SZKOŁA NA CAJON P. OSTROWSKI


» przeczytaj wszystkie opinie

SZKOŁA NA CAJON „Cajon dla każdego” to pierwsza i jedyna współczesna polska szkoła ucząca gry na cajonie – tak bardzo popularnym obecnie instrumencie.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

SZKOŁA NA CAJON „Cajon dla każdego” to pierwsza i jedyna współczesna polska szkoła ucząca gry na cajonie – tak bardzo popularnym obecnie instrumencie.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Opis ze strony autora:

„Szkoła na cajon” to podręcznik uzupełniony filmami instruktażowymi, nagraniami mp3 wszystkich ćwiczeń (online), plikami Play Along Cajon (piosenki, do których ćwiczymy) i specjalnymi nagraniami do doskonalenia precyzji gry.

Bardzo bogata treściowo szkoła (ponad 600 ćwiczeń, wiele zdjęć ilustrujących, nuty i tabulatury do ćwiczeń).

Czego nauczysz się z tej szkoły?

Autor prowadzi Cię krok po kroku w rozwoju umiejętności gry na cajonie.

Obfita wiedza teoretyczna nauczy Cię podstaw i odpowie na nurtujące pytania i wątpliwości – techniczne oraz muzyczne.

Rozbudowana część ćwiczeniowa nauczy Cię grać w wielu stylach muzycznych, dając szeroki wybór ćwiczeń pod względem stopnia trudności.

Lekcje są tak skonstruowane, że możesz przyswajać materiał na najprostszym poziomie (gotowy rytm i przejście), lub budować przykłady coraz bardziej skomplikowane, wykorzystując nie tylko własne dłonie, ale także shaker, tamburyn, szczotki, czy talerze.

Lekcje są przejrzyste, proste w budowie i muzycznie praktyczne, dzięki czemu nauka przebiega intuicyjnie i sprawia dużą radość.

Wszystkiego co potrzeba by zacząć grać na cajonie i świadomie rozwijać umiejętności gry. Uczysz się gotowych rytmów, które wykorzystasz w różnych stylach muzycznych, a przede wszystkim – by grać z muzykami oraz muzyką zawartą w szkole.

 

Szkoła zawiera:

-bogatą wiedzę teoretyczną z zakresu gry na cajonie i ogólno-muzyczną,

-wiele zagadnień technicznych, w tym ćwiczenia na sprawność fizyczną cajonisty, siłę rąk itd.,

-ponad 600 ćwiczeń ilustrowanych nutami, tabulaturami oraz nagraniami mp3,

-dodatkowe ćwiczenia na poprawę koordynacji, poczucia rytmu, timingu, sprawności palców i dynamiki,

-specjalnie przygotowane utwory drumless, by grać na cajonie z muzyką,

-nagrania filmowe technik i części ćwiczeń,

-podkłady treningowe do ćwiczenia precyzji grania,

-wiele ilustracji zdjęciowych omawiających technikę gry i nie tylko,

-jeszcze kilka innych niespodzianek

Style muzyczne i techniki gry:

„Szkoła Na Cajon” bazuje na 8 rozdziałach gatunkowych, a każdy rozdział składa się z 10 lekcji. Omawiane są podziały i przejścia używane w wielu stylach muzycznych, w tym m.in.: Pop Rock, Ballad Rock, Blues, Funk, Hip Hop, Reggae, Ska, Country, Folk, Jazz, Disco, Reggaeton, Rumba, Walc, ChaCha, Samba, Bossa Nova, Songo, Mozambique, Afro Cuban,  Flamenco.

W szkole omawiane są rozmaite techniki stosowane przez cajonistów, m.in.: slap, bass, ghost, click, glissando, muting, flamy, techniki gry palcami (finger roll, finger doubles, conga doubles), flamy (pojedyncze, podwójne, potrójne), techniki gry szczotkami, shakerem (ręce oraz nogi), łączenie szczotek/pałek z grą rękoma.

Gościnny udział: Patrycja Betley (pierwsza dama polskiego cajona)

O Autorze:

Paweł Ostrowski – perkusista, muzyk, edukator, autor dwóch podręcznikowych szkół dla perkusistów “Kompletny Trening” oraz “Perkusista Stylowy”. Na co dzień redaktor naczelny portal Infodrum.pl, współpracuje też z Magazynem Perkusista, tworząc swoje materiały lekcyjne i poradnikowe. Zawodowo zajmuje się muzyką, grając na perkusji, cajonie oraz tworząc międzygatunkową muzykę autorską.

Moja “Szkoła na cajon” to obszerny zbiór informacji na temat cajona oraz bardzo bogata baza ćwiczeń, zebranych na podstawie moich doświadczeń cajonisty-perkusisty-muzyka oraz wielu innych współczesnych materiałów, dostępnych w mediach i zbieranych przez lata. Jako doświadczony muzyk, potrafię wyłowić najbardziej cenną treść i wiem też jak dobrać ćwiczenia by były użyteczne w graniu.

Zakres ćwiczeń jest bardzo szeroki, uzupełniony o rozdziały dodatkowe, a bardziej perkusyjne “myślenie” pomaga logicznie budować ćwiczenia i łatwiej przyswajać praktyczne umiejętności muzyka.

Paweł Ostrowski

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter