PRESONUS STUDIO ONE 3 PROFESSIONAL


» przeczytaj wszystkie opinie

Oprogramowanie Audio/MIDI, przetwarzanie 64-bity, obsługa Drag-and-Drop, nieograniczona liczba kanałów, wysyłek efektowych, instrumenty wirtualne, bogata kolekcja sampli, Melodyne Essential, obsługa wtyczek [AU, VST2, VST3, ReWire], polska wersja językowa

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Oprogramowanie Audio/MIDI, przetwarzanie 64-bity, obsługa Drag-and-Drop, nieograniczona liczba kanałów, wysyłek efektowych, instrumenty wirtualne, bogata kolekcja sampli, Melodyne Essential, obsługa wtyczek [AU, VST2, VST3, ReWire], polska wersja językowa

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

PreSonus Studio One 3.0
Poznaj szybki i wygodny interfejs Studio One 3 z obsługą przeciągnij-i-upuść, a przekonasz się, że to idealny program do kreatywnego tworzenia muzyki, stworzony przez ludzi z wyobraźnią. Na każdym etapie procesu twórczego poświęcasz swój czas na tworzenie dźwięków zamiast na walkę ze skomplikowanym interfejsem. Od konfiguracji, przez wybór brzmień, nagrywanie, sekwencje, aranżowanie, dźwiękowe eksperymenty, aż do miksu, masteringu, a nawet publikacji w sieci – Studio One 3 cię zainspiruje i pozwoli skupić wyłącznie na muzyce.

Studio One 3 – kreatywna produkcja muzyczna na nowym poziomie
Studio One 3 to nowe, fantastyczne funkcje aranżowania i tworzenia sekwencji oraz narzędzia do projektowania brzmień. Aplikacja posiada nowy silnik instrumentalny z setkami nowych barw i dostarczana jest z ponad 20 GB najwyższej klasy sampli. Program idealnie nadaje się do nagrywania, miksowania i masteringu, oraz zaawansowanej kreacji brzmień. Studio One 3 to także, nadal, jeden z najprostszych, najszybszych i najłatwiejszych do opanowania programów DAW na platformy OS X i Windows. To również jedyny DAW oferowany w całości w polskiej wersji językowej. Studio One 3 zachwyca czytelnym i nowoczesnym wyglądem, natywną grafiką o wysokiej rozdzielczości i intuicyjnym, wielo-dotykowym interfejsem użytkownika. Bez różnicy czy jesteś nagrywającym muzykiem, kompozytorem czy początkującym producentem muzyki elektronicznej: Studio One 3 wyniesie twój sposób produkcji dźwięków na zupełnie nowy poziom.

Sprawdźmy zatem, co nas czeka wraz z debiutem nowej wersji sekwencera.

NOWOŚĆ: Ścieżka Arranger
Praca z „patternami” w liniowym sekwencerze DAW jeszcze nigdy nie była tak prosta. Ścieżka Arranger Track umożliwia szybką i intuicyjną re-aranżację utworu: kopiuj i przesuwaj całe sekcje utworu metodą przeciągnij-i-upuść. Zmiana aranży, nawet w rozbudowanych utworach, jest bardzo łatwa: po prostu przeciągnij wybraną sekcję w dowolne miejsce na ścieżce Inspektora, a cały aranż się do tego dopasuje. W panelu Inspector dostępna jest lista wszystkich sekcji Arranger w utworze. Sekcje można tworzyć na ścieżkach za pomocą funkcji ołówka, gdzie zostaną automatycznie opisane. Oczywiście nazwy i kolory możesz później zmienić bez problemu.

NOWOŚĆ: Scratch Pady
Często zdarza się, że chcesz wypróbować różne ustawienia kolejności dla Sekcji utworu – jednak boisz się namieszać w aranżacji. Pady Scratch to przydatne i wygodne narzędzie do eksperymentowania z aranżem i kolejnością Sekcji. Nie musisz już teraz zapisywać kopii projektu albo przywracać ustawień za pomocą funkcji Undo. Przeprowadź edycję i eksperymentuj twórczo w oknie Scratch Pad – bez wpływu na główny aranż. Gdy będziesz zadowolony z wyników pracy, wystarczy, że przeciągniesz całą zawartość z powrotem do okna aranżacji. To naprawdę jest tak proste. Klikając na przycisk “Scratch Pad” tworzysz pionową wersję podziałki czasowej z aranżem utworu po lewej stronie i oknem Scratch Pad po prawej. Możesz stworzyć wiele Scratch Padów dla każdego utworu, a cała ich zawartość zostanie zapisana razem z utworem. Już nie musisz tworzyć wielu wersji ani kopiować elementów utworu gdzieś daleko na linii czasu.

Nowe, znakomite instrumenty wirtualne: analogowy syntezator Mai Tai i sampler Presence XT
Nowością w Studio One 3.0 są dwa instrumenty wirtualne, oba oparte na nowym, całkowicie modularnym, wirtualnym silniku instrumentalnym, który stanowi fundament wszystkich instrumentów wirtualnych dla Studio One, jakie pojawią się w przyszłości.

Mai Tai – polifoniczny syntezator z modelowaniem analogowym

  • 2 oscylatory z sub-oscylatorem i 2 LFO z możliwością działania w trybie swobodnym, dokładnie tak, jak w prawdziwych syntezatorach analogowych,
  • Generator szumu,
  • Uniwersalny filtr z pięcioma rodzajami charakterystyki: od klasycznie analogowych [typu Moog i Oberheim] do współczesnych, najwyższej klasy filtrów „zero feedback”,
  • Moduł Character, od subtelnej do drastycznej zmiany brzmienia, z unikalnymi efektami,
  • Tryby „Quality”, dopasuj jakość brzmienia i wydajność, zmieniając rozdzielczość pracy oscylatorów, filtrów i sekcji Charakter,
  • 3 generatory obwiedni z regulacją kształtu krzywej,
  • 16-stopniowa matryca modulacji umożliwiająca tworzenie bardzo złożonych brzmień; prawie jak w syntezatorze modularnym,
  • Wbudowane efekty,
  • Kontrola wydajności CPU.

Sampler Presence XT
Presence XT to następca oryginalnego odtwarzacza sampli Presence – ale o znacznie większych możliwościach niż odtwarzacz próbek. Sampler dostarczany z zupełnie nową, wspaniałą biblioteką brzmień z potężną ilością nowych instrumentów, oferuje funkcję odczytu z dysku dużych próbek, funkcję zmiany artykulacji i dużo opcji kształtowania dźwięku. Dla wielu z instrumentów przewidziano specjalną regulację ich unikalnych parametrów.

Presence XT dla Studio One 3 Professional nie tylko czyta wszystkie, oryginalne brzmienia z Presence, ale akceptuje też próbki w formatach najpopularniejszych samplerów [EXS, Kontakt, Giga i SoundFont].
Presence XT obsługuje brzmienia typu multi w formacie nowego rodzaju, których można używać w innych programach. Aktualnie format stosowany jest także w aplikacji Bitwig Studio, co sprawia, że Presence XT jest kompatybilny z wszystkimi bibliotekami brzmień z Bitwiga.

W zestawie z Presence XT dla Studio One Professional 3 dostępna jest zupełnie nowa kolekcja sampli [15 GB]. Biblioteka zawiera pełną paletę brzmień instrumentów akustycznych i elektrycznych [klawisze, basy, gitary, instrumenty dęte blaszane i drewniane, smyczki i instrumenty perkusyjne, także melodyczne]. Kolekcję barw Presence XT można poszerzyć o kolejne brzmienia dostępne w sklepie PreSonusa. W momencie premiery dostępne będzie kilka, nowych tytułów, w tym Presence Studio Grand Piano i Presence Symphonic Orchestra.

NOWOŚĆ: Multi Instrumenty i łańcuchy FX z równoległym przetwarzaniem
Funkcja Extended FX Chain w Studio One 3 pozwala łączyć wtyczki efektowe w łańcuchach na wiele ciekawych sposobów. W poszerzonym module FX Chain w sekcji Insert miksera Studio One, na każdym kanale dostępny jest teraz przycisk „edit” otwierający okno z podglądem konfiguracji efektów.
W łańcuchu Extended FX Chain efekty można łączyć równolegle i szeregowo. Do równoległego ustawienia wtyczek służy nowe narzędzie Splitter, dzielące tor sygnałowy na parę sposobów: normalnie [równolegle, z wieloma podziałami], wg. kanałów i częstotliwości. To daje niesamowite możliwości precyzyjnego i kreatywnego przetwarzania sygnałów.

Cała edycja działa na zasadzie przeciągnij-i-upuść. W oknie Inspektora po lewej stronie dostępny jest mini-podgląd wybranych efektów, z dostępem do najważniejszych parametrów. Każda wtyczka jest dostępna także pod własną zakładką, w tym samym oknie. Funkcja dzielenia sygnałów w już rozdzielonych łańcuchach to drzwi do nieograniczonych możliwości!

NOWOŚĆ: Definiowana przez użytkownika synchronizacja sekcji Track/Mixer i rozszerzane, kolorowe tłumiki
Zawsze utrzymasz porządek w Mikserze, bez względu na rozmiary utworu. Nowy panel „Options” w sekcji konsolety daje lepszą kontrolę nad ścieżkami w aranżacji i kanałami miksera oraz ich kolejnością, ułatwia wybór ścieżek, podgląd kanałów, organizację efektów i szyn, ścieżek Folderów oraz przypisanych do nich kanałów. Przesuń ścieżkę, a odpowiadający jej, oznaczony kolorem kanał w mikserze także się przesunie! Sekcję tłumików można teraz rozszerzyć zmieniając długość suwaków. Działa to zarówno dla torów insert i wysyłek, widocznych i ukrytych, i znakomicie sprawdza się w użyciu z wyświetlaczami wielo-dotykowymi.

NOWOŚĆ: Jeszcze lepsza przeglądarka
Przeglądarka Browser z funkcją przeciągania obiektów to element, który zdefiniował przyjazną obsługę Studio One. Teraz przeglądanie plików i korzystanie z Browsera jest jeszcze łatwiejsze. Aby uprościć nawigację i poprawić czytelność, wszystkie strony i zakładki zebrano w jednym miejscu, na górze ekranu.
Zakładka „Loops”. Nowe okno do wyszukiwania pętli muzycznych i przeglądania rezultatów ułożonych w bardziej muzyczny sposób. Przeglądaj wszystkie pętle udostępnione z programem i dodatkowe rozszerzenia z loopami zainstalowane w komputerze, albo umieść je w jednym miejscu.

Wyszukiwanie po słowach kluczowych jest dostępne dla zakładek “Loops” i “Home”. Umożliwia intuicyjne wyszukiwanie pętli, presetów instrumentalnych i efektów. Wyszukiwanie obejmuje także terminy muzyczne [tagi] takie jak Styl, Instrument, Charakter, i działa zarówno dla podstawowej biblioteki programu [w zestawie] jak i materiałów kupionych i pobranych ze sklepu PreSonusa. Teraz błyskawicznie znajdziesz właściwe loopy lub dźwięki.

Nowa zakładka „Cloud” – integracja ze sklepem PreSonus Shop. Pobieraj dodatkowe materiały nie opuszczając Studio One 3! W zakładce „Cloud” znajdują się wszystkie lokalizacje sieciowe dostępne w Studio One: SoundCloud i Exchange [platforma dla użytkowników z darmowymi materiałami]. Jest też nowy PreSonus Shop z bezpośrednim dostępem do nieustannie powiększanej liczby komercyjnych dodatków do programu, takich jak: loopy, brzmienia, wtyczki, a nawet nowe funkcje, które można zainstalować lub odblokować.
Użytkownicy Studio One Artist mogą kupić i odblokować dodatkowe funkcje, co stanowi interesującą alternatywę do przejścia na wersję Professional.

Note FX: Nowa kategoria wtyczek. Znajome funkcje.
W odróżnieniu od efektów audio, wtyczki Note FX przetwarzają dane nutowe z instrumentów, zamiast sygnału audio na wyjściu. W innych sekwencerach takie plug-iny należą do kategorii „wtyczek MIDI”. Jednak, ponieważ Studio One nie obsługuje MIDI wewnątrz aplikacji, wtyczki mają trochę inną nazwę. Efekty Note FX można stosować na ścieżkach instrumentalnych i zapisywać z utworami, albo w postaci nowych presetów “Instrument + FX”.

Kontrolery Macro. Prosta obsługa rozbudowanych instrumentów i kombinacji efektów.
Każdy kanał konsolety i Instrument Multi posiada teraz specjalną stronę Macro Controls, w której do ośmiu pokręteł i przycisków można przypisać wybrane parametry instrumentów lub wtyczek. Do tego samego kontrolera można przypisać kilka parametrów, ustalając niezależną regulację zakresu/kierunku/krzywych. Ustawienia te są zapisywane z Multi Instrumentem lub w presetach Instrument + FX Chain. Pojedyncze parametry można dodatkowo przypisać do wektorowych padów XY.

Nowy, konfigurowalny interfejs z grafiką o wysokiej rozdzielczości, i obsługą wielo-dotykową dla systemów Windows® i Mac®.
Jedno z najczęściej zadawanych pytań odnośnie Studio One brzmiało: „Czy wygląd interfejsu użytkownika zostanie zaktualizowany?” Oczywiście odpowiedź brzmi: tak! Studio One 3 prezentuje się teraz świeżo i nowocześnie, a wygląd zewnętrzny programu odzwierciedla to, czym Studio One 3 jest od środka. Problemem każdego interfejsu obsługi jest to, aby użytkownik mógł go dopasować do własnych preferencji, sposobów pracy itd. A zatem…
Interfejs własny użytkownika. Aby zadowolić w pełni każdego użytkownika Studio One, projektanci zdecydowali się nie tylko na poprawę ogólnego wyglądu aplikacji, ale i na to, abyś mógł wygodnie dopasować wygląd i układ ekranu do swoich potrzeb i różnych warunków pracy.

Grafika wysokiej rozdzielczości dla systemów Windows i OS X. Teraz na komputerach PC z odpowiednimi monitorami można cieszyć się grafiką high-dpi, porównywalną do rozdzielczości wyświetlaczy Retina dla systemów OS X. A więc podkreślmy: możesz korzystać z zalet grafiki na najwyższym poziomie na komputerach PC i Mac.
Obsługa multi-touch [Win, OS X]. Po raz pierwszy w programie typu DAW! Studio One 3 można obsługiwać za pomocą odpowiednich ekranów wielo-dotykowych – na komputerach Mac i PC. Otwiera to drogę dla wielu, nowych sposobów użycia programu, można na przykład uruchomić mikser Studio One na oddzielnym wyświetlaczu dotykowym.

Dla komputerów PC wymagany jest system Windows 8. Dla Mac’ów zastosowano darmowy protokół TUIO [OS X nie zapewnia w tym momencie własnej obsługi multi-touch]. Obszary interfejsu zoptymalizowane do obsługi dotykowej to: konsoleta [tłumiki, regulacja panoramy, mikro podgląd wtyczek], przeglądarka [przeciągnij-i-upuść] i okno aranżacji [przewijanie i zbliżenia]. W przyszłości pojawią się aktualizacje obsługi dotykowej kolejnych obszarów interfejsu.

Polska pomoc (przycisk F1) dostępna z poziomu programu.

Plik instalacyjny znajduje się na serwerze Exchange, więc można go pobrać i zainstalować bezpośrednio z poziomu DAW-a.

W celu zainstalowania polskiej pomocy należy uruchomić program SO3, otworzyć dowolny Song (Utwór) lub Project (Projekt). Następnie kliknąć przycisk Browse (Przeglądaj) znajdujący się w prawym dolnym rogu głównego okna w celu otworzenia przeglądarki. W przeglądarce wybieramy zakładkę Cloud (Chmura) widoczną w dolnym pasku kart przeglądarki, a następnie kartę PreSonus Exchange widoczną w głównym polu przeglądarki. W dolnej części przeglądarki wybieramy przycisk Sign in (Zaloguj się). Logowanie na serwer odbywa się automatycznie, ponieważ do logowania są używane dane użytkownika Studio One 3 zapisane w programie.

Po zalogowaniu należy rozwinąć w przeglądarce węzeł o nazwie Extensions, zaznaczyć plik Studio One 3 Reference Manual Polish, a następnie kliknąć przycisk Install (Zainstaluj) widoczny w dolnej części przeglądarki. Podczas procesu instalacji należy potwierdzić instalację, a po jej wykonaniu zrestartować Studio One, co wymagane jest dla instalacji wszystkich rozszerzeń Studio One.

Po ponownym uruchomieniu programu należy wybrać na klawiaturze komputera F1 bądź z górnej belki programu rozwinąć menu Pomoc i wybrać opcję Podręcznik użytkownika Studio One.


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter