KAWAI CS11


» przeczytaj wszystkie opinie

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

CS11

Doskonała harmonia współczesnej techniki i tradycyjnej elegancji

Doskonała mechanika klawiatury Grand Feel II z drewnianymi klawiszami, fantastyczne brzmienia fortepianów Shigeru Kawai SK-EX oraz SK-5, czarna, błyszcząca obudowa tradycyjnego pianina serii K, system głośnikowy z drewnianą płytą rezonansową – CS11 to najwyższy model instrumentu hybrydowego dla pianistów purystów.

Odtworzenie wrażenia gry na fortepianie koncertowym

Pianino cyfrowe, które zamieni każdego entuzjastę klawiszy w spełnionego pianistę a skromny pokój we wspaniałą salę koncertową - oto ambitne zadanie, które postawiono pianinom serii CS (Classic Series). Te doskonałe instrumenty zapewniają esencję wrażeń dostępnych podczas grania na wspaniałym fortepianie koncertowym i inspirują swoich użytkowników do pełniejszego zrealizowania ich prawdziwego artystycznego potencjału.

Dotyk

Wrażenia dotykowe jak w fortepianie: mechanika klawiatury Grand Feel II z drewnianymi klawiszami

Bazując na ugruntowanych zasadach budowy instrumentów akustycznych, mechanikę klawiatury Grand Feel zastosowaną w CS11 stworzono z wykorzystaniem realistycznych materiałów, sposobu poruszania się klawiszy i mechanizmu, aby odtworzyć wyjątkowe wrażenia dotykowe najlepszych koncertowych fortepianów.

Wszystkie białe i czarne klawisze wykonane są w całości z długich kawałków drewna oraz wykończone powierzchnią przypominającą kość słoniową oraz heban, która absorbuje wilgoć palców. Każdy klawisz osadzony jest na bolcu osiowym i wykonuje płynny huśtawkowy ruch – dokładnie tak samo jak w instrumentach akustycznych. Podczas uderzenia klawisza jego tylna część się unosi i popycha wyważony młoteczek, który uderza specjalny czujnik. Siła uderzenia młoteczka jest mierzona i dźwięk danego klawisza odtwarzany jest z realistyczną głośnością i charakterem brzmienia.

Najdłuższe klawisze,
najdłuższe dźwignie

Klawiatura Grand Feel II ma dłuższe klawisze i dłuższe dźwignie (odległość od bolca osiowego do przodu klawisza) niż jakiekolwiek inne pianino cyfrowe. Jest to ta sama długość co w fortepianach Kawai.

Dzięki temu ulepszeniu waga klawisza z przodu i z tyłu jest bardziej równomiernie zbalansowana, co jest szczególnie korzystne podczas grania skomplikowanych akordów, w których palce znajdują się bliżej tyłu klawiszy.

Przeciwwagi we wszystkich klawiszach

Prócz młoteczków o stopniowanej wadze klawiatura Grand Fell II posiada również przeciwwagi we wszystkich klawiszach.

Tak samo jak w fortepianie przeciwwagi te sprawiają, że podczas gry pianissimo klawisze odczuwane są jako lżejsze i pianista może grać delikatnie ze zwiększoną kontrolą, natomiast podczas gry fortissimo, grając mocnymi uderzeniami, pianista odczuje większą masywność klawiszy.

Symulacja wymyku

Mechanika Grand Feel II odtwarza wymyk obecny w fortepianach. Wymyk jest delikatnym odczuciem przeskoku klawisza na pewnej głębokości, wyczuwalnym podczas bardzo delikatnej gry, a doświadczeni pianiści świadomie korzystają z tego delikatnego oporu, aby zwiększyć kontrolę gry pianissimo.

Dodatkowo, mechanika Grand Feel II pozwala na granie dźwięków z poziomu wymyku, umożliwiając stosowanie najbardziej zaawansowanych technik pianistycznych.

Wykończenie klawiszy materiałami Ivory Touch i Ebony Touch

CS11 posiada białe klawisze wykończone wysoko cenionym materiałem Ivory Touch, który absorbuje tłuszcz i wilgoć palców, a jednocześnie zapobiega przenikaniu brudu w głąb klawisza. W rezultacie otrzymano matowe klawisze, gładkie ale nie śliskie, łatwe do czyszczenia za pomocą wilgotnej ściereczki.

Czarne klawisze pokryte są materiałem Ebony Touch, który wiernie odtwarza strukturę i połysk drewna hebanowego. Teraz cała powierzchnia klawiatury wygląda tak luksusowo jak w fortepianie i zapewnia doskonałe wrażenia dotykowe, inspirując pianistów na różnych poziomach zaawansowania do dalszego doskonalenia umiejętności.

Symulacja wymyku

Mechanika Grand Feel II odtwarza wymyk obecny w fortepianach. Wymyk jest delikatnym odczuciem przeskoku klawisza na pewnej głębokości, wyczuwalnym podczas bardzo delikatnej gry, a doświadczeni pianiści świadomie korzystają z tego delikatnego oporu, aby zwiększyć kontrolę gry pianissimo.

Dodatkowo, mechanika Grand Feel II pozwala na granie dźwięków z poziomu wymyku, umożliwiając stosowanie najbardziej zaawansowanych technik pianistycznych.

Brzmienie

Brzmienie fortepianowe: trzy światowej klasy instrumenty

Instrumenty Shigeru Kawai, posiadające reputację najdoskonalszych fortepianów Japonii, zdobią sceny sal koncertowych i muzycznych instytucji na całym świecie i nagradzane są za niezrównaną klarowność brzmienia i wyjątkowo szeroki zakres dynamiczny.

Modele serii CS posiadają wybitne brzmienia dwóch instrumentów Shigeru Kawai - flagowego koncertowego SK-EX oraz średniej wielkości fortepianu SK-5, dzięki czemu użytkownik może delektować się kontrastującymi charakterystykami obu modeli.

Dodatkowo CS11 posiada również rozpoznawalne brzmienie wysoko cenionego fortepianu koncertowego EX, który często był wybierany przez profesjonalnych pianistów na prestiżowych konkursach międzynarodowych (im. Chopina, Czajkowskiego, Rubinsteina i innych).

Brzmienia tych trzech instrumentów są wiernie odtworzone w technologii Harmonic Imaging™ z 88-klawiszowym samplowaniem, ustanawiając nowy standard jakości brzmienia instrumentów cyfrowych.

Sampling stereo wszystkich 88 klawiszy

Jednym z głównych atutów pianina cyfrowego CS11 jest piękne brzmienie fortepianów SK-EX, SK-5 oraz EX. Dźwięki wszystkich klawiszy tych trzech światowej klasy instrumentów zostały starannie nagrane, skrupulatnie przeanalizowane i dokładnie odtworzone w postaci cyfrowej.

Nagranie każdego dźwięku oddzielnie pozwala zachować wyjątkowy harmoniczny charakter fortepianów i gwarantuje, że dźwięk słyszany po naciśnięciu któregokolwiek z drewnianych klawiszy CS11 jest wierną reprezentacją odpowiadającego mu dźwięku wyjściowego instrumentu akustycznego.

Technologia Harmonic Imaging XL

Podczas gry na dobrym fortepianie, siła uderzenia w klawisz wpływa nie tylko na głośność dźwięku, lecz także na charakter brzmienia. Dlatego, w celu stworzenia realistycznego portretu akustycznego każdego z fortepianów, nie tylko dźwięk każdego klawisza nagrano oddzielnie, ale też zrobiono to dla szerokiego zakresu różnych poziomów głośności, od delikatnego pianissimo po grzmiące fortissimo.

Technologia Harmonic Imaging XL zapewnia więc gładkie tonalne przejścia wzdłuż całej klawiatury i w całym zakresie dynamicznym.

Extra długie próbki dźwiękowe (eXtra Long)

We wszystkich pianinach cyfrowych sample podzielone są na fragmenty: początkowy ‘attack’ oraz końcowy ‘decay’. Początkowy fragment jest nagranym naturalnym, oryginalnym dźwiękiem, a koniec jest sztucznie generowany przez instrument. Im krótszy ‘attack’, tym bardziej musimy polegać na tym generowanym fragmencie podczas dłuższego wybrzmiewania dźwięku. CS11 używa długich próbek (eXtra Long), dłuższych nawet
o 120%. Dzięki temu więcej szczegółów brzmienia oryginalnego jest zachowanych.

Różnorodność brzmień instrumentów akustycznych

Oprócz klasycznych brzmień fortepianów SK-EX, SK-5 oraz EX CS11 posiada również wybór innych wersji brzmień odpowiednich dla różnych gatunków muzyki (Jazz, Pop, Modern), w tym nieco nostalgiczne i intymne brzmienia tradycyjnych pianin Kawai.

Możliwość dostosowania do indywidualnych upodobań

Każdy, nawet najdoskonalszy fortepian wymaga strojenia, intonowania i regulacji przeprowadzanych regularnie przez znających się na rzeczy stroicieli. Utalentowany stroiciel-korektor potrafi wydobyć z instrumentu to, co najlepsze i sprawić, że będzie on naprawdę ‘śpiewał.

Funkcja Virtual Technician w pianinach cyfrowych Kawai odtwarza cyfrowo wiele regulacji wykonywanych przez stroicieli, pozwalając pianiście dostosować instrument do własnych preferencji. W czasie realnym można z łatwością zmieniać czułość klawiatury, intonację, dźwięki od tłumików i opadających klawiszy, różne typy rezonansów itd. Dla każdego klawisza oddzielnie można ustalić głośność, intonację, wysokość tonu.

System głośników z płytą rezonansową

CS11 posiada wysokiej jakości system 6 głośników doskonale oddających głębokie basy i wyraźne dźwięki sopranowe, które działają w połączeniu z prawdziwą drewnianą płytą rezonansową.

W unikalnym systemie głośnikowym z płytą rezonansową Kawai specjalny transduktor przymocowany do dużej płyty rezonansowej zamienia sygnał cyfrowy w energię kinetyczną, powodując jej rezonans. W rezultacie otrzymujemy bogatsze, cieplejsze, bardziej ‘akustyczne’ brzmienie. Długie drewniane żebra płyty rezonansowej dodatkowo poszerzają zakres częstotliwości i dynamiki rezonującego dźwięku, dzięki czemu pianista ma niezwykle autentyczne wrażenie zanurzenia w dźwięku, jak gdyby grał na instrumencie akustycznym.

Cechy

Cyfrowe rozmaitości – większa wygoda i elastyczność

CS11 oferuje bogaty wybór cech typowych dla instrumentów cyfrowych, które sprawią, że gra na instrumencie będzie jeszcze przyjemniejsza.

Możliwość nagrywania/odtwarzania z pomocą USB, funkcje podziału klawiatury, łączenia różnych brzmień, bogactwo różnych brzmień urozmaicą wykonania, a wygodna funkcja metronomu, wbudowane klasyczne etiudy i książki z kursem Alfreda sprawią, że regularne ćwiczenia początkującego pianisty będą zarówno efektywne jak i wciągające.

Bogaty wybór brzmień

Jako uzupełnienie realistycznych brzmień fortepianowych, pianino cyfrowe CS11 posiada doskonały wybór dodatkowych brzmień, od pianin i organów elektrycznych, organów kościelnych po smyczki, chórki i instrumenty perkusyjne, co pozwala muzykom znacznie urozmaicić ich repertuar.

Co więcej, tryb Dual pozwala na warstwowe łączenie dwóch różnych brzmień, takich jak np. fortepian i smyczki, a tryby Split i Cztery Ręce dzielą klawiaturę na dwie niezależne sekcje. Głośność każdego brzmienia odrębnie może być regulowana szybko, łatwo i w czasie rzeczywistym.

Przydatne łącze USB

Pianino cyfrowe CS11 wyposażone jest w łącze USB, które nie tylko pozwala na podłączenie instrumentu do komputera (MIDI), ale także odtwarzanie i zapisywanie danych (takich jak ulubione ustawienia oraz własne nagrania przechowywane w pamięci wewnętrznej instrumentu) bezpośrednio na przenośne pamięci USB, jak również wygodne odtwarzanie standardowych plików MIDI (SMF) ściągniętych z Internetu bez użycia dodatkowego oprogramowania i jakichkolwiek kabli.

Odtwarzania i nagrywanie MP3/WAV

Możliwe jest użycie przenośnej pamięci USB z plikami MP3 lub WAV do nauki melodii lub akordów nowych utworów czy też akompaniowania. Można również zapisać własne wykonania jako pliki MP3 lub WAV, aby później wysłać je mejlem do znajomych i rodziny, lub samemu odsłuchać z dala od instrumentu.

Wbudowane lekcje i ćwiczenia palcowe

Bardzo przydatna funkcja Lesson ułatwia początkującym pianistom naukę gry na instrumencie z użyciem klasycznych etiud Czerny’ego, Burgmüllera, Beyera, Bacha, Beethovena i Chopina.

Kładąc nacisk na realizm gry jak na fortepianie, CS11 posiada również zestaw tradycyjnych ćwiczeń palcowych i gam, a do instrumentu dołożone są książki z nutami.

System pedałowy Grand Feel

System pedałowy Grand Feel trafnie odtwarza indywidualną wagę trzech pedałów charakterystyczną dla fortepianów koncertowych SK-EX i EX, aby pianista miał poczucie gry jak na akustycznym fortepianie.

Co więcej, dzięki funkcji Virtual Technician zarówno obsługę położeń pośrednich pedału forte/sustain jak i efektywność pedału piano/soft można regulować w celu dostosowania do własnych upodobań lub doskonalenia techniki obsługi pedałów.

Aplikacje na iPad’a

Podłączając CS11 do iPad’a (kabelkiem USB lub bezprzewodowo), można znacznie rozszerzyć funkcjonalność instrumentu dzięki licznym aplikacjom edukacyjnym, które pomagają komponować, tworzyć zapis nutowy i ćwiczyć technikę gry.

Darmowa aplikacja Virtual Technician w atrakcyjny sposób informuje o poszczególnych parametrach i pozwala je łatwo zmieniać.

Wrażenia podczas używania słuchawek

Przestrzenny Dźwięk Słuchawkowy - Spatial Headphone Sound (SHS) - zwiększa głębię i realizm dźwięków podczas używania słuchawek a także wpływa na zmniejszenie zmęczenia słuchu. Można wybrać jeden z trzech różnych trybów (Normal, Wide, Forward) zgodnie z własnymi preferencjami.

Dodatkowo CS11 posiada specjalny wzmacniacz słuchawkowy wysokiej jakości z hardwarem stosowanym w słuchawkach audiofilskich, który optymalizuje dźwięk w zależności od wybranego typu słuchawek.

Inne opcje podłączeń

Prócz podłączeń USB to Host i USB to Device CS11 posiada również standardowe gniazda MIDI i LINE IN/OUT.

Różne opcje podłączeń sprawiają, że instrument można połączyć ze wzmacniaczem i z powodzeniem używać go w dużych pomieszczeniach takich jak np. sale koncertowe i kościoły a także wygodnie pracować z użyciem komputerów, tabletów i innych urządzeń audio.

Design

Design instrumentu akustycznego

Pianino często jest centralnym i bardzo ozdobnym elementem wyposażenia pomieszczenia, w którym się znajduje.

Niewątpliwie elegancka obudowa, luksusowe błyszczące wykończenie i kontrastujące mosiężne akcenty w dużym stopniu przyczyniają się do całości pozytywnych doznań estetycznych związanych z grą na tym instrumencie. Przekonanie to inspiruje budowniczych pianin akustycznych i pianin cyfrowych do wspólnej pracy oraz łączenia nowoczesnych pomysłów z tradycyjną filozofią w celu stworzenia naprawdę zdumiewających instrumentów muzycznych.

Klasyczny, ponadczasowy wygląd

Zasady projektowania mebli i aranżacji wnętrz - jak moda – ciągle ewoluują pod wpływem różnorodnych, światowych trendów. Jednakże ogólny wygląd pianina akustycznego od dziesięcioleci pozostaje praktycznie niezmienny. Pianina są dostojne, klasyczne, ponadczasowe. CS11 posiada doskonałej jakości obudowę popularnego pianina Kawai K-2.

CS11 jest niewątpliwie idealnym wyborem dla nowoczesnego tradycjonalisty, czyli kogoś, kto potrafi docenić zalety pianina cyfrowego z jego wszystkimi technologicznymi nowinkami, a jednocześnie poszukuje instrumentu w klasycznej obudowie.

Ukryty panel kontrolny

Panel kontrolny oraz duży wyświetlacz LCD są dyskretnie umiejscowione z boku klawiatury i dodatkowo ukryte pod eleganckim odchylanym wieczkiem. Dzięki temu CS11 zachowuje wygląd instrumentu akustycznego, a pianista może skupić się na czystej przyjemności grania bez rozpraszania migającymi światełkami.

Specyfikacja

Klawiatura ・ Mechanika Grand Feel II
- 88 drewnianych klawiszy
- Stopniowana waga młoteczków
- Wykończenie białych klawiszy materiałem Ivory Touch
- Wykończenie czarnych klawiszy materiałem Ebony Touch
- Symulacja wymyku
- System detekcji położenia klawisza z trzema czujnikami
- Przeciwwagi w klawiszach
Pedały System pedałowy Grand Feel
- Forte/Sustain (z obsługą położeń pośrednich)
- Piano/Soft
- Sostenuto
Brzmienie
Brzmienie fortepianowe ・ Harmonic Imaging XL (HI-XL)
- 88-klawiszowy sampling stereo
- brzmienie fortepianów SK-EX, SK-5, EX
- maksymalna polifonia 256 dźwięków
Rezonans ・ Acoustic Rendering
- Rezonans tłumika
- Rezonans strun
- Rezonans nietłumionych strun
- Rezonans obudowy
Możliwość regulacji Funkcja
Virtual Technician (19 parametrów)
Tryb Smart Mode funkcji Virtual Technician (10 zestawów)
Liczba brzmień 80
Pogłos 6 typów
Jaskrawość dźwięku ✔
Inne efekty 24 typy
Wyjścia
Głośniki System głośnikowy z płytą rezonansową
7 cm x 4
1.4 cm x 2
Moc wyjściowa 135 W (45 W x 3)
Wzmacniacz słuchawkowy Spatial Headphone Sound
Możliwość użycia różnych typów słuchawek
Wzmacniacz słuchawkowy
Design
Wyświetlacz LCD z podświetleniem, 128 x 64 pikseli
Pokrywa klawiatury Wysuwana
Pulpit na nuty Składany, 3 kąty nachylenia
Wymiary

Szerokość

151 cm

Głębokość

54.5 cm

Wysokość

105 cm (bez pulpitu)
Waga 99 kg
Dostępne wykończenia Ebony Polish
Funkcje
Funkcje podstawowe Dual
Split
Four
Hands
Transpose
Tuning
Registration
Startup Setting
Utwory wewnętrzne

Próbki brzmień

39 utworów

Muzyka fortepianowa

29/42 utwory (w zależności od kraju wydania)

Funkcja Concert Magic

176 utworów
Utwory funkcji Lesson Burgmüller
25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Czerny 100 (Hundert Übungsstücke, Opus 139)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
J.S. Bach: Inventionen
Sonatinen Album 1
Chopin Walzer (Chopin waltzes series)
Alfred's Premier Piano Course Lesson 1A
Alfred's Premier Piano Course Lesson 1B
Alfred's Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred's Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
Alfred's Basic Adult Piano Course Lesson Book Level 1
Nagrywarka

Pojemność

ok. 90000 nut

Ilość utworów

10

Partie

2
Metronom

Metrum

1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8

Rytmy perkusyjne

100 rytmów
Możliwość podłączeń
Nagrywarka USB Audio

Nagrywanie/odtwarzanie

MP3
WAV

Inne funkcje

Możliwość nadgrywania
Nagrywanie Line In
Funkcje App Virtual Technician app (iOS)
Gniazda

Słuchawkowe

1 x 1/4", 1 x 1/8" Stereo

MIDI

MIDI IN, MIDI OUT

Line Out

1/4" L/MONO, R (z regulacją głośności)

Line In

1/8" STEREO (z regulacją głośności)

USB to Host

✔

USB to Device

✔

Inne

-
Zużycie energii
Moc urządzenia 55 W
Akcesoria w zestawie
Zasilanie Kabel zasilający
Ława -
Słuchawki -
Książki z nutami Classical Piano Collection (w zależności od kraju)
Classical Lesson Scores (w zależności od kraju)
Ćwiczenia palcowe
Inne Instrukcja obsługi
Spis utworów w pamięci


* Z uwagi na gabaryt instrumentu, prosimy o kontakt przed zakupem w celu ustalenia warunków dostawy.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter