KAWAI ES8 B


» przeczytaj wszystkie opinie

Doskonałe przenośne pianino cyfrowe na każdą okazję
Łącząc wiodącą w swojej klasie mechanikę klawiatury Responsive Hammer III i brzmienie fortepianu koncertowego Shigeru Kawai odtworzone w supernowoczesnej technologii Progressive Harmonic Imaging XL

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Doskonałe przenośne pianino cyfrowe na każdą okazję
Łącząc wiodącą w swojej klasie mechanikę klawiatury Responsive Hammer III i brzmienie fortepianu koncertowego Shigeru Kawai odtworzone w supernowoczesnej technologii Progressive Harmonic Imaging XL

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

ES8

Doskonałe przenośne pianino cyfrowe na każdą okazję
Łącząc wiodącą w swojej klasie mechanikę klawiatury Responsive Hammer III i brzmienie fortepianu koncertowego Shigeru Kawai odtworzone w supernowoczesnej technologii Progressive Harmonic Imaging XL, pianino przenośne ES8 oferuje wrażenia gry jak na fortepianie zamknięte w stylowym i przenośnym opakowaniu – dostępne wszędzie i o każdej porze.

Wideo

Dotyk

Wrażenie gry na fortepianie: mechanika klawiatury Responsive Hammer III

Wiodąca w tej klasie instrumentów mechanika Responsive Hammer III odtwarza uczucie gry jak na fortepianie akustycznym, a dzięki charakterystycznemu ruchowi klawiatury jak i solidnej, stabilnej obudowie zapewnia przyjemne i naturalne doświadczenie gry.

System detekcji położenia klawisza z trzema czujnikami poprawia czułość i prawidłowość reakcji klawiatury na różne techniki gry, a wzmocnienia w budowie mechaniki minimalizują zakłócenia i drgania klawiszy podczas pasaży staccato i fortissimo.

Waga klawiszy jest odpowiednio stopniowana, aby odzwierciedlać działanie cięższych młoteczków basowych i lżejszych młoteczków wiolinowych pianina akustycznego, podczas gdy symulacja wymyku odtwarza subtelne odczucie uwalniania klawisza podczas grania pianissimo. Te ważne cechy pozwalają wymagającym pianistom doskonalić swój coraz to większy repertuar z pewnością, że nie będzie niemiłej niespodzianki, gdy trzeba będzie usiąść przed prawdziwym fortepianem akustycznym.

Lepsza kontrola gry

Mechanika Responsive Hammer III posiada przeciwwagi zamontowane we wszystkich białych i czarnych klawiszach.

Tak jak w fortepianie, przeciwwagi te sprawiają, że podczas gry pianissimo klawisze odczuwane są jako lżejsze i pianista może grać delikatnie ze zwiększoną kontrolą, natomiast podczas gry fortissimo, grając mocnymi uderzeniami, pianista odczuje większą masywność klawiszy.

Wykończenie białych klawiszy materiałem Ivory Touch

ES8 posiada białe klawisze wykończone wysoko cenionym materiałem Ivory Touch, który absorbuje tłuszcz i wilgoć palców, a jednocześnie zapobiega przenikaniu brudu w głąb klawisza. W rezultacie otrzymano matowe klawisze, gładkie ale nie śliskie, łatwe do czyszczenia za pomocą wilgotnej ściereczki.

Symulacja wymyku

Mechanika Responsive Hammer III odtwarza wymyk obecny w fortepianach.

Wymyk jest delikatnym odczuciem przeskoku klawisza na pewnej głębokości, wyczuwalnym podczas bardzo delikatnej gry, a doświadczeni pianiści świadomie korzystają z tego delikatnego oporu, aby zwiększyć kontrolę gry pianissimo.

Brzmienie

Brzmienie fortepianowe: trzy światowej klasy instrumenty

Instrumenty Shigeru Kawai, posiadające reputację najdoskonalszych fortepianów Japonii, zdobią sceny sal koncertowych i muzycznych instytucji na całym świecie i nagradzane są za niezrównaną klarowność brzmienia i wyjątkowo szeroki zakres dynamiczny.

ES8 posiada wybitne brzmienia dwóch instrumentów Shigeru Kawai - flagowego koncertowego SK-EX oraz średniej wielkości fortepianu SK-5, dzięki czemu użytkownik może delektować się kontrastującymi charakterystykami obu modeli.

Dodatkowo ES8 posiada również rozpoznawalne brzmienie wysoko cenionego fortepianu koncertowego EX, który często był wybierany przez profesjonalnych pianistów na prestiżowych konkursach międzynarodowych (im. Chopina, Czajkowskiego, Rubinsteina i innych).

Brzmienia tych trzech instrumentów są wiernie odtworzone w technologii Harmonic Imaging™ z 88-klawiszowym samplowaniem, ustanawiając nowy standard jakości brzmienia instrumentów cyfrowych.

Sampling stereo wszystkich 88 klawiszy

Jednym z głównych atutów pianina cyfrowego ES8 jest piękne brzmienie fortepianów SK-EX, SK-5 oraz EX. Dźwięki wszystkich klawiszy tych trzech światowej klasy instrumentów zostały starannie nagrane, skrupulatnie przeanalizowane i dokładnie odtworzone w postaci cyfrowej.

Nagranie każdego dźwięku oddzielnie pozwala zachować wyjątkowy harmoniczny charakter fortepianów i gwarantuje, że dźwięk słyszany po naciśnięciu któregokolwiek z drewnianych klawiszy ES8 jest wierną reprezentacją odpowiadającego mu dźwięku wyjściowego instrumentu akustycznego.

Technologia Harmonic Imaging

Podczas gry na dobrym fortepianie, siła uderzenia w klawisz wpływa nie tylko na głośność dźwięku, lecz także na charakter brzmienia. Dlatego, w celu stworzenia realistycznego portretu akustycznego każdego z trzech fortepianów, nie tylko dźwięk każdego klawisza nagrano oddzielnie, ale też zrobiono to dla szerokiego zakresu różnych poziomów głośności, od delikatnego pianissimo po grzmiące fortissimo.

Technologia Harmonic Imaging XL zapewnia więc gładkie tonalne przejścia wzdłuż całej klawiatury i w całym zakresie dynamicznym.

Extra długie próbki dźwiękowe (HI-eXtra Long)

We wszystkich pianinach cyfrowych sample podzielone są na fragmenty: początkowy ‘attack’ oraz końcowy ‘decay’. Początkowy fragment jest nagranym naturalnym, oryginalnym dźwiękiem, a koniec jest sztucznie generowany przez instrument. Im krótszy ‘attack’, tym bardziej musimy polegać na tym generowanym fragmencie podczas dłuższego wybrzmiewania dźwięku. ES8 używa długich próbek (eXtra Long), dłuższych nawet
o 120%. Dzięki temu więcej szczegółów brzmienia oryginalnego jest zachowanych.

Różnorodność brzmień instrumentów akustycznych

Oprócz brzmień klasycznie intonowanych fortepianów SK-EX, SK-5 oraz EX ES8 posiada również wybór innych wersji brzmień odpowiednich dla różnych gatunków muzyki (Jazz, Pop, Modern), w tym nieco nostalgiczne i intymne brzmienie tradycyjnego pianina Kawai.

Możliwość dostosowania do indywidualnych upodobań

Każdy, nawet najdoskonalszy fortepian wymaga strojenia, intonowania i regulacji przeprowadzanych regularnie przez znających się na rzeczy stroicieli. Utalentowany stroiciel-korektor potrafi wydobyć z instrumentu to, co najlepsze i sprawić, że będzie on naprawdę ‘śpiewał’.

Funkcja Virtual Technician w pianinach cyfrowych Kawai odtwarza cyfrowo wiele regulacji wykonywanych przez stroicieli, pozwalając pianiście dostosować instrument do własnych preferencji. W czasie realnym można z łatwością zmieniać czułość klawiatury, intonację, dźwięki od tłumików i opadających klawiszy, różne typy rezonansów itd. Dla każdego klawisza oddzielnie można ustalić głośność, intonację, wysokość tonu.

Pogłos i dodatkowe efekty w doskonałej jakości

Moduł brzmieniowy pianina ES8 oferuje wiele cyfrowych efektów, które wzbogacają brzmienia instrumentów o dodatkowe warstwy i dodają wykonaniom realizmu.

Istnieje możliwość modyfikowania charakteru brzmienia wieloma wysokiej jakości efektami cyfrowymi (chorus, tremolo, delay, auto-pan), oraz dodania sentymentalnego ciepła pianinom elektrycznym czy charakterystycznego warczenia organom Hammonda dzięki zmianie typu symulowanego wzmacniacza.

Istnieje możliwość wybrania pogłosu charakterystycznego dla jednego z sześciu różnych typów środowisk akustycznych, od małej sali ćwiczeniowej po ogromną katedrę.

Klarowność brzmienia i rezonans, który wypełni całe pomieszczenie

Imponujący system głośnikowy pianina ES8 składa się z dwóch stosunkowo dużych głośników, które dają bogate i okazałe brzmienie, które może śmiało konkurować z brzmieniem dużo droższych przenośnych pianin cyfrowych. ES8 to kompaktowy, przenośny instrument, który doskonale sprawdzi się przed średniej wielkości audytorium bez konieczności podłączania do jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu do nagłośnienia.

Cechy

Cyfrowe rozmaitości – większa wygoda i elastyczność

ES8 oferuje bogaty wybór cech typowych dla instrumentów cyfrowych, które sprawią, że gra na instrumencie będzie jeszcze przyjemniejsza.

Możliwość nagrywania/odtwarzania na USB, tryby gry Dual, Split, Four Hands oraz bogaty wybór brzmień instrumentalnych dodadzą różnorodności wykonaniom, a wygodna sekcja rytmiczna zawierająca 100 profesjonalnych akompaniamentów będzie przydatna w praktyczne każdym gatunku muzyki.

Dodatkowe brzmienia

Prócz pięknych brzmień fortepianowych ES8 posiada również szeroki wybór dodatkowych brzmień.

Brzmienia elektrycznych pianin, organów i synth padów zamienią przenośne pianino ES8 w instrument idealny do gry w zespole rozrywkowym, zaś brzmienia organów kościelnych, instrumentów smyczkowych i głosy chóralne sprawią, że równie dobrze sprawdzi się ono w miejscach kultu religijnego.

Co więcej, tryb gry Dual pozwala na warstwowe łączenie różnych brzmień, a tryby Split i Four Hands dzielą klawiaturę na dwie niezależne sekcje, każda z własną regulacją głośności.

Profesjonalne akompaniamenty

Sekcja rytmiczna pianina ES8 oferuje wybór profesjonalnie zaaranżowanych akompaniamentów, klawiatura w całym zakresie inteligentnie rozpoznaje stosowane przez pianistę akordy i używa ich w aktualnie odtwarzanym akompaniamencie.

Niezależnie od tego, czy potrzebny jest partner do ćwiczeń, jakiś pomysł na nową piosenkę czy też wirtualny zespół akompaniujący do występu na żywo, wśród 100 różnych akompaniamentów w stylu pop, rock, jazz, funk oraz latyno z pewnością znajdzie się coś odpowiedniego na każdą okazję.

Przydatne łącze USB

Pianino cyfrowe ES8 wyposażone jest w łącze USB, które nie tylko pozwala na podłączenie instrumentu do komputera (MIDI), ale także odtwarzanie i zapisywanie danych (takich jak ulubione ustawienia oraz własne nagrania przechowywane w pamięci wewnętrznej instrumentu) bezpośrednio na przenośne pamięci USB, jak również wygodne odtwarzanie standardowych plików MIDI (SMF) ściągniętych z Internetu bez użycia dodatkowego oprogramowania i jakichkolwiek kabli.

Odtwarzania i nagrywanie MP3/WAV

Możliwe jest użycie przenośnej pamięci USB z plikami MP3 lub WAV do nauki melodii lub akordów nowych utworów czy też akompaniowania. Można również zapisać własne wykonania jako pliki MP3 lub WAV, aby później wysłać je mejlem do znajomych i rodziny, lub samemu odsłuchać z dala od instrumentu.

Aplikacje na iPad’a

Podłączając CN35 do iPad’a (kabelkiem USB lub bezprzewodowo), można znacznie rozszerzyć funkcjonalność instrumentu dzięki licznym aplikacjom edukacyjnym, które pomagają komponować, tworzyć zapis nutowy i ćwiczyć technikę gry.

Darmowa aplikacja Virtual Technician w atrakcyjny sposób informuje o poszczególnych parametrach i pozwala je łatwo zmieniać.

Design

Doskonała jakość obudowy & stylowy, kompaktowy design

Wykonana z aluminium obudowa ES8 jest bardzo wytrzymała, sztywna i zaskakująco lekka, podstawa klawiatury jest dodatkowo wzmocniona dla jeszcze większej stabilności. Zaokrąglone panele boczne wykonane są z drewna i kojarzą się doświadczeniem Kawai w budowie instrumentów akustycznych a równocześnie służą jako wygodne uchwyty do przenoszenia. Pulpit na nuty jest bardzo trwały, więc świetnie będzie służył zarówno w klasie szkolnej jak i na estradzie.

Specyfikacja

Klawiatura ・ Responsive Hammer III

 - 88 klawiszy

 - Młoteczki o stopniowanej wadze

 - Wykończenie białych klawiszy Ivory Touch

 - Symulacja wymyku

 - Detekcja klawisza z 3 czujnikami

 - Przeciwwagi

Pedały ・ F-10H

 - Forte/sustian (z obsługą położeń pośrednich)

Brzmienie
Brzmienie fortepianowe ・ Harmonic Imaging XL (HI-XL)
 - 88-klawiszowy sampling stereo
 - brzmienia fortepianów SK-EX, SK-5, EX
 - maksymalna polifonia 256 dźwięków
Rezonanse fortepianowe - Rezonans przy wciśniętym pedale forte

- Rezonans strun

Możliwość regulacji Funkcja Virtual Technician (19 parametrów)
Ilość brzmień 34
Pogłos 6 typów
Jaskrawość dźwięku ✔
Inne efekty 11 typów + 4 efekty złożone + symulator amp
Wyjścia
Głośniki (8 x 12) cm x 2
Moc wyjściowa 30 W (15 W × 2)
Wzmacniacz słuchawkowy -
Design
Wyświetlacz LCD 2 x 16 pikseli
Pokrywa klawiatury -
Pulpit na nuty Zdejmowany (w zestawie)
WymiarySzerokość 136.5 cm
Głębokość 36.5 cm
Wysokość 15 cm (bez pulpitu)
Waga 22.5 kg
Wykończenia Gloss Black (ES8B)

Snow White (ES8W)

Funkcje
Funkcje podstawowe Dual

Split

Four Hands

Transpozycja

Strojenie

Rejestracja ustawień

Ustawienia startowe

Wbudowane utworyUtwory demo 29 utworów
Utwory fortepianowe -
Concert Magic -
Utwory funkcji Lesson -
NagrywarkaPojemność pamięci ok. 90 000 nut
Ilość utworów 10
Ilość partii 2
MetronomRodzaje metrum 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8
Rytmy perkusyjne ・ Sekcja rytmiczna

 - 100 stylów (x 2 wariacje)

 - 4 części akompaniamentu do wyboru

 - 100 progresji akordów

 - Tryb Chord: pełna klawiatura, 1 klawisz, preset

 - rozpoznawanie akordów 'w basie'

Podłączenia urządzeń zewnętrznych
Nagrywarka audio USBNagrywanie/Odtwarzanie MP3

WAV

Inne funkcje -
Funkcje App Virtual Technician app (iOS)
GniazdaSłuchawkowe 2 x 1/4" Stereo
MIDI MIDI IN, MIDI OUT
Line Out 1/4" L/MONO, R
Line In 1/8" Stereo
USB to Host ✔
USB to Device ✔
Inne Forte/Piano (F-20)

Forte (F-10H)

Zużycie energii elektrycznej
Moc urządzenia 35 W
Akcesoria w zestawie
Zasilanie Kabel zasilający

Zasilacz

Ława -
Słuchawki -
Książki z nutami -
Inne Warranty Card *

Karta gwarancyjna

Instrukcja obsługi

Pulpit

Pedał forte/sustain F-10H (z obsługą położeń pośrednich)


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter