YAMAHA P-255B


» przeczytaj wszystkie opinie

Nowoczesne, przenośne pianino cyfrowe, zaprojektowane z myślą o wszystkich muzykach, idealne zarówno do ćwiczeń, jak i występów na żywo.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 4957812541626

Nowoczesne, przenośne pianino cyfrowe, zaprojektowane z myślą o wszystkich muzykach, idealne zarówno do ćwiczeń, jak i występów na żywo.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Najlepsze przenośne pianino cyfrowe

Nowoczesne pianino cyfrowe P-255 przeznaczone jest dla wszystkich muzyków szukających instrumentu odpowiedniego do ćwiczeń oraz do występów na żywo. Dzięki swojej przenośnej konstrukcji, P-255 może być stosowane w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Jakość, która zadowoli nawet doświadczonych pianistów

Pomimo swojej smukłej, przenośnej budowy, P-255 oferuje pełen zakres możliwości brzmieniowych. Pod względem klawiatury, brzmień fortepianu oraz wzmocnienia dźwięku jest to najlepsze pianino cyfrowe w całej serii P. Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalistą, czy stawiasz pierwsze kroki w grze na fortepianie, pokochasz grę na tym instrumencie.

Klawisze pokryte syntetyczną kością słoniową umożliwiają komfortową grę przez wiele godzin

W klawiaturze GH niższe klawisze stawiają większy opór przy uderzeniu, zaś wyższe mniejszy, dlatego P-255 cechuje się komfortem gry prawdziwego fortepianu akustycznego. Ponadto, klawisze pokryto syntetyczną kością słoniową o doskonałych właściwościach pochłaniania wilgoci, dzięki czemu Twoje palce nie będę się ślizgać, nawet po długim czasie spędzonym przy instrumencie. Dzięki temu, klawisze umożliwiają grę nawet najszybszymi technikami w każdym gatunku muzycznymi. 
Klawiatura P-255 posiada możliwości regulacji czułości (dostępne są cztery stopnie czułości klawiatury). Jeśli wykonujesz ćwiczenia Hanona, możesz ustawić klawiaturę w taki sposób, aby wyzwolenie dźwięku wymagało użycia większej siły lub w taki sposób, aby nawet lekka gra brzmiała głośniej. Wszystko zależy od Ciebie.

Maksymalna polifonia 256 głosów - niezrównana w świecie pianin cyfrowych

P-255 jest pierwszym modelem z serii P, który oferuje najwyższej klasy polifonię 256 głosów. Dzięki temu zobaczysz, że dźwięki brzmią jeszcze piękniej i naturalniej, nawet wtedy, gdy przytrzymujesz klawisze oraz podczas wybrzmiewania dźwięków. Już nie musisz się więcej martwić o to, że dźwięk zostanie ucięty, podczas gry złożonych pasaży, składających się z dużej ilości dźwięków. Jest to kolejna cecha, która sprawia, że gra na P-255 jest niezwykle komfortowa i zbliżona do gry na fortepianie akustycznym.

Imponujące brzmienia fortepianowe symulują grę na koncertowym fortepianie akustycznym

P-255 stosuje moduł brzmieniowy Pure CF Sound Engine, generujący doskonałe brzmienia fortepianowe. Oprócz tego wychwalanego silnika naszego modelu Clavinova, moduł ten zawiera nagrane brzmienia koncertowych fortepianów akustycznych Yamaha. Dzięki temu może z łatwością przekazywać niuanse delikatnej gry oraz charakteryzuje się szerokim zakresem dynamiki, co znacznie wpływa na komfort gry i wyczucie instrumentu. Ponadto, jako jedyne pianino cyfrowe z serii P zostało wyposażone w poniższe trzy funkcje. P-255 może odtwarzać charakterystyczne brzmienie akustyki fortepianu w jeszcze bardziej realistyczny sposób.

[Key-off Sampling]
Funkcja ta odtwarza minimalne zmiany brzmienia w momencie zwolnienia klawisza. Dodatkowo, usłyszysz różnicę przy grze staccato oraz tenuto. 
[Sustain Sampling]
Jest to symulacja naturalnego wybrzmiewania płyty rezonansowej oraz strun podczas wciskania pedału sustain (nasycenie efektu jest zależne od siły wciśnięcia pedału). Jest to akustyczny efekt, dostępny w modelu P-255, dzięki nagranym próbkom brzmieniowym akustycznych fortepianów.
[String Resonance]
Funkcja String Resonance to symulacja akustycznego rezonansu strun po uderzeniu młotka.

Doskonałe brzmienie, możliwe do uzyskania dzięki złożonemu designowi akustycznemu

Okrągłe głośniki wibrują w bardzo naturalny sposób, aby wytworzyć zrównoważony balans poziomów. W P-255 zastosowaliśmy tego rodzaju głośniki. Dzięki takiej budowie, szczególnie niższe dźwięki zyskały dużo bogatsze brzmienie. P-255 posiada również wbudowane głośniki wysokotonowe, dzięki czemu wyższe dźwięki brzmią jaśniej i klarowniej. Ponadto, podczas rozmieszczania głośników przywiązaliśmy dużą wagę do rozchodzenia się dźwięków. Dzięki tym udoskonaleniom w konstrukcji pianina, osiągnęliśmy doskonałą jakość brzmienia na całej długości klawiatury i sprawiliśmy, że instrument jest dużo bardziej ekspresyjny. Ponadto, P-255 posiada wbudowaną parę 15W końcówek mocy.

Zaprojektowane, aby wiernie symulować charakterystyki fortepianu akustycznego

Oprócz prostego, lecz eleganckiego design`u, P-255 posiada specjalne zaokrąglenia konstrukcji, tak jak w fortepianach akustycznych. Nowy model P-255 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i białym. Aby zredukować bardziej elegancki wygląd instrumentu, zredukowaliśmy ilość przycisków do minimum. Mimo to, instrument wciąż pozostaje bardzo łatwy w obsłudze. Tak jak w fortepianach akustycznych, użyliśmy syntetycznej skóry do wyłożenia powierzchni pulpitu na nuty. 
Podjęliśmy wiele wysiłku, aby komfort gry był dużo przyjemniejszy i przypominał feeling prawdziwego instrumentu akustycznego. Zastosowaliśmy specjalne przestrzenie w konstrukcji, które funkcjonują jako ujścia dźwięku, dzięki czemu pianista może się również cieszyć czystszym i bardziej klarownym brzmieniem. Opcjonalne akcesoria, takie jak L-255 oraz LP-255 sprawiają, że gra na P-255 dużo bardziej przypomina grę na prawdziwym fortepianie.

Brzmienia i ścieżki rytmiczne, umożliwiające jeszcze bardziej wyszukaną grę

P-255 zachowuje się w taki sam sposób, jak prawdziwy fortepian akustyczny. Pozwala to na wyrażenie kreatywności muzyka na wiele różnych sposobów. Dzięki temu jest on idealnym wyborem dla tych, którzy chcą cieszyć się szerokim wachlarzem możliwości brzmieniowych w wielu różnych gatunkach muzycznych. P-255 jest również doskonałym dla muzyków, którzy chcą odkrywać nowe możliwości.

Zintegrowane ścieżki rytmiczne wzbogacą Twoje występy

Nowa funkcja rytmiczna w P-255 oferuje dziesięć różnych schematów rytmicznych, które idealnie wpasują się w wielu gatunkach muzycznych, m.in. pop, jazz, bossa novę i wiele innych. Używając zintegrowanych rytmów możesz wzbogacać swoje występy, podkreślając klimat poszczególnych utworów. Po wybraniu odpowiedniej ścieżki rytmicznej, instrument rozpoczyna wprowadzeniem rytmu wraz z rozpoczęciem gry. Po zatrzymaniu występu, P-255 automatycznie odtworzy zakończenie, dzięki czemu Twoje utwory staną się pełniejsze i naturalniejsze. Funkcja ta jest idealna dla wokalistów grających z akompaniamentem oraz do innych zastosowań podczas występów na żywo. Co więcej, możesz również dostosowywać tempo rytmów i używać ich zamiast metronomu, co czyni ćwiczenia jeszcze przyjemniejszymi.

Bogaty wybór brzmień

Poza brzmieniami fortepianowymi, P-255 oferuje szeroki spektrum brzmień, m.in. organowe, smyczkowe, brzmienia syntezatorów, basy oraz wiele innych. Możesz zmieniać brzmienie cyfrowego pianina w taki sposób, aby dopasować je do konkretnych utworów. Możesz również tworzyć ciekawe wariacje tonalne, poprzez nakładanie na siebie różnych brzmień instrumentalnych w warstwach.

Regulowane brzmienie dostosowane do różnych okoliczności

P-255 jest jedynym instrumentem z serii P, który oferuje szeroki wachlarz funkcji konfiguracji brzmienia, głośności oraz innych ustawień w zależności od warunków akustycznych. P-255 jest niezwykle elastycznym cyfrowym pianinem, które może być używane na wiele różnych sposobów, dopasowując się do indywidualnych potrzeb muzyka.

Użyj tłumików korektora, aby ustawić odpowiednie brzmienie, pasujące do warunków akustycznych otoczenia

P-255 posiada trzy tłumiki (fadery) korektora - po jednym dla każdego z pasm częstotliwości- niskich, średnich oraz wysokich. Operując tłumikami korekcji możesz z łatwością dostosować brzmienie pianina cyfrowego do swoich potrzeb, dopasowując je do bieżącego utworu, czy też do akustyki pomieszczenia. Dzięki temu nie tylko zabrzmisz lepiej - pozwoli Ci to na wyrażenie siebie poprzez muzykę w wyjątkowy sposób. Ustaw jasne, klarowne lub potężne brzmienie o mocnym i szybkim ataku - w zależności od potrzeb.

Podbicie brzmienia gwarantuje głośniejszy dźwięk o większej prezencji

Przykładowy przebieg fali dźwięku podczas gry linii melodycznej

P-255 posiada dedykowany przycisk podbicia brzmienia (funkcja Sound Boost), który gwarantuje głośniejsze brzmienie i większą prezencję. Funkcja Sound Boost sprawia, że dźwięk staje się mocniejszy, przy jednoczesnym zachowaniu czystości i klarowności brzmienia i zachowaniu jego dynamiki. Dzięki temu instrument pięknie wytworzy zarówno dźwięki głośne, jak i delikatne. Podczas gry z innymi instrumentami funkcja Sound Boost sprawi, że Twoja gra będzie doskonale i czysto wyodrębniona w miksie, zaś kiedy grasz solo, akompaniujesz podczas występów w dużych pomieszczeniach lub podczas gry akompaniamentów do śpiewu, instrument gwarantuje piękne, klarowne i doskonale zbalansowane nuty.

Dodatkowe funkcje, które ubarwią występy na żywo

Podłączając P-255 do zewnętrznych głośników, wyciszasz jego wbudowane. Instrument umożliwia również tymczasową blokadę przycisków sterujących, zapobiegając ich przypadkowemu wciśnięciu podczas gry. Dzięki P-255 masz pewność, że Twoje występy będą doskonałe i niezakłócone.

Nagrywanie oraz odtwarzanie własnych występów, przy użyciu pamięci USB

P-255 umożliwia zapisywanie Twoich występów w pamięci USB, w postaci plików audio. Jeszcze do niedawna, do zapisywania występów wymagane były urządzenia zewnętrzne. Tteraz możesz to zrobić poprzez bezpośrednie podłączenie pamięci USB do instrumentu. Co więcej, utwory te są zapisywane w formacie .wav, co oznacza, że w łatwy sposób możesz odtwarzać je na komputerze lub wczytywać na przenośne odtwarzacze muzyczne. Dzięki temu możesz szybko i łatwo śledzić swoje postępy przez porównywanie nowszych i starszych nagrań, dzielić się nimi z przyjaciółmi lub też cieszyć się własną muzyką na wiele różnych sposobów.

Dedykowana, intuicyjna aplikacja kontrolna

Za pomocą darmowej aplikacji P-255 Controller na urządzenia iOs (iPhone/iPad), możesz kontrolować wiele parametrów Twojego pianina w sposób niezwykle prosty i intuicyjny. P-255 Controller to uniwersalny, wizualny konfigurator ustawień, ułatwiający wykorzystanie odpowiednich funkcji. Aplikacja sprawi, iż komfort i wrażenia płynące z gry będą dużo przyjemniejsze. Możesz również użyć tej aplikacji do zapisywania własnych, ulubionych ustawień i przywoływania ich w przyszłości.
*Do podłączenia niezbędny jest Apple Lightning to USB Camera Adapter/iPad Camera Connection Kit lub dedykowany przewód Yamaha, np. i-MX1/i-UX1.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter