NORD DRUM 2


» przeczytaj wszystkie opinie

Clavia Nord Drum 2 to jedyny w swoim rodzaju syntezator perkusyjny przeznaczony dla perkusistów, perkusjonistów i twórców szukających niebanalnych i interesujących brzmień perkusyjnych.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Clavia Nord Drum 2 to jedyny w swoim rodzaju syntezator perkusyjny przeznaczony dla perkusistów, perkusjonistów i twórców szukających niebanalnych i interesujących brzmień perkusyjnych.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Clavia Nord Drum 2 to jedyny w swoim rodzaju syntezator perkusyjny przeznaczony dla perkusistów, perkusjonistów i twórców szukających niebanalnych i interesujących brzmień perkusyjnych.

Niezwykle żywa reakcja na dynamikę, pełny zestaw złączy i szeroka paleta dźwięków, od klasycznych syntetycznych bębnów do naturalnych brzmień akustycznych, czynią z Nord Drum 2 inspirujący instrument i niewyczerpane źródło dźwięków.

Najważniejsze informacje

 • 6-kanałowy syntezator perkusyjny
 • Silnik brzmieniowy drugiej generacji, z syntezą Resonant, subtraktywną oraz syntezą FM
 • Efekty Drive, Crush i korekcja dla każdego z kanałów
 • Tryb Repeat do efektów powtórzenia typu delay
 • 6 uniwersalnych wejść do podłączenia drum padów i triggerów akustycznych
 • Wejście dla kontrolera Nord Pad
 • MIDI In/Out i sterowanie przez CC
 • Wyjście stereofoniczne
 • Wyjście słuchawkowe

Jak powstaje brzmienie
Wszystkie brzmienia Nord Drum 2 syntezator produkuje w czasie rzeczywistym. Możesz jednocześnie grać i ustawiać brzmienie, ciesząc się wyjątkową reakcją dynamiczną instrumentu - bez różnicy czy do gry używasz pałek czy odtwarzasz partie z sekwencera.
Na pełne brzmienie składają się dźwięki stworzone w trzech sekcjach: Tone, Noise i Click .

Sekcja Tone
W sekcji Tone powstaje tonalna i harmoniczna zawartość brzmienia. Przy tworzeniu barw można skorzystać z trzech rodzajów syntezy: syntezy Resonant, syntezy subtraktywnej i syntezy FM.
W trybie Resonant można sięgnąć po dużą ilość złożonych wzorów dźwiękowych (tzw. spectras) inspirowanych dźwiękami takich źródeł jak: naciągi perkusyjne, marimba, wibrafon, czy talerze. Do unikalnych funkcji należy zaliczyć możliwość strojenia tych spektrów harmonicznych.
W trybie Subtraktywnym znajdują się klasyczne przebiegi o kształtach sinusa, piły, kwadratowym i impulsowym. Ten tryb idealnie nadaje się do tworzenia klasycznych, syntetycznych brzmień i efektów perkusyjnych.

Sekcja Noise
W sekcji Noise powstają wszelkiego rodzaju szumy. Pokładowy generator potrafi wytworzyć wszystkie rodzaje szumu, od delikatnego syczenia, aż do gruboziarnistego szelestu.
Szum z sekcji Noise podlega edycji za pomocą filtrów Low-Pass, High-Pass lub Band-Pass z regulacją częstotliwości odcięcia i rezonansu. Gdy już wybierzesz odpowiedni rodzaj szumu, możesz dopasować ustawienia tak, aby to brzmienie reagowało dynamicznie na poziom velocity, podobnie jak składowa brzmienia z sekcji Tone.
Nową, ciekawą funkcją w sekcji Noise jest regulacja Attack. W podstawowym ustawieniu służy do regulacji obwiedni ataku sygnału Noise, co wspaniale sprawdza się przy dźwiękach typu shaker czy dla efektu przypominającego efekt odwróconego pogłosu. Nowa funkcja Attack Rate pozwala uzyskać efekt pulsującego ataku, z regulacją tempa. Można ją wykorzystać do tworzenia różnych brzmień takich jak klaśnięcie lub dziwne, nietypowe odgłosy perkusyjne.
Regulacja Decay to sprawa absolutnie niezbędna. Można tutaj wybrać jedną z trzech charakterystyk zanikania: liniową, logarytmiczną i bramkowaną. Kontroler Dynamic to z kolei wisienka na torcie. Umożliwia kontrolę długości zanikania (decay) za pomocą velocity.
Powyższe funkcje w połączeniu z równie skuteczną regulacją sekcji Tone sprawią, że szybko docenisz potencjał instrumentu i jego możliwości w kreowaniu złożonych brzmień o fascynująco realistycznym i zarazem wyjątkowym charakterze.

Sekcja Click
W sekcji Click do brzmienia dodaje się ultra-szybkiego ataku. Do wyboru jest szeroka gama różnych typów kliku. Poziom głośności kliku można precyzyjne dopasować do pozostałych składowych brzmienia za pomocą dedykowanego regulatora.

DYNAMIKA POD KONTROLĄ
Nord Drum 2 pozwala w pełni zapanować nad reakcją dynamiczną dostępnych wzorców harmonicznych:
Parametr Dynamic Timbre odpowiada za otwarcie górnego zakresu pasma przy wyższych poziomach velocity, co skutkuje jaśniejszym brzmieniem. Dla zawartości górnego pasma w danej barwie można niezależnie ustawić czas zanikania (decay) za pomocą regulatora Hi Decay.
W trybie syntezy subtraktywnej, parametry Timbre i Timbre Dyn sterują filtrem Low-Pass, zaś parametr Hi Decay kontroluje funkcję Filter Sweep.
Parametrem Punch można uwypuklić atak dla dźwięku Tone poprzez zmianę wartości dla obwiedni wysokości dźwięku (pitch) lub poziomu głośności na samym początku sygnału.
Decay służy do regulacji czasu zanikania wzorca spectra, z możliwością wyboru liniowej lub logarytmicznej charakterystyki obwiedni. Po aktywacji parametru Dynamic Decay czas zanikania będzie dłuższy lub krótszy, w zależności od mocy uderzenia (velocity).
Bend to przydatny, reagujący na dynamikę regulator obwiedni wysokości dźwięku. Podobnie jak w przypadku Punch, można go wykorzystać do tworzenia efektów opartych na zmianie czasu ataku, lub efektów bardziej radykalnych kiedy dźwięki podnoszą się i opadają w trakcie gry. Przykłady to dźwięk kapiącej kropli, brzmienie tabli i klasyczne brzmienie tomu „piouw” z lat 80-tych.   

Efekty
Dla każdego z 6 kanałów syntezatora Nord Drum 2 dostępne są wysokiej klasy efekty – Distortion, korekcja EQ oraz Repeat.

Efekt Distortion ma dwa ustawienia – lekko przesterowany tryb Overdrive i oparty na redukcji częstotliwości próbkowania efekt Crush. Czasem odrobina przesterowania może zdziałać cuda i dźwięki zaczną brzmieć wyjątkowo realistycznie. Naturalnie, możesz też wcisnąć gaz do dechy i przesterować dźwięk do granic możliwości - w takim ustawieniu Nord Drum 2 również zagra imponująco.
Znakomicie brzmiący korektor parametryczny z wyborem pasma i ustawieniem poziomu działa na każdym kanale. Korektor to doskonałe narzędzie, gdy brzmienie potrzebuje końcowego szlifu lub chcesz je odrobinę podkreślić.

Efekt Repeat działa podobnie do efektu MIDI Delay. Efekt generuje powtórki uderzeń po zagraniu ich na padzie, z zachowaniem preferowanych ustawień dynamiki. Tempo efektu Repeat ustawia się wspólnie dla wszystkich kanałów, ale liczbę powtórek i poziom efektu można zapisać oddzielnie dla każdego z kanałów.

FUNKCJE SPECJALNE

Edycja grupowa - Group Edit
W trybie Group Edit można utworzyć grupę z maksymalnie 6 kanałów i poddać je wspólnej edycji. To wygodne rozwiązanie oszczędzi Ci mnóstwo czasu - nie musisz powtarzać kilkakrotnie tych samych czynności, gdy dla gotowego zestawu bębnów chcesz zastosować identyczne ustawienia. W trybie Group Edit dostępna jest nawet funkcja Group Scale - można zastosować gotowe schematy skal dla brzmień z edytowanej grupy. Idealna sprawa gdy używasz strojonych brzmień perkusyjnych.

Grupa Mute
Funkcja Group Mute daje możliwość tworzenia brzmień, które będą wyciszały się wzajemnie. W jednej chwili może zagrać tylko jeden dźwięk takiej z grupy. Funkcja przydaje się przy zestawach z otwartym/zamkniętym hi-hatem, a także do symulacji tłumienia w czasie gry na uderzanych ręcznie instrumentach perkusyjnych.

Mikser
W mikserze ustawia się poziom każdego kanału. Mikser posiada też regulację położenia w panoramie - szybko ustawisz szerokie brzmienie w stereo. Kiedy będziesz chciał skierować brzmienie stopy do osobnego wyjścia, po prostu ustaw ten kanał maksymalnie po lewej stronie panoramy, a pozostałe kanały skieruj na stronę prawą.

Stworzony do gry na żywo
Nord Drum 2 zaprojektowano nie tylko po to, aby instrument zapierał dech w piersiach brzmieniem, ale również po to, aby w tempie błyskawicy reagował na wszystkie ruchy muzyka i zapewniał taką przyjemność z gry, jaką zapewnia prawdziwa perkusja.

Wszystkie wejścia Nord Drum 2
Do 6 uniwersalnych wejść instrumentu możesz podłączyć niemal wszystko, co chcesz - elektroniczne pady perkusyjne, triggery perkusji akustycznej, mikrofon, sygnał ze starego automatu perkusyjnego i znacznie więcej. Ustawienie czułości wejść oraz parametru Thereshold jest bardzo łatwe. W menu znajdziesz także gotowe ustawienia dla najpopularniejszych rodzajów padów i triggerów.

Wejście dla Nord Pad
Nord Drum 2 wyposażono w dedykowane wejście dla nowego 6-padowego sterownika Nord Pad (dostępny opcjonalnie). Nord Pad to kompaktowy, czuły kontroler typu multi-pad, który bez problemów integruje się z Nord Drum 2 w dowolnej ustawieniu. Nord Pada podłącza się do Nord Drum 2 za pomocą jednego przewodu (standardowy kabel typu Ethernet). Do pełniącego specjalną funkcję Wejścia 1 w Nord Drum 2, można podłączyć pad dla stopy (kick drum pad) i używać go w trakcie gry, z jednocześnie podłączonym Nord Padem.

MIDI
Instrument posiada wejście i wyjście MIDI. Możesz więc podłączyć do Nord Drum 2 dowolnego rodzaju pady MIDI lub przesłać sekwencję z zewnętrznego sekwencera MIDI. Większość parametrów brzmienia Nord Drum 2 reaguje na komunikaty CC przesyłane przez MIDI.
Jeżeli posiadasz iPad’a nie przegap darmowej aplikacji dla iPad'a o nazwie Nord Beat, która służy odtwarzania sekwencji dla Nord Drum 2 przez MIDI.

Wszystko, co zagrasz na Nord Padzie, elektronicznych padach perkusyjnych lub triggerach akustycznych automatycznie pojawia się na wyjściu MIDI syntezatora, czyniąc z Nord Drum 2 również doskonały interfejs do triggerowania.

Dane techniczne

4 pozycyjny wyświetlacz LED

 • 2 Banki x 99 Programów (w sumie 198 komórek na Programy)
 • Darmowe aktualizacje systemu operacyjnego


Generowanie dźwięku

 • 6-kanałowy syntezator perkusyjny
 • Sekcja Tone - modelowanie w trybie Resonance, synteza subtraktywna i FM* (synteza FM pojawi się przy aktualizacji oprogramowania)
 • Sekcja Noise - filtry dolno-, górno- i pasmowo-przepustowy. Regulowany rezonans i reakcja dynamiczna dla filtra. Kontrolery Attack i Decay.
 • Sekcja Click - zestaw różnych rodzajów kliku. Regulacja poziomu kliku


Wejścia TRIGGER/PAD

 • Regulacja Treshold
 • Regulacja czułości wejściowej
 • Wskaźnik poziomu szczytowego i aktywnego sygnału na kanale
 • Razem z kontrolerem Nord Pad, do wejścia 1 można podłączyć pad dla stopy


MIDI

 • MIDI Note Wł/Wył
 • MIDI Program Change
 • Sterowanie parametrami za pomocą MIDI CC* (funkcja pojawi się przy aktualizacji oprogramowania)


Złącza

 • 2 wyjścia Audio, ¼", 6.35 mm (niesymetryczne)
 • Wyjście słuchawkowe - 1/8”, 3.5 mm
 • MIDI In, MID Out - 5-pinowe złącza DIN
 • 6 wejść dla triggerów - ¼”, 6.35 mm
 • Gniazdo dla Nord Pad - złącze RJ45
 • Wejście zasilania DC - 12 V, 250 mA


Wymiary

 • Nord Drum 2: 222 x 43 x 140 mm
 • Nord Pad (sprzedawany osobno) 295 x 27 x 219 mm


Waga

 • Nord Drum 2: 695 g
 • Nord Pad (sprzedawany osobno) 1.55 kg


Akcesoria w zestawie

 • Instrukcja obsługi
 • Uniwersalny uchwyt
 • Zasilacz


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter