YAMAHA CVP 609B


» przeczytaj wszystkie opinie

Real Grand Expression, z potężnym subwooferem oraz bogaty zestaw brzmień instrumentów zapewniają naturalne i realistyczne brzmiące wystąpienia.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Real Grand Expression, z potężnym subwooferem oraz bogaty zestaw brzmień instrumentów zapewniają naturalne i realistyczne brzmiące wystąpienia.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Real Grand Expression to doskonałe połączenie brzmienia, dynamiki oraz pedałów.

Harmonizując trzy kluczowe elementy: brzmienie, dynamikę oraz pedały, seria CVP zapewnia wrażenia jak podczas gry na akustycznym fortepianie.

RGE Sound Engine to nieograniczone możliwości ekspresji.

Clavinova korzysta z RGE (Real Grand Expression) Sound Engine, najnowszej generacji technologii modułów brzmieniowych. Dostarcza ona twojemu instrumentowi nieograniczone możliwości ekspresji akustycznego fortepianu koncertowego. 
Technologia wyposażona jest w funkcję Smooth Release, które zapewnia czyste brzmienie oraz pozwala wyrazić dźwięki staccato z rozchodzącym się rezonansem, słyszalnym kiedy delikatnie zwalniasz klawisze fortepianu. Esencja brzmienia fortepianu została uchwycona i udostępniona w nowej serii CVP 600, aby zapewnić bogatą ekspresję.

Subtelny rezonans z głębią akustycznego pianina.

Clavinova subtelnie i w najdrobniejszych szczegółach odtwarza unikalny rezonans akustycznego pianina. Instrument wyposażono w technologię String Resonance, która przenosi delikatne brzmienie rezonujących strun instrumentu a próbki Key-Off odzwierciedlają zmianę brzmienia momentu gdy tłumik dotyka struny, tuż przed zdjęciem palca z klawisza. Te dodatki sprawiają, że rezonans instrumentu jest równie piękny jak i bogaty tonalnie.

Doświadcz doskonałej klawiatury Yamaha Natural Wood.

Klawiatura NW (Natural Wood) mogła zostać stworzona tylko przez firmę Yamaha, dzięki zastosowaniu technik obróbki drewna doskonalonej przez ponad sto lat przy budowie akustycznych pianin. Podobnie jak w fortepianie, klawisze wykonane są z litego drewna, które poddano długiemu procesowi schnięcia wymaganemu przy budowie instrumentów muzycznych. Dzięki wyborze tylko najwyższej jakości fragmentów z każdego kawałka drewna, klawisze są bardziej odporne na deformacje niż te, które wykorzystywane są przy produkcji laminowanych klawiatur. Klawisze wyposażone są w trzy sensory, podobnie jak w klawiaturach GH3, które wzmacniają czułość podczas gry. W połączeniu z solidną teksturą drewna zapewnia to niesamowite, rzeczywiste doświadczenia akustycznego instrumentu podczas wystąpień.

Klawisze pokryte syntetyczną kością słoniową pozostają doskonałe w dotyku podczas długich wystąpień.

Pianiści doceniają klawisze, które pewnie przylegają do palców, tak jak w klawiaturach wykonanych z kości słoniowej wykorzystywanych dawniej w topowych pianinach. Klawisze pokryte syntetyczną kością słoniową posiadają miękką, delikatnie porowatą powierzchnię, która zapewnia wszystkim klawiszom dodatkową chwytliwość oraz naturalne tarcie zwiększające wygodę gry, w szczególności podczas długich wystąpień. Gładka tekstura klawiszy dodaje poczucie luksusu oraz jest wygodna do czyszczenia.

88 unikalnie ważonych klawiszy systemu Linear Graded Hammers

Każdy klawisz klawiatury Clavinova posiada indywidualną wagę. W tradycyjnym akustycznym pianinie, struny są krótkie i wąskie w sekcji tonów wysokich i stają się grubsze i dłuższe w sekcji tonów niskich. Żeby oddać równy dźwięk, rozmiar młoteczków uderzających w struny zwiększa się od dźwięków niskich do wysokich. Dzięki systemowi Linear Graded Hammers, ten instrument to pierwsze cyfrowe pianino, które precyzyjnie odtwarza dynamikę klawiatury fortepianu gdzie waga, dotyk oraz ruch każdego klawisza są inne. Klawiatura Clavinova jest tak zbliżona do tej znanej z fortepianów koncertowych co sprawia, że instrument doskonale nadaje się do doskonalenia twojej techniki gry.

Młoteczki wszystkich 88 klawiszy posiadają indywidualne wagi.

System GP Response Damper Pedal zapewnia autentyczną dynamikę pedału fortepianu.

Pedał damper jest ważnym elementem pianina ponieważ różnicuje brzmienie instrumentu w zależności od sposobu w jakim jest naciskany. Clavinova odtwarza zachowanie akustycznego pianina poprzez ciągłą detekcję pozycji pedału, która dopasowuje przedłużenie dźwięków i pogłos. Dodatkowo, GP Response Damper Pedal posiada klasyczną dynamikę pedału fortepianu, np. mniejszy opór gdy naciskasz pedał początkowo oraz większy opór kiedy pedał zaczyna działać. Dzięki temu, muzyk osiąga większą kontrolę nad brzmieniem korzystając z pedału damper.

 

Piano Room: wybierz instrument oraz otoczenie.

CVP-609GP oferuje nową funkcję Piano Room, z której możesz skorzystać kiedy naprawdę chcesz skoncentrować się na wystąpieniu i urokach brzmienia pianina. Możesz wybrać z pośród czterech rodzajów instrumentów – fortepianu koncertowego, fortepianu salonowego, pianina lub honky-tonk – oraz lokalizacji takich jak – hala koncertowa, katedra lub scena. Brzmienie dopasuje się do instrumentu oraz otoczenia, nadając twojemu wystąpieniu całkowicie nową jakość. Kiedy wybrany instrument to fortepian możesz „wirtualnie” otworzyć lub zamknąć jego pokrywę.

Duża różnorodność, niesamowicie realistycznych brzmień instrumentów.

Seria CVP wyposażona jest w wiele dodatkowych brzmień instrumentów poza główną linią brzmień pianina. Wydobądź indywidualny charakter każdego instrumentu, na którym zechcesz zagrać.

Brzmienia Super Articulation 2 oddają rzeczywistą charakterystykę każdego instrumentu.

Brzmienia Super Articulation od Yamaha, które charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem dźwięku instrumentów nie klawiszowych są wsparte przez dodatkowy zestaw brzmień Super Articulation 2. Każde z tych nowych brzmień automatycznie dodaje niuanse indywidualne dla każdego instrumentu. Dla przykładu, legato, glissando czy vibrato instrumentów dętych czy nowe brzmienie skrzypiec. Przechodząc łagodnie od brzmienia do brzmienia, twoje wystąpienia będą brzmiały tak jakby wykonywał je wirtuoz instrumentu.

Graj przy akompaniamencie swojego wirtualnego zespołu.

Style akompaniamentu pozwalają grać razem z wirtualnym zespołem, którego gatunek muzyczny np. rock czy jazz możesz wybrać indywidualnie. Zmień styl i zagraj ten sam kawałem w zupełnie innym nastroju.

Music Finder

Funkcja Music Finder jest przydatna, kiedy nie możesz zdecydować się na właściwy styl lub brzmienie swojego wystąpienia. Wszystko co musisz zrobić to wybrać nazwę piosenki, którą chcesz zagrać a twój CVP automatycznie przywoła wszystkie niezbędne ustawienia.

Style Recommender

Funkcja Style Recommender pozwala na szybkie wyszukanie stylu, które pasuje do tego, który chcesz zagrać. Zagraj takt lub dwa prostego rytmu , a instrument automatycznie wyświetli listę pasujących do niego stylów.

Wyświetlacz instrumenty wskaże nuty, które trzeba grać oraz kiedy.

Podążaj za skaczącą po pięciolinii piłką a nigdy nie stracisz orientacji co i kiedy masz zagrać.

Ciesz się grą – nawet jeśli dopiero zaczynasz.

Lampki przy klawiszach wskażą i poczekają aż zagrasz odpowiedni akord więc możesz ćwiczyć we własnym tempie.

Podłącz mikrofon i śpiewaj.

Podłącz mikrofon do swojego instrumentu i zacznij śpiewać.
Możesz śpiewać przy swoim akompaniamencie lub grać wraz z utalentowanym przyjacielem. Śpiew przyniesie wiele radości do twoich domowych imprez.

Urządź imprezę karaoke.

Możesz cieszyć się karaoke śpiewając piosenki zgromadzone w twojej Clavinovie lub pobrane z Internetu. Tekst piosenki pojawi się na wyświetlaczu* a słowa zmienią kolor jak muzyka postępuje. Podłącz telewizor, tak aby każdy mógł widzieć tekst i podłączyć się do zabawy. 
* Tylko gdy plik utworu posiada tekst.

Aplikacje

Jeśli posiadasz iPad, iPhone lub iPod Touch, aplikacje Yamaha sprawią, że korzystanie z instrumentu stanie się bardziej wygodne i przyjemne. Graj melodię i w prosty sposób ustaw idealne brzmienie oraz styl akompaniamentu. Nagraj swoje wystąpienie i podziel się ze swoimi przyjaciółmi. Sprawdź dostępne aplikacje i wybierz te, które pasują do twoich wymagań.
Uwaga: Niektóre aplikacje wymagają podłączenia do twojego instrumentu przy pomocy sieci bezprzewodowej WIFI* lub poprzez połączenie fizyczne z wykorzystaniem Yamaha i-MX1. 
* Połączenie bezprzewodowe wymaga posiadania bezprzewodowego routera oraz załączonego adaptera USB Wireless LAN. Adapter może nie być załączony w zestawie w zależności od kraju sprzedaży. 

Note: Some apps require a connection to your instrument. To use apps connectivity, a wireless* or wired connection (with Yamaha i-MX1) are necessary.
*Wireless connection requires a wireless router and the bundled USB wireless LAN adapter. The USB wireless LAN adapter may not be included depending on locale due to local regulations.

Usługi online

Odwiedź internetowy sklep Yamaha MusicSoft i przeglądaj tysiące utworów zaprojektowanych, aby pomóc ci grać twoje ulubione melodie, podążając za dźwiękami oraz akordami, które grasz na klawiaturze. Różnorodna kolekcja stylów akompaniamentów to twój profesjonalny zespół na wyciągnięcie ręki. Style doskonale sprawdzają się podczas praktyki oraz wystąpień a także są przydatnym narzędziem podczas pisania muzyki.

Proste w obsłudze funkcje kontroli, zapewniając natychmiastowy dostęp do tego co chcesz.

Prosty w obsłudze interfejs użytkownika wyposażono w wygodny panel dotykowy. Inne przyciski ulokowane są w sposób umożliwiający ich łatwą lokalizację oraz dostęp z panelu kontrolnego. CVP-609GP nie ma sobie równych jeśli chodzi o prostotę obsługi.

Voice Guide

Możesz korzystać z aplikacji Voice Guide w wersji 1.20 lub nowszej. Funkcja Voice Guide słownie informuje o aktualnych funkcjach i operacjach, ułatwiając grę i korzystanie z instrumentu osobom niedowidzącym. 
Pamiętaj:
* Możesz pobrać wersję oprogramowania 1.21 ze strony Yamaha Download. Kliknij zakładkę Support (Wsparcie). 
* Korzystając z funkcji Voice Guide, upewnij się, że pamięc przenośna flash USB posiadająca pliki Voice Guide jest podłączona do instrumentu.
* Ilość i rodzaje informacji w postaci audio na temat aktualnych funkcji/ekranów są ograniczone.

USB Audio do zapisu twoich wystąpień.

Funkcja USB Audio Recorder* zapisze twoje wystąpienia na pamięci USB flash. Dzięki niej możesz porównywać swoje wystąpienia lub po prostu słuchać je na przenośnym odtwarzaczu w wolnej chwili.
* Format WAV lub MP3.
[Inne funkcje]
- Pitch Shitf: Zmień klucz bez miany tempa.
- Time Stretch: Zmień tempo bez zmiany klucza.
- Vocal Cancel: Usuń wokale lub solówki, które znajduje się w centrum pliku audio.

“Intelligent Acoustic Control” zapewnia pełne, zbalansowane brzmienie z bogatymi tonami przy niskiej głośności.

Korekta głośności stanowi wygodę podczas gry w domu, kiedy inni oczekują, że będziesz grał odrobinę ciszej. Prawdopodobnie zdarzyło Ci się zauważyć, że kiedy głośność jest niska, często ciężko usłyszeć treble i basy. Clavinova posiada system Intelligent Acoustic Control (IAC) który automatycznie dopasowuje brzmienie, dzięki czemu możesz cieszyć się zbalansowanym dźwiękiem nawet przy niskich poziomie głośności. Dodatkowo, pokrętło głośności automatycznie dopasuje ustawienia korektora EQ. Ta funkcja dostępna jest tylko dla instrumentów firmy Yamaha.

Najnowsza technologia firmy Yamaha – “Acoustic Optimizer”.

System „Acoustic Optimizer” został stworzony, aby wzbogacić i kontrolować rezonans poprzez fizyczną zmianę fali dźwiękowych. Połączenie Acoustic Optimizer oraz cyfrowych technologii udostępnia instrumentom serii CVP niesamowite możliwości ekspresji.

Wygląd pianina, skrywającego wiele zaawansowanych funkcji.

Kiedy pokrywa klawiatury jest zamknięta, CVP posiada skromny wygląd pianina. Kiedy jest otwarta, zobaczysz efektywnie ulokowany panel kontrolny. Funkcje CVP-609 tradycyjnie stanowią silny punkt serii CVP, które pozwalają odkrywać nowe sposoby na zabawę muzyką.


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter