CASIO CELVIANO AP-700 BK PIANINO CYFROWE - OUTLET

  • Wyprzedaż!
CASIO AP-700 BK
  • CASIO AP-700 BK
  • CASIO AP-700 BK

» przeczytaj wszystkie opinie

Nowy, najwyższy model z serii Celviano został wyposażony w rewelacyjny moduł brzmieniowy, podobnie jak seria hybrydowa. Barwa fortepianu została zaczerpnięta wprost z najwyższej klasy fortepianów koncertowych. Ponadto nowe możliwości technologiczne i wysokiej klasy klawiatura młoteczkowa sprawiają, że AP-700BK to idealny wybór dla pianistów poszukujących inspirujących instrumentów.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

stara cena: 6 399,00 zł
4 799,00 zł Zniżka 1 600,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie
EAN 4971850362142

Nowy, najwyższy model z serii Celviano został wyposażony w rewelacyjny moduł brzmieniowy, podobnie jak seria hybrydowa. Barwa fortepianu została zaczerpnięta wprost z najwyższej klasy fortepianów koncertowych. Ponadto nowe możliwości technologiczne i wysokiej klasy klawiatura młoteczkowa sprawiają, że AP-700BK to idealny wybór dla pianistów poszukujących inspirujących instrumentów.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

*Egzemplarz ekspozycyjny. Drobne obicia i rysy na obudowie. Sprawny technicznie. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.

Aby otrzymać 5 lat gwarancji z możliwością serwisowania instrumentu w swoim domu, kliknij TUTAJ  i zarejestruj produkt w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Nowe brzmienie, świetna klawiatura i ponadczasowy design

Nowy, najwyższy model z serii Celviano został wyposażony w rewelacyjny moduł brzmieniowy, podobnie jak seria hybrydowa. Barwa fortepianu została zaczerpnięta wprost z najwyższej klasy fortepianów koncertowych. Ponadto nowe możliwości technologiczne i wysokiej klasy klawiatura młoteczkowa sprawiają, że AP-700BK to idealny wybór dla pianistów poszukujących inspirujących instrumentów.

Trzy rodzaje legendarnego brzmienia

Barwa fortepianu jest dostępna w postaci trzech brzmień nagranych na najpopularniejszych instrumentach akustycznych. Precyzyjnie ujęcie każdego dźwięku gwarantuje oddanie pełnej potęgi i głębi brzmienia fortepianu koncertowego. Berlin Grand – zrównoważone, pełne elegancji brzmienie, idealne do gry impresjonistycznej. Charakteryzuję się wyjątkową przejrzystością barwy w całym zakresie. Hamburg Grand – jasny, bogaty dźwięk. Zadowoli każdego pianistę poszukującego szerokiego zakresu ekspresji. Sprawdzi się w każdego rodzaju muzyce, niezależnie do stylu i epoki. Vienna Grand – barwa o wyjątkowo głębokim potencjale niskich tonów. Doskonała do gry subtelnej i żywiołowej dzięki brzmieniu pełnemu ciepła oraz miękkości. To idealne narzędzie do pracy nad klasycznym repertuarem.

Idealne brzmienie dzięki wyjątkowej współpracy

Barwa Grand Berlin to efekt wspólnej pracy dwóch firm wiodących prym w swoich dziedzinach. Firma Casio zaprosiła do współtworzenia tego brzmienia jedną z najbardziej uznanych firm tworzących fortepiany akustyczne – C. Bechstein. Model fortepianu D282, światowej klasy instrumentu, został skrupulatnie przestudiowany przez inżynierów firmy Casio, a następnie dokładnie, dźwięk po dźwięku zarejestrowany. Przy reprodukcji barwy w siedzibie firmy Casio pomagał Werner Albrecht, główny inżynier w firmie C. Bechstein odpowiadający za ostateczne brzmienie fortepianów tej firmy. To ostatecznie zamknęło cały proces twórczy, oddając użytkownikom barwę idealnie odwzorowaną. Firma C. Bechstein istnieje na rynku od 1853 roku. Wysokiej klasy pianina oraz fortepiany tej firmy były wybierane przez najwybitniejszych kompozytorów oraz pianistów do tworzenia ponadczasowych dzieł dzięki swej nieskazitelnej czystej barwie oraz wspaniałej klawiaturze. Do dnia dzisiejszego firma C. Bechstein jest utożsamiana z najwyższymi wartościami w sztuce tworzenia instrumentów akustycznych, które są wybierane do najlepszych sal koncertowych na całym świecie.

Moduł brzmieniowy AiR Grand Sound Source

Nowy instrument z serii Celviano został wyposażony w nowoczesny moduł brzmieniowy. AiR Grand Sound Source tworzy niesamowicie rozbudowaną i realistyczną barwę fortepianu. Wielowymiarowy system tworzenia dźwięku zapewnia pełne bogactwo barwy, a symulator efektów akustycznych odtwarza charakterystyczne cechy dźwięku. Całość tworzy autentyczne brzmienie, jakiego poszukuję każdy pianista.

Bogactwo brzmienia

W fortepianie akustycznym dźwięk zmienia się pod względem głośności i jakości poprzez cały czas, od momentu uderzenia struny przez młoteczek, aż do całkowitego wyciszenia. Wielowymiarowy system tworzenia dźwięku ( Multi Dimensional Morphing) umożliwia odwzorowanie najsubtelniejszych zmian w barwie przez cały okres wybrzmienia. Technologia ta zapewnia możliwość ekspresyjnej gry oraz radość obcowania z doskonałym dźwiękiem.

Brzmienie wzbogacone o wierną reprodukcję rezonansu strun

Dźwięk fortepianu to nie tylko barwa, jaka wydobywa się z jednego naciśniętego klawisza. Uderzenie młoteczka w strunę powoduje wprowadzenie lekkich drgań do innych strun, nie tylko tych uderzonych bezpośrednio. Wynika to z zależności częstotliwościowych każdej ze strun oraz z przenoszenia drgań poprzez ramę i pudło rezonansowe instrumentu. Efekt ten zwany rezonansem strun, w typowych pianinach cyfrowych jest tworzony sztucznie, z pominięciem właściwości każdego z dźwięków. Wielowymiarowy system tworzenia brzmienia oparty o technologię Morphing AiR podejmuje temat w znacznie szerszym wymiarze, pozwalając na wierną reprodukcję rezonansu dla każdego z 88 klawiszy osobno. Wpływa to na całość barwy i zdecydowanie poprawia realizm brzmienia w przypadku grania kilku dźwięków jednocześnie, z których każdy może posiadać inny poziom rezonansu wynikający z różnic w głośności i wysokości.

Naturalne wybrzmienie dźwięku

Dźwięk fortepianu zależy nie tylko od siły uderzenia, ale także od prędkości zwalniania klawisza. Różne sposoby artykulacji powodują, że barwa fortepianu potrafi być tak różnorodna. Najnowszy model Casio AP-700BK posiada specjalny system odpowiedzialny za wybrzmiewanie dźwięku w zależności od tego czy gramy techniką staccato czy też legato.

Odwzorowanie pracy pedału

Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału, jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego. Rezonans płynący z płyty instrumentu dodatkowo wzmocniony jest poprzez stereofoniczny efekt rezonansu na wszystkich 88 klawiszach. Całość efektu jest odwzorowywana w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku lekkiego pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na instrumencie.

Efekt otwartej klapy instrumentu

W najnowszym modelu Casio AP-700BK nie mogło zabraknąć wielokrotnie nagradzanej technologii symulacji otwartej klapy instrumentu akustycznego, wraz z dodatkową możliwością uchylania górnej obudowy instrumentu. Obie te funkcje wpływają na barwę oddzielnie, oferując niespotykane dotąd możliwości kreowania przestrzennego i bogatego dźwięku. Każdy, kto choć raz miał okazję zetknąć się z prawdziwym fortepianem wie, iż pełniejsze i mniej stłumione brzmienie wydobywa się z otwartego instrumentu, co często stosowane jest w salach koncertowych. Natomiast znacznie subtelniejszą barwę usłyszymy przy całkowicie zamkniętej klapie, co również posiada swoje niepodważalne walory akustyczne. Dzięki technologii symulacji otwarcia klapy instrumentu do naszej dyspozycji mamy cały szereg różnych ustawień, co pozwala na szczegółowe dostosowanie brzmienia.

Technologia symulacji sal koncertowych

Ten niesamowity efekt pozwala wzbogacić barwę fortepianu dodając głębi, jaką uzyskuje się dzięki grze w sali koncertowej. Teraz możesz przy pomocy jednego przycisku przenieść się na chwilę do wspaniałych miejsc, tworzonych z myślą o doskonałym brzmieniu muzyki. Inżynierowie firmy Casio zaprogramowali 6 różnych efektów pogłosowych, imitujących akustykę najciekawszych pomieszczeń.

Synchronizacja equalizera z poziomem głośności

Ta niezwykle istotna właściwość instrumentu pozwoli każdemu cieszyć się bogactwem brzmienia niezależnie od poziomu głośności. Technologia ta ujednolica barwę podczas cichego grania dostosowując poziom niskich i wysokich tonów, które zanikają przy takim ustawieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy może ćwiczyć bez obawy o stratę jakości brzmienia w warunkach, które wymagają różnych poziomów głośności.

Tryb słuchawkowy

Dla osób, które pragną ćwiczyć na słuchawkach firma Casio opracowała wyjątkowy system słuchawkowy. Dzięki niemu przestrzenny dźwięk fortepianu nie zostaję w żaden sposób zatracony i utrzymuje swoje bogactwo, a osoba grająca nie odczuwa różnicy pomiędzy graniem z i bez słuchawek.

Concert Play

Dzięki tej funkcji możemy bez wychodzenia z domu grać najznakomitsze kompozycję klasycznych mistrzów, pisane na fortepian i orkiestrę symfoniczną. Utwory Czajkowskiego, Pachabela, Smetany i wielu innych są gotowe do ćwiczenia i posiadają dwie opcję odtwarzania samego podkładu oraz podkładu wraz z fortepianem. By ułatwić ćwiczenie istnieje możliwość zwolnienia akompaniamentu do 80% szybkości.

Specyfikacja:

Ilość klawiszy: 88

Rodzaj klawiatury: Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II

Wykończenie klawiszy: Syntetyczny heban i kość słoniowa

Czułość: 3 poziomy czułości, wył.

Maksymalna polifonia: 256

Ilość wbudowanych brzmień: 26

Brzmienie pianina stereo: Tak

Warstwy: Tak

Podział: Tak

Odpowiedź młotków: Tak (10 poziomów, wył.)

Rezonans strun: Tak (10 poziomów, wył.)

Rezonans tłumików: Tak (10 poziomów, wył.)

Symulator klapy: Tak (4 poziomy)

Symulator Key Off: Tak

Przydźwięk tłumików: Tak (10 poziomów, wył.)

Efekty cyfrowe: 10

Ilość wbudowanych rytmów: Brak

Ilość wbudowanych utworów: 60

Otwierana klapa wierzchnia: Tak

Funkcja lekcji: Tak, Wł./ wył. Partii

Rejestrator MIDI: 2 ścieżki, 1 utwór

Rejestrator audio/odtwarzacz: Max. 99 utworów, około 25 minut/utwór (Na pendrive, format stereo 44.1 kHz WAV)

Tryb Duetu: Tak

Metronom: Tak

Pedały: 3 (Tłumiki, Soft, Sostenuto)

Pozycja półpedału: Tak (ciągłe rozpoznawanie)

Transpozycja: 2 oktawy (-12 półtonów, 0, +12 półtonów)

Kontrola strojenia: A4 = 415.5Hz ~ 440.0Hz ~ 465.9Hz

Wyświetlacz: Podświetlany LCD

Wejście słuchawkowe: 2 (Standard jack stereo)

Złącze na pedały: Brak

Połączenie listwy z pedałami: Tak

Złącze pedału ekspresji: Brak

Wyjście liniowe: 2 (L / MONO, R), Standard jack

Wejście liniowe: 2 (L / MONO, R), Standard jack

Wejście audio: Brak

Wejście MIDI: IN, OUT

USB to host: Tak

USB to device: Tak

Głośniki: 12 cm x 4, 5 cm x 2

Moc wzmacniaczy: 30 W + 30 W

Wymiary: 1,377 x 427 x 911 mm 

Waga: 48.0 kg

Dołączone akcesoria: Zasilacz (AD-E24500LW), Książka nutowa (Concert Play/Biblioteka muzyczna), Pulpit, Wieszak słuchawkowy


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter