyfrowych

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

CN37

Nowy standard jakości w klasie pianin cyfrowych

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

CN37

Nowy standard jakości w klasie pianin cyfrowych

Atuty
  • Wiodąca w swojej klasie mechanika klawiatury Responsive Hammer III
  • Powierzchnia klawiszy Ivory Touch, trzy czujniki, wymyk, przeciwwagi
  • Progressive Harmonic Imaging, sampling 88-klawiszowy
  • Brzmienia fortepianów koncertowych Shigeru Kawai SK-EX & Kawai EX
  • Doskonały system głośnikowy z 4 głośnikami, moc 40W
  • Technologia Bluetooth 4.0
  • Odtwarzanie i nagrywanie i nadgrywanie MP3/WAV/SMF na USB
  • Wbudowane klasyczne etiudy i podręczniki Kursu Alfreda
  • Przestrzenny Dźwięk Słuchawkowy, większa głębia i realizm dźwięku
  • Atrakcyjna nowoczesna obudowa z panelem kontrolnym z boku klawiatury
Dotyk

Wrażenie gry na fortepianie: mechanika klawiatury Responsive Hammer III

Wiodąca w tej klasie instrumentów mechanika Responsive Hammer III odtwarza uczucie gry jak na fortepianie akustycznym, a dzięki charakterystycznemu ruchowi klawiatury jak i solidnej, stabilnej obudowie zapewnia przyjemne i naturalne doświadczenie gry.

System detekcji położenia klawisza z trzema czujnikami poprawia czułość i prawidłowość reakcji klawiatury na różne techniki gry, a wzmocnienia w budowie mechaniki minimalizują zakłócenia i drgania klawiszy podczas pasaży staccato i fortissimo.

Waga klawiszy jest odpowiednio stopniowana, aby odzwierciedlać działanie cięższych młoteczków basowych i lżejszych młoteczków wiolinowych pianina akustycznego, podczas gdy symulacja wymyku odtwarza subtelne odczucie uwalniania klawisza podczas grania pianissimo. Te ważne cechy pozwalają wymagającym pianistom doskonalić swój coraz to większy repertuar z pewnością, że nie będzie niemiłej niespodzianki, gdy trzeba będzie usiąść przed prawdziwym fortepianem akustycznym.

Przeciwwagi we wszystkich klawiszach

Mechanika Responsive Hammer III posiada przeciwwagi zamontowane we wszystkich białych i czarnych klawiszach.

Tak jak w fortepianie, przeciwwagi te sprawiają, że podczas gry pianissimo klawisze odczuwane są jako lżejsze i pianista może grać delikatnie ze zwiększoną kontrolą, natomiast podczas gry fortissimo, grając mocnymi uderzeniami, pianista odczuje większą masywność klawiszy.

System detekcji klawisza z trzema czujnikami

Klawiatura Responsive Hammer III posiada system detekcji położenia klawisza z trzema czujnikami dla jeszcze większego realizmu gry.

Dodanie trzeciego czujnika  poprawia czułość klawiatury podczas grania repetycji. W odróżnieniu od konwencjonalnych dwuczujnikowych systemów stosowanych w większości instrumentów cyfrowych, system ten pozwala odtwarzać kolejne dźwięki i nakładać je na siebie warstwowo bez utraty brzmienia dźwięku poprzedniego. W rezultacie mamy bardziej czułą klawiaturę i płynniejsze repetycje.

Co więcej, technologia ta również monitoruje prędkość podnoszenia się klawiszy, wpływając na charakterystykę brzmienia zwalnianych klawisza i zapewniając szerszy zakres ekspresji pomiędzy grą staccato i legato.

Wykończenie białych klawiszy materiałem Ivory Touch

CN37 posiada białe klawisze wykończone wysoko cenionym materiałem Ivory Touch, który absorbuje tłuszcz i wilgoć palców, a jednocześnie zapobiega przenikaniu brudu w głąb klawisza. W rezultacie otrzymano matowe klawisze, gładkie ale nie śliskie, łatwe do czyszczenia za pomocą wilgotnej ściereczki.

Symulacja wymyku

Mechanika Responsive Hammer III odtwarza wymyk obecny w fortepianach.

Wymyk jest delikatnym odczuciem przeskoku klawisza na pewnej głębokości, wyczuwalnym podczas bardzo delikatnej gry, a doświadczeni pianiści świadomie korzystają z tego delikatnego oporu, aby zwiększyć kontrolę gry pianissimo.

Brzmienie

Brzmienie fortepianowe: dwa światowej klasy instrumenty

Instrumenty Shigeru Kawai, posiadające reputację najdoskonalszych fortepianów Japonii, zdobią sceny sal koncertowych i muzycznych instytucji na całym świecie i nagradzane są za niezrównaną klarowność brzmienia i wyjątkowo szeroki zakres dynamiczny.

CN37 posiada doskonałe brzmienie flagowego fortepianu koncertowego Shigeru Kawai SK-EX. Ten bezkonkurencyjny instrument jest wytwarzany ręcznie przez najlepszych techników – mistrzów budowy fortepianów firmy Kawai (Master Piano Artisans) w fabryce w Ryuyo w Japonii.

Dodatkowo CN37 posiada również rozpoznawalne brzmienie wysoko cenionego fortepianu koncertowego EX, który często był wybierany przez profesjonalnych pianistów na prestiżowych konkursach międzynarodowych (im. Chopina, Czajkowskiego, Rubinsteina i innych).

Brzmienia obu instrumentów są wiernie odtworzone w technologii Harmonic Imaging™ z 88-klawiszowym samplowaniem, ustanawiając nowy standard jakości brzmienia instrumentów cyfrowych.

Sampling stereo wszystkich 88 klawiszy

Jednym z głównych atutów pianina cyfrowego CN37 jest piękne brzmienie fortepianów SK-EX oraz EX. Dźwięki wszystkich klawiszy tych dwóch światowej klasy instrumentów zostały starannie nagrane, skrupulatnie przeanalizowane i dokładnie odtworzone w postaci cyfrowej.

Nagranie każdego dźwięku oddzielnie pozwala zachować wyjątkowy harmoniczny charakter fortepianów i gwarantuje, że dźwięk słyszany po naciśnięciu któregokolwiek z drewnianych klawiszy CN37 jest wierną reprezentacją odpowiadającego mu dźwięku wyjściowego instrumentu akustycznego.

Technologia Harmonic Imaging

Podczas gry na dobrym fortepianie, siła uderzenia w klawisz wpływa nie tylko na głośność dźwięku, lecz także na charakter brzmienia. Dlatego, w celu stworzenia realistycznego portretu akustycznego każdego z fortepianów, nie tylko dźwięk każdego klawisza nagrano oddzielnie, ale też zrobiono to dla szerokiego zakresu różnych poziomów głośności, od delikatnego pianissimo po grzmiące fortissimo.

Technologia Harmonic Imaging zapewnia więc gładkie tonalne przejścia wzdłuż całej klawiatury i w całym zakresie dynamicznym.

Możliwość dostosowania do indywidualnych upodobań

Każdy, nawet najdoskonalszy fortepian wymaga strojenia, intonowania i regulacji przeprowadzanych regularnie przez znających się na rzeczy stroicieli. Utalentowany stroiciel-korektor potrafi wydobyć z instrumentu to, co najlepsze i sprawić, że będzie on naprawdę 'śpiewał'.

Funkcja Virtual Technician w pianinach cyfrowych Kawai odtwarza cyfrowo wiele regulacji wykonywanych przez stroicieli, pozwalając pianiście dostosować instrument do własnych preferencji. W czasie realnym można z łatwością zmieniać czułość klawiatury, intonację, dźwięki od tłumików i opadających klawiszy, różne typy rezonansów itd.

Efekty i pogłos

Pianino cyfrowe CN37 oferuje mnóstwo efektów, które wzbogacają podstawowe brzmienia instrumentu o dodatkowe efekty i pogłosy, które dodają im realizmu i ożywiają wykonanie.

Istnieje możliwość wyboru spośród 6 pogłosów charakterystycznych dla 6 zupełnie różnych środowisk akustycznych, od małej sali ćwiczeniowej po wielką katedrę.

System 4-głośnikowy

Bezkonkurencyjne w swojej klasie pianino cyfrowe CN37 posiada system 4-głośnikowy zaprojektowany z myślą o tym, by jak najwierniej odtworzyć pole akustyczne fortepianu.

W systemie tym dźwięki o niższej częstotliwości emitowane są od spodu instrumentu, natomiast dźwięki o średniej i wyższej częstotliwości emitowane są przez głośniki zamontowane na górze obudowy, dzięki czemu otrzymujemy brzmienie, które bardzo dobrze imituje pole akustyczne fortepianu.

Cechy

Cyfrowe rozmaitości – większa wygoda i elastyczność

CN37 oferuje bogaty wybór cech typowych dla instrumentów cyfrowych, które sprawią, że gra na instrumencie będzie jeszcze przyjemniejsza.

Funkcja Wireless Bluetooth®, możliwość nagrywania/odtwarzania z pomocą USB, funkcje podziału klawiatury, łączenia różnych brzmień, bogactwo różnych brzmień urozmaicą wykonania, a wygodna funkcja metronomu, wbudowane klasyczne etiudy i książki z kursem Alfreda sprawią, że regularne ćwiczenia początkującego pianisty będą zarówno efektywne jak i wciągające.

Wbudowany system Bluetooth®

Prócz standardowych gniazd USB i MIDI, pianino CN37  wyposażone jest również w technologię Bluetooth MIDI, dzięki czemu może się ono łączyć bezprzewodowo z innymi urządzeniami.

Po sparowaniu z telefonem, tabletem lub laptopem posiadacz CN37 może z łatwością rozszerzyć funkcjonalność instrumentu dzięki wielu różnym aplikacjom edukacyjnym, z nutami itp. Dostępna jest również darmowa dedykowana aplikacja Kawai Virtual Technician, która w atrakcyjny sposób informuje o poszczególnych parametrach i pozwala je łatwo zmieniać bez konieczności podłączania jakichkolwiek innych urządzeń czy kabli.

Bogaty wybór brzmień

Jako uzupełnienie realistycznych brzmień fortepianowych, pianino cyfrowe CN37 posiada doskonały wybór dodatkowych brzmień, od pianin i organów elektrycznych, organów kościelnych po smyczki, chórki i brzmienia syntezatorowe, oraz całą paletę instrumentów i zestawów perkusyjnych kompatybilnych z GM2.

Co więcej, tryb Dual pozwala na warstwowe łączenie dwóch różnych brzmień, takich jak np. fortepian i smyczki, a tryby Split i Cztery Ręce dzielą klawiaturę na dwie niezależne sekcje. Ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna podczas nauki, pozwalając uczniowi i nauczycielowi (lub dwóm uczniom) grać to samo równocześnie na jednym instrumencie.

Przydatne łącze USB

Pianino cyfrowe CN37 wyposażone jest w łącze USB, które nie tylko pozwala na podłączenie instrumentu do komputera (MIDI), ale także odtwarzanie i zapisywanie danych (takich jak ulubione ustawienia oraz własne nagrania przechowywane w pamięci wewnętrznej instrumentu) bezpośrednio na przenośne pamięci USB, jak również wygodne odtwarzanie standardowych plików MIDI (SMF) ściągniętych z Internetu bez użycia dodatkowego oprogramowania i jakichkolwiek kabli.

Odtwarzanie i nagrywanie MP3/WAV

Możliwe jest użycie przenośnej pamięci USB z plikami MP3 lub WAV do nauki melodii lub akordów nowych utworów czy też akompaniowania. Można również zapisać własne wykonania jako pliki MP3 lub WAV, aby później wysłać je mejlem do znajomych i rodziny, lub samemu odsłuchać z dala od instrumentu.

System pedałowy Grand Feel

System pedałowy Grand Feel trafnie odtwarza indywidualną wagę trzech pedałów charakterystyczną dla fortepianu koncertowego Shigeru Kawai EX, aby pianista miał poczucie gry jak na akustycznym fortepianie.

Lepsze wrażenia podczas używania słuchawek

Przestrzenny Dźwięk Słuchawkowy - Spatial Headphone Sound (SHS) - zwiększa głębię i realizm dźwięków podczas używania słuchawek a także wpływa na zmniejszenie zmęczenia słuchu. Można wybrać jeden z trzech różnych trybów (Normal, Wide, Forward) zgodnie z własnymi preferencjami.

Dla optymalizacji wrażenia podczas używania słuchawek można również wybrać różne ustawienia dla różnych typów słuchawek.

Wbudowane lekcje i ćwiczenia palcowe

Bardzo przydatna funkcja Lesson pozwala początkującym pianistom ćwiczyć z użyciem etiud Czerny'ego, Burgmüllera, Beyera, Bacha i Beethovena i utworów popularnego kursu Alfreda (Basic, Adult, Premier).

CN37 posiada również ćwiczenia palcowe, gamy i pasaże oraz książki z nutami do utworów klasycznych, aby jeszcze bardziej wspomóc rozwój gry na pianinie.

Design

Nowoczesna elegancka obudowa instrumentu

CN37 posiada nowoczesną obudowę z minimalistycznymi stopami statywu, które dodatkowo zwiększają stabilność instrumentu. Wysoka płyta górna przedniej obudowy nadaje instrumentowi wygląd tradycyjnego pianina a lekko wysunięte panele boczne dodają mu elegancji.

Szeroki regulowany pulpit

Regulowany pulpit z elegancko zaokrąglonymi krawędziami jest wystarczająco szeroki, by pomieścić wielostronicowe partytury.

Tak jak w fortepianie kąt nachylenia pulpitu jest regulowany, aby móc go dostosować do wzrostu pianisty, pulpit może również być położony dla wygodnego notowania w nutach.

Dostępne wykończenia obudowy

CN37 jest dostępne w trzech atrakcyjnych wykończeniach: palisandrowym, czarnym i białym, więc doskonale wpisze się w praktycznie każde nowoczesne wnętrze.

Specyfikacja
Klawiatura

・Responsive Hammer III
- 88 klawiszy
 - młoteczki o stopniowanej wadze
 - białe klawisze pokryte materiałem Ivory Touch
 - wymyk
 - system detekcji położenia klawisza z trzema czujnikami
 - przeciwwagi

Pedały

・ Grand Feel
- Forte/Sustain (z obsługą położeń pośrednich)
- Soft
- Sostenuto

Brzmienie

Brzmienia fortepianowe

・ Progressive Harmonic Imaging (PHI)
- 88-klawiszowy sampling stereo
 - SK-EX, EX
 - polifonia 256 dźwięków

Rezonans

・ Obrazowanie akustyczne
- rezonans podczas użycia pedału forte
 - rezonans strun
 - rezonans nietłumionych strun
 - rezonans obudowy

Możliwość regulacji

・ Funkcja Virtual Technician (19 parametrów)
- Touch Curve (+ ustawienia użytkownika)
 - Voicing (+ ustawienia użytkownika)
 - Damper Resonance
 - Damper Noise
 - String Resonance
 - Undamped String Resonance
 - Cabinet Resonance
 - Key-off Effect
 - Fall-back Noise
 - Hammer Delay
 - Topboard Simulation
 - Decay Time
 - Minimum Touch
 - Stretch Tuning (+ ustawienia użytkownika)
 - Temperament (+ ustawienia użytkownika)
 - Temperament Key
 - Key Volume (+ ustawienia użytkownika)
 - Half-Pedal Adjust
 - Soft Pedal Depth

・ Virtual Technician - Tryb Smart (10 zestawów)

Ilość brzmień

352 (w tym 9 zestawów perkusyjnych), kompatybilne z GM2

Pogłos

6 typów

Jaskrawość dźwięku

✔

Inne efekty

24 typy

Wyjścia na urządzenia zewnętrzne

Głośniki

13 cm x 2
(8 x 12) cm x 2

Moc wyjściowa

40 W (20 W x 2)

Słuchawki

Przestrzenny dźwięk słuchawkowy

Elementy obudowy

Wyświetlacz

LCD z podświetleniem, 128 x 64 piksli

Pokrywa klawiatury

Wysuwana

Pulpit

Składany, 3 pozycje ustawienia

Wymiary

Szerokość

144.5 cm

Głębokość

43.5 cm

Wysokość

88 cm (bez pulpitu)

Waga

54 kg

Dostępne wykończenia

Premium Satin Black (CN37B)
Premium Satin White (CN37W)
Premium Rosewood (CN37R)

Funkcje

Funkcje podstawowe

Dual
Split
Four Hands
Transpose
Tuning
Registration
Startup Setting
Bluetooth MIDI

Wbudowane utwory

Utwory Demo

31 utworów

Muzyka fortepianowa

29 lub 42 utwory

Concert Magic

179 utworów

Utwory funkcji Lesson

Burgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Czerny 100 (Hundert Übungsstücke, Opus 139)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
J.S. Bach: Inventionen
Sonatinen Album 1
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1A
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1B
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
Alfred’s Basic Adult Piano Course Lesson Book Level 1

Nagrywarka

Pojemność

ok. 90000 dźwięków

Ilość utworów

10

Partie

2

Metronom

Rodzaje metrum

1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8

Rytmy perkusyjne

100 rodzajów

Możliwości podłączeń

USB Audio

Nagrywanie/Odtwarzanie

MP3
WAV
SMF

Inne funkcje

Nadgrywanie
Nagrywanie SMF

Aplikacje

Virtual Technician app (iOS)
Sound Museum app (iOS)

Gniazda

Słuchawkowe

1 x 1/4", 1 x 1/8" gniazda stereo

MIDI

MIDI IN, MIDI OUT, Bluetooth MIDI

Line Out

1/4" L/MONO, R

Line In

1/4" L/MONO, R

USB to Host

✔

USB to Device

✔

Inne

-

Zasilanie

Moc urządzenia

20 W

Akcesoria w zestawie

Zasilanie

Kabel zasilający
Zasilacz

Słuchawki

Haczyk do zawieszenia słuchawek

Książki z nutami

Classical Piano Collection
Classical Lesson Scores
Finger Exercises

Inne

Instrukcja obsługi
Lista wbudowanych utworów


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter